Lista uczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Lista uczciwych sprzedawców online

#1

Post autor: bumbum »

Jest temat" Lista nieuczciwych sprzedawców online", więc może piszmy tutaj tych sprawdzonych sprzedawców? No chyba że to jest tajemnica?
Ja na razie od nie dawna zacząłem przygodę z winylami ale już szczęśliwie kupiłem na alledrogo dwie pierwsze płytki pod legacy-records i się nie zawiodłem.
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista uczciwych sprzedawców online

#2

Post autor: wojciech06 »

Najpierw to przedstaw się (napisz coś o sobie) :) tu.

żeby nie było, że jesteś tym "uczciwym sprzedawcą online" ;)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista uczciwych sprzedawców online

#3

Post autor: JacK »

Pomysł dobry ale już był rozpatrywany. Ze względu na to że nikt za bardzo nie chciał się dzielić swoimi sprawdzonymi źródłami zaopatrzenia niestety upadł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Lista uczciwych sprzedawców online

#4

Post autor: Bartosz84 »

Witam, od niedawna kupuje płyty winylowe drogą internetową ale z czystym sumieniem mogę polecić tego sprzedawcę http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=25420203. Płytki w dobrej cenie zgodne z opisem i szybka profesjonalna wysyłka. Nawet rachunek dostałem, a płyta kosztowała mnie 12zl:). Może jednak inni się odblokują i także podzielą się jakimiś informacjami w tym temacie.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista uczciwych sprzedawców online

#5

Post autor: kielek »

Widzę,że większość płyt w stanie VG/VG+.Ciekawe czy taki opis dla bezpieczeństwa(by nie zawyżać),czy raczej to kwestia braku dostępu do nieco lepszych stanów? Jak kwestia pakowania płyt do wysyłki?Pytam,bo jak dla mnie cena za wysyłkę nieco zawyżona jeśli to zwykłe dwie tekturki owinięte taśmą.
Bartosz84
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2012, 11:18

Re: Lista uczciwych sprzedawców online

#6

Post autor: Bartosz84 »

Płyty pakowane są w solidne pudełko dodatkowo od środka wzmacniane tekturą. Całość owinięta taśmą. W kwestii stanu płyt mogę napisać tylko że ja jestem zadowolony z odsłuchu zakupionych płyt mimo że właśnie ich stan oscylował między VG a VG+.
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Lista uczciwych sprzedawców online

#7

Post autor: Florek »

JacK pisze:Pomysł dobry ale już był rozpatrywany. Ze względu na to że nikt za bardzo nie chciał się dzielić swoimi sprawdzonymi źródłami zaopatrzenia niestety upadł.
Uważam, że upadek pomysłu jest nieracjonalny i faktycznie należy powrócić do tematu. Dzieląć się wiedzą i doświadczeniami, którzy są ucziciwi i warci powierzenia im pieniędzy, nagradzamy tę uczciwość, czyli zachowania pozytywne. Jednocześnie tym samym działamy prewencyjnie, gdyż nie kierujemy strumienia pieniędzy ku nieuczciwym, czym zmuszamy ich do uczciwości, bądź obniżenia cen, a niesprawdzonych zmuszamy do obniżenia ceny i dania możliwości kupującym sprawdzenia ich jakości i wiarygodności.

Dajmy możliwości mechanizmom konkurencyjnym, które wymuszą wysoką jakość za adekwatną cenę. Nie wszyscy muszą od razu rzucać się na ofertę "uczciwych" i wykupować wszystko. Wiadomo przecież, że gusta są różne i każdy znajdzie coś dla siebie. A informacja kto jest uczciwy jest przecież bardziej pożyteczna od tego kto jest nieuczciwy. Bo wartość informacji o tym kto jest nieuczciwy można oszacować jako tylko nieco większą od wartości informacji o tym, że w banku cebuli nie kupimy.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lista uczciwych sprzedawców online

#8

Post autor: vinylpiotrek »

Tylko popularna na allegro forma licytacji, sprawia, że kupującemu zależy na w miarę małym zainteresowaniu innych potencjalnych klientów.
Poza tym, póki rejestracja na forum jest tak łatwa, to była by to duża pokusa dla niektórych do autoreklamy w słabym stylu.

Patrząc, na to z jeszcze innej strony, to skoro uczciwość powinna być normą, to piętnować należy nieuczciwość, bo tak to jakbyśmy akceptowali uczciwość jako rzadką cechę.
Obrazek
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Lista uczciwych sprzedawców online

#9

Post autor: Florek »

Należy bezwzględnie piętnować nieuczciwość, ale i nagradzać uczciwość, bo to niestety rzadki przymiot. Nie mówię, że wszyscy są nieuczciwi. To jak z rozkładem prawdopodobieństwa. Do 10% będzie nieuczciwych, do 10% uczciwych, 80 % to coś pomiędzy. Gańmy te pierwsze 10 i chwalmy te ostatnie 10 procent.

