Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ

Najdroższe wydawnictwo winylowe, jakie kupiłem:

do 50 zł
12
6%
50 - 100 zł
37
20%
100 - 200 zł
60
32%
200 - 300 zł
32
17%
300 - 500 zł
22
12%
500 - 1000 zł
14
7%
powyżej 1000 zł
7
4%
kilka tysięcy zł lub więcej
3
2%
 
Liczba głosów: 187

Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#46

Post autor: zoombie »

Hmmm, nie wszystko da się wyrazić w złotówkach, a w dodatku pamięć mam dobrą, ale krotką, zwłaszcza do liczb :P
Ale takie najdroższe, do dziś pamiętane (i posiadane) to były dwie płyty: Double Fantasy - wydanie jugosłowiańskie, która kosztowała mnie latem chyba 1981 r. kilka dni zbierania truskawek i singiel Kiki & Pearly - Patrick mon cherie kupiony gdzieś tak koło 2005 r. chyba, w jakimś sklepie internetowym bodajże w Holandii. Nie pamiętam ile kosztował, ale z kosztami przesyłki to była wówczas dla mnie horrendalna kwota :o

A ze współczesnych zakupów, to jeszcze nie kupiłem pojedynczej płyty, która kosztowałaby więcej niż 20 PLN, ale i to się pewnie zmieni ;)
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#47

Post autor: Mr. Moonlight »

Płyty zacząłem kupować na początku lat '80 Pamiętam wtedy w Łodzi jeździłem na bazary i zdarzało się ze wydawałem nawet 1/3 pensji na konkretną płytę. Zaczynałem od dyskografii Beatlesów a te były cholernie drogie. Nie potrafię tego przełożyć na dzisiejsze złotówki, ale po kilku inflacjach bywało że jedna płyta dochodziła chyba do miliona, czy kilku :D Dzisiaj staram się nie przekraczać 50-100zł.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#48

Post autor: Robertson »

Z tego co widzę ....... Łódż ...to jakieś "zagłębie" winylowe :doh:
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#49

Post autor: Kocewicz »

I dobrze, nie wszystko musi mieć swoją stolicę w Warszawie :P
Are you Shure?
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#50

Post autor: KasparHauser »

Kocewicz to zły człowiek jest. Ma single Ob. G.C. :D podczas gdy potrzebujący nie :P .
Awatar użytkownika
norman
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2013, 21:39

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#51

Post autor: norman »

Najdroższe płyty jakie mam to
Michael Jackson - Dangerous - wersja 2LP, 180gram
T.Love - Old is Gold - wersja 2LP, 180gram + 2CD + DVD + koszulka wszystko w wersji limitowanej z autografami zespołu.

Niestety cen nie znam bo to prezenty od żony :) hue hue, ja nówek nie kupuję. Wolę wyszukiwać używki.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#52

Post autor: vinylpiotrek »

Ale używki, często sa droższe od nówek!
Obrazek
Awatar użytkownika
Sandflyer
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2013, 16:13

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#53

Post autor: Sandflyer »

Pierwsza płyta zespołu Captain Beyond na Capricorn Records kosztowała mnie chyba ok. 60 dolarów kanadyjskich (które w dawnych dobrych czasach stały wyżej od USD).

Za norweskie tłoczenie "Discipline" King Crimson zapłaciłem w 1982 r. w Hybrydach w Warszawie 4000 zł
Punkty odniesienia - średnia pensja wtedy wynosiła coś ok. 10 000 zł; za "normalną" płytę w niezłym stanie płaciło się 1500-2500 zł.
Ja wtedy w liceum byłem, te pieniądze miałem ze sprzedaży innych płyt. Poza tym, głowną metodą obrotu w tych piękno-niepięknych czasach była wymiana.
Gramofon - techniczny
Wkładka - pewna nr 5, drobnorowkowa
Wzmacniacz - Cukierek
Kolumny - Salvador
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#54

Post autor: cezi »

Ja ostatnio nabyłem drogą kupna na molotok.ru podwójny LP Arii - Armageddon. Cena to 2500 rubli - około 250 PLN Ale warto było, bo płyta pięknie wydana i jak na moje ucho w doskonałej jakości. Nawet żona stwierdziła, że świetny dźwięk, mimo, że bardzo daleko jej do słuchania heavy metalu.

Cezi
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#55

Post autor: motown »

Mamy ponad 3500 użytkowników, a zagłosowało 48...
Czyli nieco ponad 1% forumowej społeczności. Słabiutko ;]

Nie wiem czy ankietę można uznać za miarodajną i czy mówi nam coś więcej, np. jak daleko posunęło się u nas to winylowe szaleństwo, jak dużo na winyle wydajemy?

A może nikt już nie kupuje płyt?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Lampowiec
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2014, 12:37

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#56

Post autor: Lampowiec »

Faktycznie frekwencja słabiutka. Mogło by być pow. 50%. Póki co, mam raptem kilka płyt, generalnie powyżej 100 zł będzie nieco pod górkę, a co do używek to chyba sobie daruję. Raz kupiłem, pierwszą używkę w komisie płytowym i przeskakuje. Nie wiem czy przesadzam, ale się zraziłem do używek na samym wstępie do winylowej przygody. Póki co nastawiam się na same nowe sztuki. No chyba, że będzie można odsłuchać i zwrócić w razie draki.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#57

Post autor: JacK »

To się od razu przeproś z winylowym hobby, używki są i będą podstawową formą nabycia pięknej muzyki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#58

Post autor: vinylpiotrek »

Pamięta jże większość przypadków przeskakiwania, jest do wyeliminowania bez zmiany egzemplarza płyty.
Lampowiec pisze:to chyba sobie daruję.
Bez sensu zupełnie, oferta nowych płyt jest bardzo uboga, zarówno repertuarowo, jak i olbrzymia część współczesnych wznowień ustępuje jakościom starszym wydaniom.
Cenowo też często jest niekorzystnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#59

Post autor: zoombie »

zoombie pisze:A ze współczesnych zakupów, to jeszcze nie kupiłem pojedynczej płyty, która kosztowałaby więcej niż 20 PLN, ale i to się pewnie zmieni
I to się już mieniło :P Ale dalej do 100 PLN. A jak się mieni? Więc co? Głosować? A później już się nie da tego przecież zmienić ...
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Najdroższe wydawnictwo winylowe jakie kupiłeś/aś?

#60

Post autor: falon »

Co prawda jeszcze nie mam ale zrobilem preorder na deep purple made in japan 9lp za 87funtow, obecnie kosztuje 103funty, wiec zaznaczylem 300-500zl.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
ODPOWIEDZ