Sklepy płytowe - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sklepy płytowe - Polska

#196

Post autor: zbyszek1982 »

eenneell pisze:zbyszek1982- padaj adresy Twoich ulubionych i polecanych sklepów w Krakowie - i nie tylko :!:
W Krakowie to już chyba został tylko jeden sensowny sklep muzyczny, czyli Music Corner na ul. Tomasza. Obsługa jest kompetentna i nie stroi fochów. Niestety odkąd się tam przenieśli to już nie ma komisu. Po winyle można się też wybrać w niedzielę pod halę targową. Pojawia się tam jeden gosć, któy ma zachodnie (głównie angielskie) tłoczenia w bardzo dobrym stanie za niewielkie pieniądze. U większości stałych bywalców rzadko kiedy jest coś wartego uwagi. Kiedyś był jeszcze komis płytowy w bramie na ul. Miodowej od strony ul. Krakowskiej. Kupiłem tam kilka płyt w stanie NM za nieduże pieniądze, ale obawiam się, że tego miejsca już nie ma.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sklepy płytowe - Polska

#197

Post autor: eenneell »

Dziękuję!
To jedak nic ciekawego/nowego nie ma. Bo tego co było, to nie ma sensu wymieniać.
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Sklepy płytowe - Polska

#198

Post autor: pman16 »

Była też próba reaktywacji giełdy "Pod przewiązką" w klubie Gwarek przez pana Skarżyńskiego z Radia Kraków, ale chyba to nie wypaliło. Byłem raz i był tylko p. Skarżyński bez płyt ;) Szkoda, bo słyszałem że "Pod przewiązką" to ciekawe miejsce było, chociaż to może takie urban legends..
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sklepy płytowe - Polska

#199

Post autor: zbyszek1982 »

pman16 pisze:Była też próba reaktywacji giełdy "Pod przewiązką" w klubie Gwarek przez pana Skarżyńskiego z Radia Kraków, ale chyba to nie wypaliło. Byłem raz i był tylko p. Skarżyński bez płyt ;) Szkoda, bo słyszałem że "Pod przewiązką" to ciekawe miejsce było, chociaż to może takie urban legends..
Ja chodziłem tam czasami na prezentacje płyt. Skarżyński puszczał całe albumy, chyba w czwartki to było, ale głowy nie dam. Niestety puszczał tak potwornie głośno, że koncert Swans to przy tym kołysanka zza ściany. Po kilku razach zrezygnowałem z obawy o własne zdrowie :).
Marecki68
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2013, 13:48

Re: Sklepy płytowe - Polska

#200

Post autor: Marecki68 »

Witam Ja na Śląsku korzystam z 2 sklepów Komisu U Mariusza na 3 Maja w Katowicach kopalnia vinyli i nie tylko i sklepu w TarnowskichGórach sprzedaż nowych płyt całkiem spory wybór ściągają też na zamówienie http://www.najlepszamuzyka.pl/
Awatar użytkownika
Hurtownia Winyli
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2013, 16:56
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#201

Post autor: Hurtownia Winyli »

Witam i zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy -

http://hurtowniawinyli.pl/

Pozdrawiam!
audiowinyl.pl
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Sklepy płytowe - Polska

#202

Post autor: KasparHauser »

Byłem w Hey Joe i powiem, że ceny to tragedia. Za "głupie" Aya RL 40 zł? Za nówkę może tak, ale używka? Bez przesady. 4 dychy to ja na Dezertera wolę dać :).
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#203

Post autor: Kocewicz »

Kwestia gustu, ja bym za żadne z tych nie dał tyle.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Sklepy płytowe - Polska

#204

Post autor: KasparHauser »

No cóż taniej raczej nie będzie (Dezerter), choć 2006 był raczej najtańszym rokiem używanych winyli i to dzisiejszych rarytasów (kiedyś za 10zł, dziś za ponad 300 ...)
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#205

Post autor: Roszp »

Ze swojej strony polecę 3 wrocławskie przybytki radości:

-Rocky czyli sklep Ivara - sprzedawcy do zadań specjalnych - sprowadza wszystko co mieści na sobie muzykę, z każdego zakątka ziemi.
-Vinylandia - nietypowy komis, płyty głównie sprowadzane z UK. Świetny właściciel, ceny niewysokie. Nietypowy sklep, bo prowadzony przez hobbyste w garażu.
-Demolika (albo De Molika, nie pamiętam pisowni) - mały sklepik z równie małym komisem płytowym w centrum miasta, z cenami różnie bywa, ale co ciekawsze wydawnictwa tam zawsze są.
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
Awatar użytkownika
fighterinthewind
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2013, 13:17

Re: Sklepy płytowe - Polska

#206

Post autor: fighterinthewind »

A ja mam pytanie co do kupowania winyli - gdzie w Poznaniu warto się wybrać po zakup dobrego starego winyla ?
Awatar użytkownika
Winylove.com.pl
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Polska

#207

Post autor: Winylove.com.pl »

Witam
Sprzedaż przez allegro oraz we Wrocławiu
www.winylove.com.pl
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#208

Post autor: Wojtek »

W sensie że masz sklep z lokalem czy chodzi o to, że można odebrać płyty w mieszkaniu/domu/centrum miasta? :)
Poza tym, jak już chcesz się reklamować to rób to w swoim wątku na Giełdzie, a nie w różnych miejscach.
Nie lubimy niepotrzebnego spamu (jak chyba każdy), więc z automatu wywalam takie przypadki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winylove.com.pl
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Polska

#209

Post autor: Winylove.com.pl »

Sklep stacjonarny będzie niebawem, póki co tak jak piszesz :)
Jeśli napisałem w złym wątku przepraszam.
Awatar użytkownika
RichLittleBitch
Posty: 39
Rejestracja: 14 maja 2013, 23:01

Sklepy płytowe - Polska

#210

Post autor: RichLittleBitch »

ja mogę polecić Masłowski CD w Poznaniu na ul.Taczaka 21. Właściciel przesympatyczny, o ogromnej wiedzy i doświadczeniu w branży muzycznej, sklepik malutki ale bardzo pojemny :)
P is for PSYCHO!
ODPOWIEDZ