A co się tyczy możliwości uskuteczniania taniej reklamy, to czytający sobie może ocenić czy wypowiedź forumowicza z 1 postem i rejestracją 5 minut temu jest bardziej czy mniej wiarygodna od wypowiedzi kogoś, kto jest zarejestrowany od niemal początku, aktywnie bierze udział w rozwoju forum. A jak to sprawdzić to nie trzeba tłumaczyć, bo przy każdej wypowiedzi jest taka informacja. Tym bardziej, że argument można łatwo odwrócić: łatwo robić komuś zły PR przez bezpodstawne informowanie o nieuczciwości.

Ja przyznam, że chętnie poczytałbym sobie wypowiedzi o pozytywnych doświadczeniach zakupowych z allegro starych wyjadaczy forumowych. Forumowiczom więcej przyniesie korzyści informacja typu "od tego kupiłem wiele razy i było zawsze OK", bo wtedy spojrzą na ofertę jegomościa i może cos wybiorą z niej ciekawego.

I skończyłbym dyskusję czy ma sens informowanie o uczciwych czy nie. Jak ktoś ma pozytywne doświadczenia niech pisze w tym wątku, a kto nie ma takich niech głosu nie zajmuje, bo wątek schodzi na boczny tor.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lista uczciwych sprzedawców online

#10

Post autor: vinylpiotrek »

Florek pisze: 80 % to coś pomiędzy
Czy można być "trochę uczciwym"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista uczciwych sprzedawców online

#11

Post autor: Wojtek »

Florek pisze:I skończyłbym dyskusję czy ma sens informowanie o uczciwych czy nie. Jak ktoś ma pozytywne doświadczenia niech pisze w tym wątku, a kto nie ma takich niech głosu nie zajmuje, bo wątek schodzi na boczny tor.
Owszem, nie ma nad czym tu debatować, bo już tego typu debatę faktycznie przerabialiśmy. Idealizm jest fajny, ale praktyka sama pokazuje ilu jest chętnych do dzielenia się dobrymi łowiskami winylowymi. Tak więc nie ma co gadać o nieracjonalności, a lepiej obudzić się w rzeczywistości, tej ludzkiej. Wątek wisi, bo nikt tutaj nikomu nie zakaże dzielenia się dobrymi i przydatnymi informacjami :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista uczciwych sprzedawców online

#12

Post autor: JacK »

AB-play to sprzedawca u którego kupiłem jedną płytę która wg wzrokowej oceny sprzedawcy miała być NM i ja też po otrzymaniu stwierdziłem że na oko jest idealna, niestety przy odsłuchu okazała się trzeszczącym wrakiem. Napisałem do sprzedawcy reklamacje, która została błyskawicznie rozpatrzona i to na niespotykanym na allegro poziomie. W pierwszych słowach zostałem przeproszony za zaistniałą sytuacje, następnie zaproponowano mi dosłanie kolejnego egzemplarza na koszt sprzedawcy, a trzeszczącą płytą mogłem dowolnie dysponować (czyli zasiliła osiedlowy śmietnik). Teraz gdy już dostałem kolejny egzemplarz który dobrze gra z całą odpowiedzialnością mogę polecić AB-play jako uczciwego sprzedawce.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Lista uczciwych sprzedawców online

#13

Post autor: dalmatyn »

Od siebie mogę polecić http://allegro.pl/show_user.php?uid=5989226
Może nie mają jakiś rodzynków, ale za to kilka ciekawych tytułów się znajdzie. Nośniki przyszły czyste, odtwarzają bez zarzutów, wszystkie mają koperty wewnętrzne lepsze niż "prl-owskie" pomięte folie. Ceny niewysokie, a papier nie pachnie leżakami piwnicznymi (miła odmiana).
"Stan płyty: NOWA NIEZNACZNIE WYGIĘTA" odsłuch bdb, nie zauważyłem tego wygięcia.
Pozdrawiam
marmoorek
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2013, 21:46
Lokalizacja: united kingdom

Lista uczciwych sprzedawców online

#14

Post autor: marmoorek »

Uczciwy sprzedawca z tego forum to zp14. Szkoda tylko ze nie odpisuje na maile bo kupilbym cos jeszcze, plyta super I szybka wysylka
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Lista uczciwych sprzedawców online

#15

Post autor: sobek4 »

Witam, szukałem i znalazłem odpowiedni temat. Chciał bym z całego serca polecić kolegę esdarek. Gramofon który od niego kupiłem w stanie nienagannym , wizualnie jak na jego wiek perfekt , stan techniczny jak nowy!!!!! Świetny kontakt nie tylko mailowy , doradzi pomoże i przy tym nie zedrze jak inni. POLECAM serdecznie!!! Wielki plus i mega zadowolenie!!!
ODPOWIEDZ