DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

DISCOGS.com

#1

Post autor: BACKspacer »

Cześć,

chciałbym zapytać, czy miał już ktoś z Was przyjemność (bądź nieprzyjemność) kupować jakieś winylowe znaleziska via discogs.com ??
Jakie są Wasze doświadczenia w tej dziedzinie?
Czy oprócz standardowej ostrożności z oferentami (jak to ma miejsce na każdym portalu aukcyjno-podobnym, czyli wstępne sprawdzenie i weryfikacja)
i ofertami macie jakieś szczególne sugestie?
No i jeszcze Paypal - przyznam dla mnie nowość w dziedzinie płacenia (zwykle credit card ;) ), ale jak widzę obowiązuje u prawie 100% oferentów jako jedyna forma płatności...
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#2

Post autor: Wojtek »

BACKspacer pisze:No i jeszcze Paypal - przyznam dla mnie nowość w dziedzinie płacenia (zwykle credit card ;) ), ale jak widzę obowiązuje u prawie 100% oferentów jako jedyna forma płatności...
PayPal jest świetny. Używam go już od jakichś 5 lat i nie mogę złego zdania powiedzieć :) Zresztą, nie wiem czy wiesz, ale PayPal to twór ludzi od eBay, a to jednak o czymś świadczy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DISCOGS.com

#3

Post autor: BACKspacer »

No, no - jak "szefostwo" forum daje zielone światło dla tej formy płatności to musi być okej ;)
A tak poważnie, to dla mnie nowość - ale po zarejestrowaniu się i założeniu konta na paypal widać, że jest to dopracowane w (mam nadzieję) każdym szczególe.
Myślę, że po pierwszej transakcji będę spokojniejszy :)
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#4

Post autor: Wojtek »

No i generalnie bez PayPala zakupy na chociażby eBay to niezła katorga :)
Zagraniczne przelewy bankowe jak i przekazy pieniężne (Western Union itd.) to jednak tanie nie są. A PayPal darmowy (dla kupującego) :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

DISCOGS.com

#5

Post autor: kaZ »

Muszę i ja spróbować bo jeszcze nie korzystałem.
W ogóle b mi się podobaja te zestawienia na Discogs.Dla mnie przejrzyście i można porównać oferty.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DISCOGS.com

#6

Post autor: BACKspacer »

No i przede wszystkim "normalne" ceny, za tzw. używki - a nie to co wystawiają "kolekcjonerzy" na amazon.com, albo nie daj boże jak się trafi "kolekcjoner" u nas na alle...
A tu proszę, tak jak pisał kaZ
kaZ pisze:przejrzyście i można porównać oferty
oraz sam fakt, że nie wszystkie perełki są w Juesej, ale też w Europie przez co można szybciej je otrzymać.
Jak zostanę "zweryfikowany" przez PayPala i dokonam zakupu na discogs.com mojej "perełki" ;) , to dam znać, tzn. będę Was informować na bieżąco :lol:
o przeszkodach lub ich braku.
A jak płyta dotrze do domu, to... pamiątkowa fotka! :D
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

DISCOGS.com

#7

Post autor: kaZ »

Myślę ,że warto porównywać ofert wszędzie.Na Alle,Ebayu, innych serwisach i u chłopa pod halą też ;)

Kolega sie pytał czy nie widziałem gdzieś greckiej wersji Kinksów -Face To Face.
Na Discogsie nie było.Przekopałem archiwa z ciekawości i było:

http://www.popsike.com/KINKSFACE-TO-FAC ... 34382.html

http://www.popsike.com/KINKS-FACE-TO-FA ... 67987.html

:)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

DISCOGS.com

#8

Post autor: BACKspacer »

Z pamiętnika "nowicjusza": :D
-właśnie dostałem kod i potwierdziłem (zostałem zweryfikowany pozytywnie ;) ) moje konto na PayPalu.
Czas na pierwsze zakupy!!! :shock:


EDIT (20:38)
Zakupy poczynione (zapłacone).
4 LP, czterech różnych sprzedawców, 3 różne kraje - zobaczymy co z tego wyjdzie... :?
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

DISCOGS.com

#9

Post autor: BACKspacer »

Tak więc status moich zakupionych perełek zmienił się na "shipped".
Cóż, będę wyglądał listonosza :D
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DISCOGS.com

#10

Post autor: BACKspacer »

Dobra, czuję się tak jakbym pisał dziennik z podróży (post pod postem :oops: - może ktoś by wtrącił jakies "ykhm" albo "aha" :D )
No i dzisiaj dotarły moje "perły" (3 z 5) , tak więc goście całkiem sprawni, jeśli chodzi o wysyłkę (D i NL) -nie to co niektóre specjalisty z allegro :-P
Niniejszym ogłaszam, że kupowanie na discogs.com jest faaajne ;) z powodów Wam znanych.

