StanyMuzyki.pl

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#46

Post autor: blispx »

Zaniechałem bo cała dyskusja kompletnie nie wnosi nic do tematu. Po częście także z mojej winy. Postulowałem o utrzymanie ładu i porządku w obrębie systemu oceniania płyt, skoro wolicie rozstrzał i loterię to już nie moja sprawa. Ostatni post skierowany do Ciebie spełniał zadanie porady, przykro mi że odebrałaś to na odwrót.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#47

Post autor: StanyMuzyki.pl »

@blispx
Z całym szacunkiem, ale nie sądzę by miał Pan prawo ingerować w system ocen na StanachMuzyki.
Faktem jest, że wolno każdemu wyrazić swoją opinię, jednak przy poszanowaniu opinii innych, które, w naszym przypadku, znalazły odzwierciedlenie w regulaminie. Czytelnie podanym, nie zamykającym przez klientem żadnej z dróg "dojścia do prawdy". Łącznie z żądaniem przesłania dodatkowych zdjęć. I to on obowiązuje w naszym sklepie.
Zarzucanie nam działania nietetycznego jest nieuprawnione.
Sugerowanie, że wprowadzamy "nieład i nieporządek" na forum z własnymi ocenami, skoro temat wprowadził na forum pan Katar, jest także nieuczciwe.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#48

Post autor: blispx »

Regulamin i system oceniania płyt to już Wasza sprawa, nie ingeruję w niego. Porwałem się jak widać z motyką na Słońce próbując ujednolicić coś co jest już ujednolicone w RCGS, ale jak widać ilu sprzedających tyle systemów oceny płyt

Pozwólmy na to żeby atrakcyjność Waszej oferty ocenili dotychczasowi/przyszli- oby kupujący
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#49

Post autor: StanyMuzyki.pl »

@blispx
Rozumiem, że spór z Panem został zakończony.
Pozdrawiam

Barbara Neumann
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#50

Post autor: blispx »

Nie traktowałbym tego jako spór, to jest forum dyskusyjne a nie księga skarg i zażaleń

Pozdrawiam
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sklepy płytowe - Polska

#51

Post autor: zbyszek1982 »

Są dwa powszechnie uznawane systemy oceniania płyt, RCGS i Goldmine. Poważni sprzedawcy oceniają wg. jednego z nich, ponieważ pozwala to klientom mieć jakiś punkt odniesienia.

Wymyślanie swojego systemu oceniania jest wyważaniem otwartych drzwi i powoduje tylko zamęt w głowach kupujących. Przodują w tym polscy handlarze płyt, którzy często korzystają z gradacji jednego z powyższych systemów, ale gdzieś w regulaminie mają napisane, że system jest ich, a oceny znaczą coś innego niż klient ma prawo się spodziewać i jest to najczęściej gorszy stan.
Proszę się więc nie dziwić całej tej dyskusji.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Sklepy płytowe - Polska

#52

Post autor: decu »

Takie "Stany" to ja rozumiem. Szkoda że w ofercie nie ma więcej "czadów"- zaraz kupowałbym np. Ramones z oceną VG na przekór przyjętym standardom. :)
Zgadzam się, że system oceny zastosowany przez sklep może być dla kolekcjonerów mylący, bo silnie nawiązuje do już istniejących. Niekoniecznie musi to jednak oznaczać złą wolę sprzedającego, a po przeczytaniu regulaminu stwierdzam wręcz, że jest odwrotnie. Mając na uwadze to, że duża część klientów regulaminów nie czyta, dodałbym w widocznym miejscu odnośnik do zastosowanej gradacji. Nie jest to jednak żaden obowiązek.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy płytowe - Polska

#53

Post autor: Myszor »

decu pisze:Takie "Stany" to ja rozumiem. Szkoda że w ofercie nie ma więcej "czadów"- zaraz kupowałbym np. Ramones z oceną VG na przekór przyjętym standardom. :)
Zgadzam się, że system oceny zastosowany przez sklep może być dla kolekcjonerów mylący, bo silnie nawiązuje do już istniejących. Niekoniecznie musi to jednak oznaczać złą wolę sprzedającego, a po przeczytaniu regulaminu stwierdzam wręcz, że jest odwrotnie. Mając na uwadze to, że duża część klientów regulaminów nie czyta, dodałbym w widocznym miejscu odnośnik do zastosowanej gradacji. Nie jest to jednak żaden obowiązek.
Jak ktoś mi każe czytać regulamin to wychodzę bo to znak, że zmoka pewna. Z dobrymi sprzedawcami po prostu nie ma problemów, trzymają się przyjętych standardów i nie wymyślają swoich. Zaznaczenie kwadracika "Przeczytałem regulamin" to najczęstsze kłamstwo świata :)
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#54

