Sklepy płytowe - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy płytowe - Polska

#181

Post autor: vinylpiotrek »

pman16 pisze:Macie rację, że trzyma płyty dla znajomych ukryte,
Uroki kameralnych miejsc i kupowania na żywo, ja dużo świetnych pozycji w świetnych cenach kupiłem jako stały klient spod lady, u nas w Łodzi w kilku bardzo niepozornych miejscach.
Obrazek
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Sklepy płytowe - Polska

#182

Post autor: zbyszek1982 »

pman16 pisze:Właściciel faktycznie jest bardzo specyficznym gościem, bardzo nie lubi słowa "kolekcjoner" i gdy grzebią mu w płytach ludzie "z ulicy".
Niech sobie zamknie sklep na kłódkę w takim razie i wpuszcza tylko znajomych na hasło - odzew.
krolix pisze:Nie wydaje mi się, aby to było specjalnie drogo, skoro zazwyczaj kupno płyty na allegro łącznie z przesyłką nie wychodzi wiele taniej.
Problem polega na tym, że tak wycenione płyty to brudny, porysowany i często zapleśniały szrot, za który na allegro ktoś by dostał negatywa z marszu. Ze względu na sam stan, te płyty w większości przypadków nie powinny kosztować więcej niż 10zł.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sklepy płytowe - Polska

#183

Post autor: krolix »

zbyszek1982 pisze: Problem polega na tym, że tak wycenione płyty to brudny, porysowany i często zapleśniały szrot, za który na allegro ktoś by dostał negatywa z marszu. Ze względu na sam stan, te płyty w większości przypadków nie powinny kosztować więcej niż 10zł.
W czym problem? To nie allegro, klient widzi, co kupuje, czytam także, że może sobie płytę przesłuchać.
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy płytowe - Polska

#184

Post autor: wb83 »

To jakie ma ceny w tym sklepie jest mało istotne. Kto chce niech kupuje. Jednak jeśli ceny płyt polskich są zawyżone zewzględu na turyste to jest to dziadostwo i "polaczkowe" podejście do tematu i o to jak się domyślam chodzi Wojtkowi. Jak jade zagranice do kraju gdzie ceny są niższe to chciałbym płacić realną kwote za towar jaka obowiązuje w danym kraju, a nie żeby mnie jakiś cwaniak naciągał na kase tylko dlatego, że jestem przyjezdny
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy płytowe - Polska

#185

Post autor: vinylpiotrek »

zbyszek1982 pisze:za który na allegro ktoś by dostał negatywa z marszu
Negatywa powinien dostac tylko wtedy, kiedy udaje, ze jest inaczej, jak kupujesz na miejscu, to sam to oceniasz.

Nie byłem, tam, gdy będę w Krakowie, chętnie zajrzę, właściciela kiedyś miałem okazje poznać przy innej okazji.
Stąd skomentowałem tylko rzeczy natury ogólnej.
Tego typu "specyfiki" takich śmiesznych miejsc nie chce oceniać.
A 'starzy antykwariusze" mają swoje dziwactwa i prowadza śmieszne gierki z klientami....i w sumie dobrze , że takie miejsca jeszcze są.
Obrazek
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Sklepy płytowe - Polska

#186

Post autor: zbyszek1982 »

krolix pisze:W czym problem?
Wiesz, jeżeli ktoś wycenia ewidentny śmietnik jakby to była nowa płyta w świetnym stanie, to dla mnie to jest znak, że ten ktoś żyje w alternatywnej rzeczywistości, i szkoda sobie w ogóle zawracać głowę taką ofertą.

Żeby nie było niedomówień, pisząc o tym, że polskie tłoczenia są wyceniane jak zagraniczne, chodziło mi o to, że płyty zagranicznych wykonawców tłoczone przez np. tonpres są wyceniane jakby to były zachodnie tłoczenia. Chociaż pewnie polscy wykonawcy też mają odpowiednie ceny. Ja grzebałem tylko w koszach z zachodnimi wykonawcami. Jak ktoś chce sobie kupić np. polskie tłoczenie "On Every Street" Dire Straits w strasznym stanie za kilkadziesiąt złotych to jest to dobre miejsce, żeby dokonać takiego zakupu.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 23:13 przez zbyszek1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy płytowe - Polska

#187

Post autor: vinylpiotrek »

wb83 pisze:realną kwote za towar jaka obowiązuje w danym kraju
Ceny urzędowe mieliśmy w PRL, teraz są realia rynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Sklepy płytowe - Polska

#188

Post autor: pman16 »

brudny, porysowany i często zapleśniały szrot
Dziwne, nie twierdzę że takich nie ma, ale na pewno nie przeglądałeś pudeł które leżą tam na podłodze z płytami z demoludów i innymi 'promocjami'? Poza tym "kto ma oczy niechaj szuka" czy jakoś tak...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Sklepy płytowe - Polska