A oto lista płytek, które dzisiaj dotarły (btw widać profeskę w pakowaniu: kartoniki, woreczki, folijki, szmery, bajery :D ):
1. http://www.discogs.com/Arrested-Develop ... ease/84952
2. http://www.discogs.com/Manic-Street-Pre ... se/1290237
3. http://www.discogs.com/Starsailor-Silen ... se/1166851

Czekam na kolejne :pray:
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#11

Post autor: Wojtek »

No i dobrze :) Sam zacznę przeglądać discogs w sytuacji kiedy będę szukał konkretnej płyty ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#12

Post autor: Wojtek »

Kontynuacja dyskusji o Discogs z tego wątku :)
Jaskier pisze:I tu sie mylisz, panie kolego :D bo choć owszem, wpisy poszczególnych wydań to rzeczywiście robota userów, ale reguły wpisywania sa jak najbardziej ustalone i wymagane przez adminów.
Nie mylę się Jaskier w kontekście zunifikowanych zasad. Wystarczy spojrzeć, Praktycznie każdy wpis się od siebie różni, szczegółowością przede wszystkim. O to mi chodziło. Nie miałem na myśli podstaw ustalonych przez adminów, bo to jest dość oczywiste (tu znowu aluzja do wikipedii, bo tam jest tak samo).
Jaskier pisze:(to jest też plusem, że nikt nie może edytować wydania wprowadzonego przez innego użytkownika)
Moim zdaniem to by było głupie. Dobrze, że tak nie jest. Tak samo, jak na wikipedii ;)

A to że niektórzy traktują konkretne wpisy jako swoje "dzieci" to inna sprawa :)
Sindsoron pisze:można edytować dowolny wpis w discogs kiedy zostanie już wprowadzony do bazy... a co do tych wpisów to jedne są kompletne (razem z numerem matrycy, kodem kreskowym, kompozytorami i innymi duperelami) a inne z kolei są strasznie wybrakowane :3 a co do poprawności to ona też jest trochę wątpliwa, bo tylko niektóre wpisy (naprawdę nie wiele z nich) ma dołączone zdjęcia/skany wydania, reszta jest wpisana przez usera i trzeba mu na słowo wierzyć, że na tej płycie jest to tak i tak napisane
Brawo Sindsoron, to właśnie miałem na myśli :)
Jaskier pisze:Ja dostałem zjebkę za edytowanie cudzego wydania :whistle: :lol: choć rzeczywiście - technicznie jest to możliwe. A co do tych dupereli - owszem, jeśli ktoś ma czas i chęci to wpisuje wszystko.
Jak ja zaczynałem swoją przygodę z Discogs i zacząłem uzupełniać/tworzyć nowe wpisy to czekało się strasznie długo na odzew moderacji. Osobiście przy swoim pierwszym wpisie dostałem "zjebkę", że za dużo szczegółów (wypisałem wszystko co było podane na okładce i labelu, czyli w sumie pełne info i skład). To mnie skutecznie odwiodło od Discogs.

Jednakże dzisiaj widzę, że serwis zmienił się na lepsze, więc zgodnie z poprzednio wyrażonymi intencjami, raczej spróbuję nanieść tam swoją kolekcję :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DISCOGS.com

#13

Post autor: Sindsoron »

ja jak mam czas to to co jest w mojej bibliotece uzupełniam o wszystkie możliwe dane... jedyne co mnie wkurza to, że jak się już dostaniesz do CIP (contribution improvment program czy jakoś tak :3) no i potem Cię już z niego "zwolnią" to jeśli po tym, żaden z twoich subów nie dostanie oceny to po jakimś tygodniu znowu wracasz do CIP :3 ja tak tam wylądowałem już trzeci raz bo nie mam czasu pouzupełniać moich subów i pomęczyć innych żeby mi je ocenili :3 (a w sumie każdy mój sub ma dołączony komplet skanów wydania)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

DISCOGS.com

#14

Post autor: kaZ »

Lubię ten serwis.A ,że nie jest nieomylny?Ludzie w końcu piszą...Przymierzam ,się żeby w końcu zakupy tam jakieś zrobić.
A czy są płyty "duchy"? Poprostu nie są dodane.Pewnie kazdy z nas ma takie płyty ,których tam jeszcze nie ma.Dotyczy to raczej wydań niż płyt.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DISCOGS.com

#15

Post autor: Sindsoron »

ja jak do tej pory dodałem do discogs 12 całkowicie nowych albumów (w tym 4 czy 5 artystów) ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