Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#1

Post autor: Florek »

Chciałbym, aby w tym wątku były wyłącznie namiary na sklepy z płytami nowymi i używanymi na terenie Śląska i Zagłębia. Jeśli ktoś ma inne, nowe namiary to prosiłbym o ich wpisanie - bądź na PM bądź poniżej. Ja postaram się aktualizować listę w pierwszym poście wątku. Zatem start :)

1. Katowice - ul. 3 Maja 19, RECORD STORE, znany też jako Komis Płytowy. Tysiące płyt używanych i trochę nowych. Winyle i CD Na parterze masówka winylowa używek za grosze - rzadko można znaleźć coś wyjątkowego. Na piętrze już większy wybór lepszych, ale już droższych płyt. Można odsłuchać winyla na próbę - jest gramofon Dual ze słuchawkami. Można odsłuchać CDka (na czym to się nie przyglądałem, bo nie korzystałem). Można też kupić jakieś akcesoria (np. kupiłem szczotkę do płyt).

2. Katowice - ul. Mielęckiego, 12 cali. Sklep z płytami nowymi. Tylko płyty z hip-hopem, rapem, R&B.

3. Sosnowiec - ul. Dekerta 2, Antykwariat OMNIBUS. Antykywariat oferuje przede wszystkim książki, ale ma też półkę, a właściwie parapet z winylami.

4. Dąbrowa Górnicza - ul. Górników Redenu 2, Antykwariat Argos. Antykwariat oferuje przede wszystkim książki, ale ma niemały regał z winylami.

5. Sosnowiec - ul. Targowa 5, Komis płytowy BLACK LABEL. Dedykowany płytom używanym. Głównie winyle, jest trochę CD. Szacuję, że jest tam około 1000-2000 płyt winylowych na dziś dzień. Ceny od 5 PLN (masówka) wzwyż. Czynne 10-17 pn-pt. W soboty są na giełdzie elektronicznej w Milowicach.

6. Katowice - ul. Mickiewicza 14, Sklep muzyczny ALL. Sklep muzyczny, który również oferuje skup-sprzedaż używanych płyt winylowych. Jest ich kilkaset - głównie produkcja ze ściany wschodniej, aczkolwiek jest kilka pozycji zachodnich bardzo wartych uwagi.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, 13:13 przez Florek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#2

Post autor: Robert007Lenert »

A Komis Plytowy na 3-Maja w Katowicach? No chyba jest nadal....ale jak bylem ostatnio, czyli w marcu 2012, to Mariusz /wlasciciel/ cos wspominal, ze umowa najmu wygasa , czy jakos tak. Hmm a ten Record S, to czasem nie w miejscu komisu??
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#3

Post autor: Florek »

Robert007Lenert pisze:A Komis Plytowy na 3-Maja w Katowicach? No chyba jest nadal....ale jak bylem ostatnio, czyli w marcu 2012, to Mariusz /wlasciciel/ cos wspominal, ze umowa najmu wygasa , czy jakos tak. Hmm a ten Record S, to czasem nie w miejscu komisu??
Record Store to właśnie Komis Płytowy. Tyle że przeniósł się na przeciwną stronę ulicy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#4

Post autor: Wojtek »

Kiedyś strofowałem kogoś, kiedy chciał założyć oddzielny wątek o sklepach z płytami na Pomorzu, ale teraz, patrząc na to ile takich miejsc odkryto w poszczególnych województwach, widzę że taki podział w dziale Płyty -> Zakupy ma sens.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mumin44
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwie 2013, 18:58

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#5

Post autor: mumin44 »

Jest jeszcze sklep i komis muzyczny "All" na Mickiewicza w Katowicach.
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#6

Post autor: Florek »

mumin44 pisze:Jest jeszcze sklep i komis muzyczny "All" na Mickiewicza w Katowicach.
A to już jest w punkcie szóstym :)
Awatar użytkownika
mumin44
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwie 2013, 18:58

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#7

Post autor: mumin44 »

