Ceny winyli na zachodzie

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herjob
Posty: 59
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:44
Gramofon: Braun PS500

Re: Ceny winyli na zachodzie

#76

Post autor: herjob »

Te ceny na tych zdjęciach są naprawdę po zbóju. Taki debiut DIO za 150 zł czy Kate Bush za 350 zł to wydaje się mega drogo.
Braun PS500, Shure M-75, Technics G700 M2, NAD 3240PE, Focal Chora 806
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ceny winyli na zachodzie

#77

Post autor: blispx »

herjob pisze:
16 lut 2023, 21:59
Taki debiut DIO za 150 zł
no bez jaj, taniej to chyba już tylko w Biedrze ale to już nie wczesne wydania

https://www.discogs.com/sell/release/501210?ev=rb

Kaśka faktycznie trochę drogo idzie wyszukać taniej
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
JonathanSarkos
Posty: 217
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Ceny winyli na zachodzie

#78

Post autor: JonathanSarkos »

Wojtek pisze:
16 lut 2023, 21:10
To jest jeszcze w temacie wątku czy o co chodzi z tymi zdjęciami? :)
Tak, w temacie wątku
JonathanSarkos
Posty: 217
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:21

Re: Ceny winyli na zachodzie

#79

Post autor: JonathanSarkos »

herjob pisze:
16 lut 2023, 21:59
Te ceny na tych zdjęciach są naprawdę po zbóju. Taki debiut DIO za 150 zł czy Kate Bush za 350 zł to wydaje się mega drogo.
W przypadku Kate TBHWY nawet inni angielscy dealerzy mówili, że przesada, no ale też fakt.
Felix1988
Posty: 3491
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Ceny winyli na zachodzie

#80

Post autor: Felix1988 »

herjob pisze:
16 lut 2023, 21:59
mega drogo
Tanio było w latach 90., kiedy płyty winylowe interesowały nielicznych. Od kilku lat jest moda na analogowe nośniki dźwięku, więc to naturalne, że ceny rosną, skoro jest zainteresowanie, a idealnych egzemplarzy z epoki nie przybywa. Dlatego cena 150 zł za rzeczony debiut Dio nie wydaje mi się wygórowana. Z Kate faktycznie przesadzili, ale jak to mówią: kto bogatemu zabroni? :) Ja w każdym razie cieszę się, że nie muszę zaczynać zbierać teraz tych wszystkich podstawowych płyt, bo coś takiego faktycznie grozi bankructwem.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Ceny winyli na zachodzie

#81

Post autor: pawelgrab »

Felix1988 pisze:
16 lut 2023, 23:22
w każdym razie cieszę się, że nie muszę zaczynać zbierać teraz tych wszystkich podstawowych płyt,
:lol: :lol: :lol: pierwszy milion trzeba ukraść - a później to tylko zbieractwo, nie powiedziałeś wprost nigdy i na żadnym forum

- "bierzcie tylko to co Wam się podoba" ...a reszta nie jest ważna.... :D
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Ceny winyli na zachodzie

#82

Post autor: Tomaszek1974 »

herjob pisze:
16 lut 2023, 21:59
Te ceny na tych zdjęciach są naprawdę po zbóju. Taki debiut DIO za 150 zł czy Kate Bush za 350 zł to wydaje się mega drogo.
Jeżeli ktoś pokusi się zapłacić takie ceny j/w - cóż jego pieniądze , jego sprawa. Dla mnie to jest głupota do kwadratu i brak szacunku dla samego siebie - dać się wydoić. Mody były zawsze i mody przemijały. I na winyle też minie. ten sam trend znam np. ze starą porcelaną. Pamiętam jak 15 -10 lat temu patrzyłem na allegro po ile schodzą skorupy to się śmiałem do bólu. Rynek chłonny po wejściu do Uni, towarzystwo nie zorientowane biło się na wyścigi. No i co się stało??? Porcelana z "Turyngi" itp. wala się na allegro i antykwariatach i nikt na to nie spojrzy. Poza Miśnią KPM Berlin i paroma innymi manufakturami nic nie schodzi. Teraz pojawiła się moda na porcelanę z manufaktur drezdeńskich ( notabene ładna i zawsze ceniona). Niemniej ceny w ciągu kilku lat poszły dwu-trzykrotnie. Powód ? Ktoś wylansował nową modę. Za jakiś czas ktoś wylansuje modę na Host lub Furstenberg czy Paryska porcelanę. No i co? Trzeba to przeczekać i nie kupować. Okrutne , ale prawdziwe. ps. Dobrej starej porcelany również będzie mniej jak dobrych , w idealnych stanach winyli. Teraz jest czas na kupowanie pierwszych wydań cd :targety japońce itp. Trzeba się z tym pogodzić i tyle, ale jeżeli ktoś lubi się kopać z koniem? Kto bogatemu zabroni!
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ceny winyli na zachodzie