#189

Post autor: zbyszek1982 »

pman16 pisze:Dziwne, nie twierdzę że takich nie ma, ale na pewno nie przeglądałeś pudeł które leżą tam na podłodze z płytami z demoludów i innymi 'promocjami'? Poza tym "kto ma oczy niechaj szuka" czy jakoś tak...
Przeglądałem płyty w całym sklepie, od rocka po jazz. Obejrzałem chyba 15 pozycji, które mnie interesowały. Żadna nie nadawała się nawet do próbnego odsłuchu. Później się poddałem i wyszedłem, bo stwierdziłem, że szkoda czasu.
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy płytowe - Polska

#190

Post autor: wb83 »

vinylpiotrek pisze:
wb83 pisze:realną kwote za towar jaka obowiązuje w danym kraju
Ceny urzędowe mieliśmy w PRL, teraz są realia rynku.
To inaczej. Jak w sklepíe kupujesz sobie np. wode mineralną i płacisz 1.5zł turysta wchodzi i kupuje to samo za 5zł to jest kurestwo czy prawo rynku? Ja tu mówie o tym czym się ten człndwiek kieruje ustalając ceny
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy płytowe - Polska

#191

Post autor: vinylpiotrek »

wb83 pisze:To inaczej. Jak w sklepíe kupujesz sobie np. wode mineralną i płacisz 1.5zł turysta wchodzi i kupuje to samo za 5zł to jest kurestwo czy prawo rynku? Ja tu mówie o tym czym się ten człndwiek kieruje ustalając ceny
Chyba słabe porównanie, jak pod Wawelem oranżada kosztuje 2 razy drożej to mnie nie dziwi, to jest prawo rynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Sklepy płytowe - Polska

#192

Post autor: Kocewicz »

wb83 pisze:To inaczej. Jak w sklepíe kupujesz sobie np. wode mineralną i płacisz 1.5zł turysta wchodzi i kupuje to samo za 5zł
Ale że co, sprzedawca zmienia cenę dla przyjezdnych? Przecież nikt nie wspomniał o takiej sytuacji. Jeśli jednak chodzi ci o sytuację z dwoma różnymi markami wód, to jest właśnie wolny rynek.
wb83 pisze:Ja tu mówie o tym czym się ten człowiek kieruje ustalając ceny
A ktoś każe kupować? Co mnie obchodzi "widzimisię" jakiegoś sprzedawcy, skoro nic mnie nie zmusza do korzystania z jego oferty? Rynek sam weryfikuje takie sytuacje, więc nie rozumiem skąd takie sapanie.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Sklepy płytowe - Polska

#193

Post autor: Robert007Lenert »

Ale sie dyskusja rozpetala :) Ja bardzo lubie ten sklep. Czesto tam bywam i jeszcze nigdy z pustymi rekami nie wyszedlem. Ostanio z kilkoma 1-pressami King Crimson i The Who / na Tracku/ wczesnym Dylanem, Low Bowiego, Berlinem Lou Reeda i II Stonesow /mono/ na czerwonej angielscej Decca. Wszystko w stanie EX a srednia za sztuke wyniosla 45 zl. Dla mnie to bardzo atrakcyja cena. No i zapalilem do kawy. Mam dwa ulubione sklepy w Polsce. Ten w Krakowie i ten na 3 maja w Katowicach.. I co wazne. Jesli z plyta jest cos nie tak, to oba te sklepy przyjmuja zwroty mimo, ze kupuje sie namacalnie , organoleptycznie. Co do kondycji obu sklepow...to dzialaja juz bardzo dlugo i maja sie dobrze. A .... godziny otwarcia tego w Krakowie na ul. Podbrzezie tez sa nieszablonowe. Od 12.00 do 16.00 bo J. lubi pospac, a wieczorem nie lubi pracowac, bo towarzyski jest :)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sklepy płytowe - Polska

#194

Post autor: vinylpiotrek »

A w samym rzucaniu ceny z głowy na pytanie klienta, też nie widzę nic złego, spotykam się z tym na co gdzieś od 11 lat i raczej na tym dobrze wychodzę, trzeba tylko umieć dogadać sie z ludźmi i odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy , co i ile jest dla mnie warte.

A cenami kijowych płyt nie mozna się zrazac, taki przykła z innego antykwariatu; Perfect - 50 zł, jakis Bałkanton, 30, przewalam jeszcze kilkadziesiąt przewartosciowanych smieci i potem Nina Simone UK Mono , ładny stanza 5 zł i pare innych smaczków zaraz dalej.

Takie uroki tej zabawy, ja zbieranie płyt traktuje jako hobby i zabawę, wiec gierki i grzebanie sie jakoś w to wpisuję, póki nikt nikogo nie oszukuje, to jest OK. Kluczową sprawą, jest ocena szansy znalezienia czegos, co nas ucieszy i odpowiedź, na pytanie, czy warto zachodu, sprawa indywidualna.
W sumie burza mózgów i spinka wokól kilku sklepów, robi dobrze tej dyskusji, po pojawia się pełniejszy obraz tych miejsc.
Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sklepy płytowe - Polska

#195

Post autor: eenneell »

zbyszek1982- padaj adresy Twoich ulubionych i polecanych sklepów w Krakowie - i nie tylko :!:
ODPOWIEDZ