Post autor: StanyMuzyki.pl »

@zbyszek1982
System oparliśmy na discogs.com/Goldmine z adaptacją uwzględniającą polską specyfikę po kwerendzie ok. 20 sklepów w PL. By jak najbardziej dostosować się do polskich warunków (jesteśmy amerykańską firmą, którą w PL obsługuje Fundacja IQ).
Każda ocena zostałą dokładnie opisana w regulaminie. Bez jego znajomości, nie ma możliwości dokonania zakupu.
Ponadto są zdjęcia i możliwość zadania pytania, poproszenia o dodatkowe materiały i wyjaśnienia.
Kategorie (jak by nie były opisane) są pojemne. Obiektywnie wielu mankamentów nie da się opisać. Przy naszej celowej rezygnacji z not najwyższych (domyśla się Pan dlaczego - ta awantura tylko potwierdza słuszność naszego wyboru) oczywistym jest, że chcąc nabyć egzemplarz "kolekcjonerski" należy dopytać o stan.
Sprzedajemy MUZYKĘ, nie kolekcjonerskie winyle. Same ceny o tym świadczą. Narzekania, że sprzedawcy nie werfikują płyt odsłuchowo muszą budzić zdziwienie przy cenach rzędu 20, 30 czy 40 złotych. Bo kto za tę weryfikację miałby zapłacić? Albo nie robią wielu profesjonalnych zdjęć.
O ile w przypadku CD można zagwarantować, że odtwarza bezbłędnie (inaczej płyta ląduje w śmietniku, no poza malymi wyjątkami - wprowadziliśmy na półkę Bonhama - "The Disregard of Timekeeping" choć na niektórych odtwarzaczach lekko smaży przy rysie centrycznej), to w przypadku winyli należałoby niemal wszystko wyrzucić, Oj, znowu się naraziłam fanom winyla.
Więc dowód. VII box z Beethoven Bicentennial Collection Deutsche Grammophon z 1972 roku. Z folii (odpakowaliśmy, bo klient sobie życzył kopię cyfrową), z dużej, sprawdzonej, zadbanej kolekcji. Smaży niemiłosiernie. No i jak to Pan wyceni, skoro była folia a organoleptycznie to się "świeci"?
Z mojego punktu widzenia cały box powinien wylądować w śmieciach. Tylko, że Klient to kupił.
Nigdzie na stronie nie ma informacji, że korzystamy RCGS czy Goldmine.
Dziwię się całej tej dyskusji. Bo jest ona niepotrzebna. Gdyby Klient został wprowadzony w błąd, niechby i nieintencjonalnie, to można by dopatrywać się w tym sensu.
Ale w sytuacji, kiedy do (niewiadomego) BDB ma opis co on oznacza, potafi go przeczytać i zrozumieć, ma zdjęcie okładki i jest w stanie stwierdzić, że została nadszarpnięta przez mole ( :shock: ), może zadać pytanie to przecież ma punkt odniesienia. A poszukuje się tego punktu odniesienia właśnie w regulaminie.
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#55

Post autor: StanyMuzyki.pl »

Myszor pisze: Jak ktoś mi każe czytać regulamin to wychodzę bo to znak, że zmoka pewna. Z dobrymi sprzedawcami po prostu nie ma problemów, trzymają się przyjętych standardów i nie wymyślają swoich. Zaznaczenie kwadracika "Przeczytałem regulamin" to najczęstsze kłamstwo świata :)
Jak Pan nie czyta regulaminów, i to w zakresie tak ważnej dla Pana sprawy jak ocena jakości, to proszę mieć tylko pretensje do siebie.
Z regulaminem, który sprzedawca wprowadził, a do którego się nie stosuje, Pan wygra w sądzie. Bo jest podstawa do oceny rzetelności oferty.
Z argumentem "przyjętych standardów" (których? RCGS? Goldmine?), w sytuacji kiedy sprzedawca stwierdzi, że on ich nie przyjmował, jest Pan na przegranej pozycji.
Regulamin, proszę Pana, jest częścią zawartej umowy. Podobnie jak wszelkie dodatkowe informacje wysyłane w toku "rozmów handlowych".
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy płytowe - Polska

#56

Post autor: Myszor »

