Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
plukker
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2023, 09:47

Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#1

Post autor: plukker »

Witam.

Niedawno odkryłem, że płyty mają dużo lepsze ceny poza granicami naszego pięknego kraju. Postanowiłem zamówić kilka płyt na próbę z recordsale.de. Wybrałem sobie wszystkie w jakości NM i czekałem z niecierpliwością na paczkę. Tu oczywiście pojawiły się dwojakie problemy bo 1. Jedna z płyt była wysłana w innej wersji niż zamawiałem, a 2. Przesyłka niestety nie przeżyła transportu i jeden róg paczki był zgnieciony. Opakowanie w którym sklep wysłał mi płyty było za delikatne do takiej wagi przesyłki - kartonowe dosyć cienkie pudełko zrobione na wymiar i logo sklepu. Nie miało niestety żadnego zapasu który chroniłby okładki przed uszkodzeniami mechanicznymi. No i tak wspaniały zakup skończył się jak się skończył. Sklep co prawda zwrócił mi 50% wartości uszkodzonych płyt ale nie zmienia to faktu, że boli uszkodzenie japońskiego wydania Brubecka z lat 70...

Macie może jakieś doświadczenia z tym konkretnym sklepem bo boje się teraz zamawiać kolejne rzeczy. W takim opakowania nie ma szans żeby to dojechało bez strat. Może oni zazwyczaj lepiej to pakują tylko raz im nie wyszło?

A może też znacie jakieś sklepy w których pakowanie do wysyłki zawsze wygląda jak trzeba?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#2

Post autor: krolix »

Uroki zakupów przez internet. ;)
O ile pamiętam, to chyba zamówiłem od nich jedną płytę i wszystko było ok, ale to było lata temu, a teraz widzę, że zrobiła się z tego masówka więc nie dziwią mnie wpadki. Czasem tak bywa, np. nie miałem nigdy zastrzeżeń do HHV a raz przysłali mi właśnie kilka płyt upchanych na siłę w kartonie bez zabezpieczeń rogów i wszystkie uległy uszkodzeniu.
Jeśli chcesz mieć płyty w stanie zgodnym z opisem i przychodzi coś takiego to możesz odesłać towar, by odzyskać kasę (PayPal jeszcze niedawno oferował też zwrot kosztów odesłania, nie wiem jak jest teraz, bo ostatnio nie natknąłem się na takie miny).
Tak poza tym płyty sprzedawane przez recordsale.de często widzę na discogs i praktycznie zawsze ceny są konkretnie zawyżone.

Jeśli chodzi o sklepy dobrze pakujące towar to mogę polecić tylko takie, które handlują nowymi płytami. Używki kupuję przez discogs, Ebay i podczas wizyt w stacjonarnych sklepach zagranicznych.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#3

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:
08 lut 2024, 09:42
i praktycznie zawsze ceny są konkretnie zawyżone.
Zawyżone na discogs czy na recordsale.de ?
Na discogs to pewnie chcą sobie odbijać prowizję platformy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#4

Post autor: krolix »

Wojtek pisze:
08 lut 2024, 10:56
krolix pisze:
08 lut 2024, 09:42
i praktycznie zawsze ceny są konkretnie zawyżone.
Zawyżone na discogs czy na recordsale.de ?
Prawie zawsze mają ceny wyraźnie wyższe niż inni sprzedający.
Awatar użytkownika
daroleon
Posty: 186
Rejestracja: 11 wrz 2017, 10:59
Gramofon: Technics SL D3
Lokalizacja: Jawor

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#5

Post autor: daroleon »

Kupowałem tam trzy razy i za każdym razem paczki dochodziły w super stanie. Pomyłek z płytami nie miałem. Ceny mają przyzwoite w porównaniu do popularnego u nas serwisu allegro. Oczywiście zależy co kto szuka i za ile.
plukker
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2023, 09:47

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#6

Post autor: plukker »

daroleon pisze:
11 lut 2024, 16:09
Kupowałem tam trzy razy i za każdym razem paczki dochodziły w super stanie. Pomyłek z płytami nie miałem. Ceny mają przyzwoite w porównaniu do popularnego u nas serwisu allegro. Oczywiście zależy co kto szuka i za ile.
A jakoś niedawno zamawiałeś? Zastanawiam się czy zmienili sposób pakowania na gorszy czy zwyczajnie nie miałem szczęścia?
Awatar użytkownika
daroleon
Posty: 186
Rejestracja: 11 wrz 2017, 10:59
Gramofon: Technics SL D3
Lokalizacja: Jawor

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#7

Post autor: daroleon »

plukker pisze:
14 lut 2024, 21:58
daroleon pisze:
11 lut 2024, 16:09
Kupowałem tam trzy razy i za każdym razem paczki dochodziły w super stanie. Pomyłek z płytami nie miałem. Ceny mają przyzwoite w porównaniu do popularnego u nas serwisu allegro. Oczywiście zależy co kto szuka i za ile.
A jakoś niedawno zamawiałeś? Zastanawiam się czy zmienili sposób pakowania na gorszy czy zwyczajnie nie miałem szczęścia?
Ostatnie zamówienie w listopadzie, 3 płytki, zapakowane w sposób pancerny. Nie był to jakiś cieniutki karton.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1692
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wysyłka płyt z zachodnich sklepów - recordsale.de

#8

Post autor: winylowy_luke »

W styczniu 2024 zakupiłem 3LP. Doszły zapakowane bardzo dobrze.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