Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#1

Post autor: Kichal »

Cześć,
Czy jest sens kupować te płyty ? Ciężko mi znaleźć nawet na youtube czy gdzieś przykład co na nich może być. To są jakieś live'y czy o co chodzi ? :D Warto to kupić powiedzmy za jakieś 15zł/szt ? Bo nie wiem czy mi się chce wsiadać w autobus i jechać po nie :morda: Chodzi mi szczególnie o Buddy Rich and The Killer Force oraz Woody Herman 17.30

Poligrafia oczywiście podpowiadała mi że nie warto ale zobaczymy co uważacie xD

Edit - z tego co widzę to obie płyty są nagraniami z sali kongresowej. No i pytanie - jak to wypada ? Da się słuchać :D
Załączniki
100_5879 (Kopiowanie).JPG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#2

Post autor: aarset »

Mam tą płytę Buudy Rich'a. Jest wydana przez Klub Płytowy PSJ w serii "Biały Kruk Czarnego Krążka". Płyta brzmi całkiem przyzwoicie a za 15pln to już na pewno, wszak nowa kosztowała 500 :D
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#3

Post autor: Kichal »

aarset pisze:Mam tą płytę Buudy Rich'a. Jest wydana przez Klub Płytowy PSJ w serii "Biały Kruk Czarnego Krążka". Płyta brzmi całkiem przyzwoicie a za 15pln to już na pewno, wszak nowa kosztowała 500 :D
Haha, No to można powiedzieć ze to deal życia :D wziąłem obie koniec końców . Buddy rich 18zl a herman 10zl i mam odbiór osobisty :D ale pewnie dopiero po majowce się dowiem co kupiłem bo póki co jestem poza domem
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#4

Post autor: pan_winyl »

Bierz. Nawet się nie zastanawiaj- często te płyty są w mega stanie- trudna muzyka więc ludzie nie słuchali. Wydawał to polljazz- bodaj najlepsze polskie tłoczenia a już na pewno masteringi. Okładki nie są obciachowe, są bardzo klimatyczne.

Moim zdaniem nic z całego polskiego tłoczenia nie brzmi nawet w połowie tak dobrze jak dwie serie PJ - BKCK i seria bluesowa.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#5

Post autor: Kichal »

Płyty już i tak kupione wiec nie ma odwrotu :D

Co do okładek to kwestia gustu, jak dla mnie to jest przypał na maksa przedstawiając woodyego hermana jako wieśniaka z kijem goniącego świnie a buddyego richa jako grubasa z werblem xd aczkolwiek styl pewnie był zamierzony i nie wiem jakie były wtedy trendy bo zostałem poczęty dopiero w latach 90 ale do mnie to jakoś nie przemawia xd stan jest właśnie db+ i okładki są mega dobrze zachowane wiec podejrzewam ze płyty tez. Liczę (w sumie jestem prawie pewien) ze zawartość przypadnie mi bardziej do gustu niż okładki :mrgreen:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#6

Post autor: pan_winyl »

Kichal pisze: , jak dla mnie to jest przypał na maksa przedstawiając woodyego hermana jako wieśniaka z kijem goniącego świnie a buddyego richa jako grubasa z werblem
to nie jest przedstawienie muzyków tylko okładka ot taki design. Generalnie te okładki to w prostej linii przedłużenie polskiej szkoły designu, tak doskonałej np. jeśli chodzi o plakaty - polecam http://www.galeriaplakatu.com.pl/
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Poljazz - seria z przypałowymi okładkami (Buddy Rich, Kenton, Herman)

#7

Post autor: Kichal »

Póki co na patelni wylądował Koleś Bogacz. Na chwilę obecną mogę powiedzieć - warto było.

Edit:
Buddy Rich przesłuchany, jestem mega pozytywnie zaskoczony. Pierwsza strona wg mnie zdecydowanie lepsza, ale druga też przerosła moje oczekiwania. Było warto oj było. Jeszcze po majówce będzie trzeba kąpiel zrobić :D

Edit2:
Leci Woody Herman. Póki co mega dobra płyta, obecnie trochę bardziej jazz z zadymionych piwnic niż popisówa ale taki też bardzo lubię. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie bo jest to dopiero moja 3 albo 4 płyta jazzowa. Jestem już chyba w tym wieku, że ludzie zaczynają słuchać czegoś poważniejszego poza pop punkiem z Kalifornii :D

Dzięki za popchnięcie mnie do zakupu.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