StanyMuzyki.pl

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Sklepy płytowe - Polska

#16

Post autor: dev »

StanyMuzyki.pl pisze: bo nawet zupełnie nowa płyta winylowa jest do niczego w porównaniu z CD.
A tego Roda można mieć za 5 dolarów. W stanie bezbłędnym. Na CD.
Normalnie padłem i wstać nie mogę :lol:
Nie wróżę *PANI* StanyMuzyki szczególnego powodzenia w interesach jeśli dalej będzie opromieniać takimi mądrościami swych potencjalnych klientów.
Rozumiem, że każdy może mieć swój gust i zdanie na różne tematy, ale tak komicznego nieporozumienia jak to, że ta *PANI* prowadzi sklep z winylami dawno nie byłem świadkiem.
decu pisze: Nie każdy (tfu?) handlarz będzie was smyrał, giął się w ukłonach a na zwróconą uwagę z miejsca wyrażał czynny żal
Przyznasz jednak, że rzadko zdarza się żeby ktoś emanował tak jawną pogardą i obrzydzeniem (i to bardzo subiektywnym) w stosunku do tego, co próbuje w mało etyczny sposób (zawyżając oceny) nam opchnąć. Osobliwy dysonans ;)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#17

Post autor: StanyMuzyki.pl »

No cóż... Co prawda oświadczyłam, że zamykam ten wątek, ale sobie obserwowałam co tam Panowie (bo już wiem, że tak sekciarscy i zacietrzewieni mogą być tylko mężczyźni, i to bardzo młodzi) znowu wymyślą. I musiałam jednak napisać. Kobieta ma prawo być niesłowna w tak niewinnej sprawie jak zobowiązanie do milczenia na forum. Prawda?

Od panów Cooledita i Myszora dowiedziałam się, że nie zakupią niczego w naszym sklepie, bo sprzedawca preferuje dźwięk z CD (i sobie go chwali!) i nie jest pasjonatem winyla.
Doprawdy Panowie? Taki Keith Jarrett „pinka” lepiej na winylu od pasjonata? Wzruszające.

Od pana Wojtka dowiedziałam się, że te preferencje to „typowo handlarskie podejście”. Melomanem i znawcą, tak to należy rozumieć, jest tylko winylowiec. Który, Broń Boże, nie sprzedaje płyt. OK. Przyjmuję z pokorą. I, proszę wybaczyć, z uśmiechem.

Z powodu absurdalnych prób narzucenia „Obywatelskiego Standardu” ocen płyt naszemu sklepowi wyraziłam prywatną opinię co do preferencji źródła dźwięku i subiektywnej oceny ich jakości. A przede wszystkim umowności skali ocen stanu technicznego winyli.
Opinię subiektywną, choć z pewnością bardziej zbliżoną do obiektywnej oceny niż twierdzenie odwrotne, jakoby winyl był lepszym jakościowo (obiektywnie) źródłem dźwięku.
Panowie z pewnością myślą, że nasz Klient przychodzi i pyta: „A Pani jakie źródło dźwięku poleca? CD czy winyl, bo chciałem kupić winyl”? „CD” – odpowiadam. „Ach tak, to poproszę w takim razie CD”. Bądź też: „Co za chamstwo, a ja przyszedłem po czarna płytę! Niczego u Was, przebrzydłych cedekarzy nie kupię!”?
Naprawdę Panowie myślą, że nasi Klienci to idioci?

A może powinnam Klienta utwierdzać w przekonaniu, że vinyl jest lepszy bo np. nie trzeszczy i się nie zużywa tak jak zapis cyfrowy? Bo nie jest ważne co myślisz, ważne by (głupi) Klient usłyszał to co chce? Tak chcą Panowie być traktowani?