#83

Post autor: blispx »

ceny już spadają , ostatni mój zakup Ummagumma oryg. no EMI w cenie 25 funtów w drodze licytacji powiedziałbym że jak za darmo, ceny z carbootów czy kup teraz jakie są takie są , nikt nie kupi to stanieje, trza umieć wyszukiwać okazje a nie biadolić że taka moda
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ceny winyli na zachodzie

#84

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:
23 lut 2023, 17:31
trza umieć wyszukiwać okazje a nie biadolić że taka moda
Dokładnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Tomaszek1974
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2021, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Ceny winyli na zachodzie

#85

Post autor: Tomaszek1974 »

Ale ja nie biadole - jeżeli to było do mnie. Co chciałem to kupiłem dawno temu. Pozostało mi max 15 płyt, które chcę mieć. I generalnie mam w czterech literach czy ktoś kupi płytkę za 5 euro czy 30. Nie moje pieniądze , nie moja sprawa.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ceny winyli na zachodzie

#86

Post autor: krolix »

Tomaszek1974 pisze:
23 lut 2023, 16:05
herjob pisze:
16 lut 2023, 21:59
Te ceny na tych zdjęciach są naprawdę po zbóju. Taki debiut DIO za 150 zł czy Kate Bush za 350 zł to wydaje się mega drogo.
Jeżeli ktoś pokusi się zapłacić takie ceny j/w - cóż jego pieniądze , jego sprawa. Dla mnie to jest głupota do kwadratu i brak szacunku dla samego siebie - dać się wydoić. Mody były zawsze i mody przemijały. I na winyle też minie. ten sam trend znam np. ze starą porcelaną. Pamiętam jak 15 -10 lat temu patrzyłem na allegro po ile schodzą skorupy to się śmiałem do bólu. Rynek chłonny po wejściu do Uni, towarzystwo nie zorientowane biło się na wyścigi. No i co się stało??? Porcelana z "Turyngi" itp. wala się na allegro i antykwariatach i nikt na to nie spojrzy. Poza Miśnią KPM Berlin i paroma innymi manufakturami nic nie schodzi. Teraz pojawiła się moda na porcelanę z manufaktur drezdeńskich ( notabene ładna i zawsze ceniona). Niemniej ceny w ciągu kilku lat poszły dwu-trzykrotnie. Powód ? Ktoś wylansował nową modę. Za jakiś czas ktoś wylansuje modę na Host lub Furstenberg czy Paryska porcelanę. No i co? Trzeba to przeczekać i nie kupować. Okrutne , ale prawdziwe. ps. Dobrej starej porcelany również będzie mniej jak dobrych , w idealnych stanach winyli. Teraz jest czas na kupowanie pierwszych wydań cd :targety japońce itp. Trzeba się z tym pogodzić i tyle, ale jeżeli ktoś lubi się kopać z koniem? Kto bogatemu zabroni!
Wydaje mi się, że porcelana i winyle to jednak dwie różne sprawy, a ta "moda" na winyle to jakoś trwa od 10 lat i nie chce się skończyć.
W ogóle też nie rozumiem jak można uważać, że zakup pierwszego wydania klasycznej płyty, jaką jest debiut Dio, za 150 zł to jakieś frajerstwo. Owszem, pewnie gdzieś można trafić na tę płytę w korzystniejszej cenie, ale litości, nowe płyty kosztują obecnie podobnie. Poza tym bywam w płytowych sklepach w różnych krajach i niestety, okazji nie znajduję za wiele, bo każdy handlowiec wie co to jest discogs i ustawia ceny w okolicach mediany.
Co chciałem to kupiłem dawno temu. Pozostało mi max 15 płyt, które chcę mieć.
A to trochę smutne stwierdzenie, bo nowej, dobrej muzyki wychodzi bardzo dużo, że nie kumam po co się tak ograniczać. ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ceny winyli na zachodzie

#87

Post autor: darkman »

* pisze:
16 lut 2023, 21:59
Taki debiut DIO za 150 zł to wydaje się mega drogo.
:lol:
Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać.
Można jeszcze nadal dostać na pirackiej kasecie za dychę na targowiskach. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ceny winyli na zachodzie

#88

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:
24 lut 2023, 00:41
na winyle to jakoś trwa od 10 lat
Tylko tyle? :morda:
krolix pisze:
24 lut 2023, 00:41
za 150 zł to jakieś frajerstwo
Jedni uwielbiają cebulową, inni mają szersze horyzonty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