Sklepy płytowe - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3761
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sklepy płytowe - Polska

#271

Post autor: Obywatel »

zapa, nie ma się co dziwić. To tak jak korzystanie z oferty typu "skup aut" - oferta dla desperatów. Ci którzy nie mają noża na gardle i są gotowi poczekać na klienta, zgarniają uczciwą stawkę.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#272

Post autor: zdzialawa »

Może ktoś wie, czy w Krakowie są jakieś antykwariaty bądź stoiska targowe, gdzie można dostać winyle? Zależy mi głównie na polskich płytach... Oczywiście sklepy stricte z płytami na Dobrego Pasterza, Joselewicza i Podbrzeziu są mi dobrze znane ;)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklepy płytowe - Polska

#273

Post autor: cooledit »

Proponuję sprawdzić na Grzegórzeckiej pod Halą Targową i na terenie dawnej giełdy elektronicznej na Balickiej.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sklepy płytowe - Polska

#274

Post autor: zbyszek1982 »

Na Miodowej jest Paul’s Record Boutique. Można tam trafić fajne rzeczy.
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#275

Post autor: zdzialawa »

zbyszek1982 pisze:
13 cze 2018, 00:25
Na Miodowej jest Paul’s Record Boutique. Można tam trafić fajne rzeczy.
cooledit pisze:
13 cze 2018, 00:11
Proponuję sprawdzić na Grzegórzeckiej pod Halą Targową i na terenie dawnej giełdy elektronicznej na Balickiej.
Dziękuję za propozycje :) to została mi do sprawdzenia Balicka i wybiorę się też pod Halę Targową... Pytanie - o które miejsce dokładnie tam chodzi? Kojarzę stoisko na Unitargu bodajże - "Music box" - płyty jakieś tam są, ale nie bardzo jak dla mnie. Gdzieś jeszcze w tych okolicach można ustrzelić winyle? ;)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklepy płytowe - Polska

#276

Post autor: cooledit »

W obu proponowanych miejscach miałem na myśli raczej kolesi sprzedających płyty jako 'świeży' towar czyli wprost ze skrzynki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przepatrzeć sztuka po sztuce a może coś się znajdzie. Przypuszczam, że na Balickiej jest większy wybór ale dawno nie odwiedzałem tych miejsc, więc gwarancji żadnej nie daję.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
wagabund
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2013, 18:48

Re: Sklepy płytowe - Polska

#277

Post autor: wagabund »

Hej. Czy ktoś zna sklepy z płytami w okolicach Międzyzdrojów, Świnoujścia, a może jakieś giełdy płytowe w tych okolicach? Mogą być też te po niemieckiej stronie.
• Technics SL-5200 + Ortofon FF15 XE MkII / Audio Technica AT13 EaV • Marantz 2216B •
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#278

Post autor: zdzialawa »

cooledit pisze:
14 cze 2018, 00:26
W obu proponowanych miejscach miałem na myśli raczej kolesi sprzedających płyty jako 'świeży' towar czyli wprost ze skrzynki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przepatrzeć sztuka po sztuce a może coś się znajdzie. Przypuszczam, że na Balickiej jest większy wybór ale dawno nie odwiedzałem tych miejsc, więc gwarancji żadnej nie daję.
Na Balickiej jest średnio, choć panuje większy porządek niż pod Halą Targową. Generalnie oba miejsca tak sobie, choć zdarzają się pojedyncze okazje. W tym drugim miejscu miałem ostatnio "ciekawe" spotkanie ze sprzedawcą płyt, który był chyba bardzo sfrustrowany, że nie sprzedają się jego poszarpane płyty :roll:
Szukam pewnych unikatów, więc przeglądam i takie miejsca...a tu pan sprzedawca zaczął na mnie po dłuższej chwili przeglądania bez zamiaru kupna - krzyczeć, że za długo oglądam i odkładam płyty :?
Trudno było to skomentować.
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#279

Post autor: mrz »

W temacie knajpianym zrobiłem zajawkę ale, że (również wg. właścicieli) to raczej sklep przede wszystkim to tutaj przybywam z obszerniejszą zapowiadaną relacją.