Do sądu to mogę iść jak źle nieruchomość nabędę.
Płytkę to wyrzucę do kosza i więcej od tego sprzedawcy po prostu nie kupię.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że z każdym kolejnym postem zniechęcasz ludzi do zajrzenia na stanymuzyki.
Takich sklepików są setki.
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#57

Post autor: StanyMuzyki.pl »

@Myszor
Proszę Pana. Tę kwestię już sobie wyjaśniliśmy. Ja nie chcę by Panowie u mnie kupowali, bo same problem będę miała. Kilka postów wyżej to wyjaśniałam i nie będę się powtarzać.
Proszę zatem wrzucić kupioną u nas płytę do kosza i więcej nie kupować.
Proszę jednak nie mówić, że działamy nieuczciwie, skoro nie potrafi Pan tego udowodnić.
My mamy swoich Klientów, Komisja Klasyfikacyjna winyl.netu ma swoje setki sklepików.
Dotąd ja byłam zadowolona i Panowie byli zadowoleni.
Niech tak pozostanie.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Sklepy płytowe - Polska

#58

Post autor: dev »

StanyMuzyki.pl pisze: Zarzucił nam Pan nieuczciwość. Do środy ma Pan czas by ją udowodnić
Czas może Szanowna Pani dać swemu pieskowi na załatwienie potrzeby na spacerku. Przykro mi, że w tej formie, ale może łatwiej będzie w końcu zrozumieć.

O nieuczciwości Szanowna Pani sama wciąż powtarza, więc może jednak coś jest na rzeczy?

Nieetyczne natomiast (proszę sobie sprawdzić różnicę, bo widzę słabo z rozumieniem słowa pisanego u Szanownej Pani - rozumiem, nerwy) jest opisywanie produktów wg swojej wymyślonej skali tak, by ocena ta przypominała skale ogólnie przyjęte.
O tym jednak koledzy już pisali, ale Szanowna Pani nie była łaskawa przyjąć do wiadomości lub po prostu przyznać się do błędu w konkretnym przytoczonym przypadku.

Dla mnie osobiście Państwa Stany Muzyki to raczej jakieś odmienne stany świadomości, czemu coraz dobitniej daje Szanowna Pani wyraz z każdą kolejną wypowiedzią na niniejszym forum.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepy płytowe - Polska

#59

Post autor: Myszor »

StanyMuzyki.pl pisze:@Myszor
Proszę Pana. Tę kwestię już sobie wyjaśniliśmy. Ja nie chcę by Panowie u mnie kupowali, bo same problem będę miała. Kilka postów wyżej to wyjaśniałam i nie będę się powtarzać.
Proszę zatem wrzucić kupioną u nas płytę do kosza i więcej nie kupować.
Proszę jednak nie mówić, że działamy nieuczciwie, skoro nie potrafi Pan tego udowodnić.
My mamy swoich Klientów, Komisja Klasyfikacyjna winyl.netu ma swoje setki sklepików.
Dotąd ja byłam zadowolona i Panowie byli zadowoleni.
Niech tak pozostanie.
My tu mamy zwyczaj, takie nasze rcgs - mówimy sobie na ty.
Każdy może być z każdym na ty.
Nawet z Dziadkiem można być na ty. Wiesz kto to Dziadek ?
Dziadek ma respekt czyli coś czego stanymuzyki mieć raczej nie będą.
Zakończmy więc te chocholi taniec figur semantycznych i śmiecenia w wątkach.
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#60

Post autor: StanyMuzyki.pl »

Czas może Szanowna Pani dać swemu pieskowi na załatwienie potrzeby na spacerku. Przykro mi, że w tej formie, ale może łatwiej będzie w końcu zrozumieć.
@dev
Panie dev.
Pan jest chamem. Rzecz wiadoma. Problemy z gramatyką wyszły teraz.
Pan ma czas do środy na udokumentowanie Pana zarzutu.
I ujawnienie się.

@Myszor
Panie Myszor.
Pański respekt mi niepotrzebny. Nie zabiegam o niego.
Proszę jednak nie tworzyć coraz to nowych wątków (tym razem Dziadkowego) w nadziei, że gdzieś się Panu powiedzie.
I, oczywiście, nie wiem kto to Dziadek.
Z całego towarzystwa biorącego udział w "dyskusji" znana jestem tylko ja. Z imienia i nazwiska, z firmy, którą reprezentuję. I adresu, pod którym się znajdujemy.
Cała reszta ukryła się za jakimiś dev'ami i innymi nickami co pozwala nie kontrolować płynącego słowotoku. I nie brać za niego odpowiedzialności.
Cóż za komfort, prawda?
Zablokowany