Naprawdę muszę iść do okulisty ehh :D
Florek pisze:W soboty są na giełdzie elektronicznej w Milowicach.
Na tej giełdzie w Sosnowcu można spotkać jeszcze dwóch handlarzy. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nikt tam nie stał z płytami w sobotę
klaus
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2013, 11:58

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#8

Post autor: klaus »

Hejka
Dorzucę od siebie adres sklepu który zwie sie FONOSHOP Grodowa 6, Gliwice.
Są tam i nówki i używki.
A ja ze znajomymi zaopatruje się na giełdzie staroci w gliwicach w każdą 2 i 4 niedziele miesiąca.
POZDRÓWKA
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#9

Post autor: Florek »

klaus pisze:Hejka
Dorzucę od siebie adres sklepu który zwie sie FONOSHOP Grodowa 6, Gliwice.
Są tam i nówki i używki.
A ja ze znajomymi zaopatruje się na giełdzie staroci w gliwicach w każdą 2 i 4 niedziele miesiąca.
POZDRÓWKA
To dodam jeszcze, że w Dąbrowie Górniczej na giełdzie staroci też są handlarze z płytami. Targ w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Na placu po drugiej stronie ulicy vis a vis Pałacu Kultury Zagłębia.

A gdzie ta giełda staroci w Gliwicach się znajduje?
Awatar użytkownika
mumin44
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwie 2013, 18:58

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#10

Post autor: mumin44 »

Florek pisze: To dodam jeszcze, że w Dąbrowie Górniczej na giełdzie staroci też są handlarze z płytami.
Oj dzięki wielkie za info. Człowiek mieszka, a nie wie takich rzeczy. Trzeba będzie obadać :D
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#11

Post autor: Florek »

mumin44 pisze:
Florek pisze: To dodam jeszcze, że w Dąbrowie Górniczej na giełdzie staroci też są handlarze z płytami.
Oj dzięki wielkie za info. Człowiek mieszka, a nie wie takich rzeczy. Trzeba będzie obadać :D
Miło spotkać kogoś, kto też jest z Dąbrowy :D
klaus
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2013, 11:58

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#12

Post autor: klaus »

Florek pisze:A gdzie ta giełda staroci w Gliwicach się znajduje?
Na ulicy Lipowej niedaleko stadionun Piasta Gliwice, tam gdzie co wtorek i piątek targowisko.
Od Forum trzeba iść do góry do końca.
aliasblekaut
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:46

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#13

Post autor: aliasblekaut »

Witajcie,
czy w wyżej wymienionych dwóch komisach w Katowicach wyhaczę jakieś ciekawe rzeczy reggae i disco?
Z góry dzięki za odp. i pozdr.
gsykesone
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2013, 11:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#14

Post autor: gsykesone »

Komis płytowy Black Label Sosnowiec ul Targowa 5 ; fajny record store głównie winyle + troche cd; ceny przyzwoite tylko mało kto o nim wie i nie przychodzi. Na Śląsku na pewno warty odwiedzenia oprócz Record Store na 3-go maja w Katowicach(mój nr 1) i Antykwariatu muzycznego Winyl w Bielsku-białej u Jasia(nr 2). Generalnie wymaga promocji a będzie ok, bo towar ok, ceny uczciwe, właściciel w porządku. Niestety w weekendy zamknięte bo jeżdżą na giełdy z płytami i płyty nie są posegregowane.Coś niecoś napisałem i dodane fotki u mnie na https://www.facebook.com/recorddiggin
Awatar użytkownika
Fafikdog
Posty: 398
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:50

Śląsk i Zagłębie - sklepy, komisy, antykwariaty

#15

Post autor: Fafikdog »

Hmmm...
Byłem kilka razy w Milowicach (dawno temu) i (delikatnie mówiąc) nic ciekawego tam nie było...
Moje DIY
Micro Seiki DD7
SME 3012
Shure V15 type IV
YAQIN MS-12B
Music Angel Meng X8 upgrade by LampizatOr (Fikus)
Indiana Line Tesi 561
ODPOWIEDZ