Dla przypomnienia sklep LongPlay na Polnej 22 w Poznaniu: https://www.facebook.com/LongplayVinylShop/

Wybrałem się na tam na chwile dzisiaj - z zewnątrz:
lp3.jpg

i już w przytulnym środku:
lp1.jpg

Można sobie powiększyć i zobaczyć menu. Skromne ale kawa i piwo są więc wszystko o czym mogę marzyć przy przeglądaniu placków jest. Jest też miejsce, światło i dwa gramofony od odsłuchu. Wybór płyt może nie zatrważający ale przyzwoity. Mają też chyba najlepsze ceny w Poznaniu - cena zależy od stanu płyty. Używane i nowe, z przewagą tych pierwszych.
lp2.jpg
Wypiłem kawę, przejrzałem płyty, porozmawiałem, nabyłem dwie płyty:
janis.jpg
Za Janis z epoki dałem 25 złotych - okładka właściwie się zdezintegrowała ale płyta nówka cewka i właśnie leci po umyciu :violin:

Reasumując - fajne miejsce bez zadęcia. Z Poznańskich sklepów równie dobrze czułem się na Garncarskiej i fajnie, że jest kolejne takie miejsce. Dawajcie pyry wspierać fizyczny sklep poprzez zakup kontrolowany :D
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Polska

#280

Post autor: darkman »

mrz`et ile stolików jest? (widać 3-4).. czemu nie wziałeś procol harum z dolnej półki - fajna płyta (mam)
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#281

Post autor: mrz »

darkman pisze:
12 lut 2019, 22:26
mrz`et ile stolików jest? (widać 3-4).. czemu nie wziałeś procol harum z dolnej półki - fajna płyta (mam)
:)
Stolików 4 plus dwa zadki przy barze się zmieszczą a Procol harum nie wziąłem bom nieobyczajny jeszcze
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Sklepy płytowe - Polska

#282

Post autor: kuba »

A jazzu lub bluesa coś mają? Może wpadnę kiedyś. Polecam dobry sklep na ul. Taczaka (Poznań) - u Masłowskiego - gość prowadzi tez audycje w radio Afera.
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#283

Post autor: mrz »

kuba pisze:
12 lut 2019, 23:55
A jazzu lub bluesa coś mają? Może wpadnę kiedyś. Polecam dobry sklep na ul. Taczaka (Poznań) - u Masłowskiego - gość prowadzi tez audycje w radio Afera.
Mają trochę i tego i tego. Masłowski ma fajny wybór i większy chyba poki co, ale dla mnie komfort przeglądania jest w Longplayu nieporównywalnie lepszy. Ja tam filigranowy nie jestem a tam jak jest 2 klientów to jest walka na łokcie :D no i plus piwo w ręce ułatwia podejmowanie decyzji :mrgreen:
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sklepy płytowe - Polska

#284

Post autor: mrcnoos »

kuba pisze:
12 lut 2019, 23:55
A jazzu lub bluesa coś mają? Może wpadnę kiedyś. Polecam dobry sklep na ul. Taczaka (Poznań) - u Masłowskiego - gość prowadzi tez audycje w radio Afera.
Też go polecam. Gość jest obcykany w temacie. Bardzo miła obsługa. Ceny super przystępne.
Kupowałem już dawno, ładnych kilka lat temu kiedy studiowałem. Mam nadzieję, że sklep nadal trzyma poziom.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Polska

#285

Post autor: RadTang »

Jak już się uaktywniłem w innym wątku to zareklamuję sklep w mojej okolicy:
"Retro Elektro" w Otwocku, ul. Andriollego.
https://www.facebook.com/retroelektrootwock/

Ceny są w miarę ok, handlują też kasetami i sprzętem.
A i niezbyt daleko od domu - godzinka pieszo. :)
Selekcja spora i nieźle pokatalogowana.
Oczywiście jak na malutkie miasto pod Warszawą.

Udało mi się znaleźć tam m.in. "Sukces" Niemena.
Pierwsze wydanie, monofoniczne. Stan F (igła przeskakuje kilka razy) ale gra spoko.
(Dla mnie F z automatu jak przeskakuje)
Ale i tak gra lepiej niż egzemplarz poojcowski z "Z Archiwum Polskiego Beatu", który też przeskakuje.
No i kupiony za 20 czy 25 zł.
ODPOWIEDZ