Stan każdej płyty jest opisany. Okładka dobrze sfotografowana. Zachęcamy do zadawania pytań. I odpowiadamy! Czegóż jeszcze chcieć? Są Klienci, którzy mają wątpliwości, pokonują kilkadziesiąt kilometrów by sprawdzić stan płyty i... nigdy nie wyjechali z pustymi rękoma.
Nie mieliśmy ani JEDNEGO zwrotu!
Proszę zauważyć, że inkryminowana okładka płyty Roda Stewarta jest sfotografowana taką jaka jest – przytarcie nie jest ani usunięte kadrowaniem, ani nawet „przyklepane”. A tak łatwo dałoby się ten feler ukryć!
Gdyby Panowie zechcieli opanować obrzydzenie i zajrzeć do sklepu to zauważą, że niektóre okładki są opisane jako rozklejone. A mogłyby być pozbawione tego niezbyt zachęcającego opisu w ciągu kilku sekund i za pomocą kilku kropli kleju.
To samo zresztą dotyczy CD. Czy zdają Panowie sobie sprawę, że wymiana jewel case’a na nowy za złotówkę podnosi wartość płyty w ocenie przeciętnego klienta o 5-10 zł? Bo jak nowa! A mimo to tego nie robimy o czym wyraźnie piszemy na stronie.
No ale dobrze... Te zarzuty były dziwne, czasami śmieszne w swej zawziętości, ale mieściły w ramach „uczciwej” dyskusji.

I tak bym sobie piła kawę i czytała te słowne antycyfrowe rozruchy.

Ale potem pojawił się pan, po histerycznej i bezpodstawnej i co tu dużo mówić - chamskiej reakcji - należy sądzić, że w swych nastych leciech, który padł i wstać nie może. To nawet dobrze, niech leży.

Proszę Pana dev.
Ja nie prowadzę sklepu z winylami. Ja jestem sprzedawcą w sklepie z MUZYKĄ. Na różnych nośnikach. Winylu, CD, DVD, kasecie MC...
Naszymi klientami są ludzie, którzy słuchają MUZYKI. Nie winyla czy CD.
Naszymi Klientami są ludzie dojrzali, którzy wiedzą co chcą kupić.
Naszymi Klientami są ludzie, których moje opinie niewiele interesują, a jeśli już, to nie mają one wpływu na ich decyzje o zakupie.
Co do opinii, że „próbuję [...] opchnąć” stwierdzam z całą powagą: Panie dev, ja Panu niczego nie chciałam i nie chcę opchnąć; więcej – proszę Pana by niczego u nas nie kupował; jeszcze więcej – żądam!
Wróżb Pana nie potrzebuję. Chybione. Całkiem nieźle sobie radzimy.

I dochodzimy do prawdziwego powodu mego postu:
Pan, Panie dev napisał, że próbuję „w mało etyczny sposób (zawyżając oceny) opchnąć” Panu towar.
A to już zarzut, który może być interpretowany jako oszustwo czy, jak to ładnie nazwiemy, próba doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
A to już nie jest zarzut śmieszny jak część zarzutów Pana kolegów. Pan wprost imputuje nam nieuczciwość. A tego pozostawić bez reakcji nie może żaden sprzedawca.
W związku z powyższym, Panie dev: jako mężczyzna powinien Pan wziąć odpowiedzialność za słowo.
Proszę więc podać słownikową lub prawną definicję pojęcia „Bardzo Dobry” w odniesieniu do okładki płyty analogowej (płyty Pan nie widział, więc co tu weryfikować) i na tej podstawie udowodnić nam nieetyczne działanie.
Jeśli Pan nie poda takiej definicji, to obowiązującą będzie definicja zawarta w regulaminie sklepu.
W tym przypadku proszę udokumentować niezgodność tego opisu (również zdjęcia, trudne zadanie przed Panem) ze stanem faktycznym okładki.
Innymi słowy, proszę wykazać, że nasze działanie w postaci złożenia oferty jest „mało etyczne”, jak to Pan rzekł.
Pan sobie chyba da radę z tym w ciągu kilku dni? Zajrzę w środę, ok.?

Panie dev – w żadnym moim wpisie nie było cienia, ani pogardy, ani obrzydzenia. Słucham muzyki z winyli zapewne dłużej niż Pan żyje.
Ale jeśli Pan nie udowodni zarzucanego nam „mało etycznego” działania, to pogarda i obrzydzenie będzie jedynym uczuciem na jakie Pan zasługuje.

I jeszcze jedno, proszę Pana. Proszę podać swe imię i nazwisko.
To działa. Hamuje słowa, pobudza myślenie.

I na koniec jeszcze parę zdań do Panów, którzy z takim zaangażowaniem wdali się w zapasy z naszym sklepem.
Szanowni Panowie Sekciarze.
Weszłam na to forum przypadkowo rok temu.
Znalazłam pytanie czy ktoś oferuje płyty The Beach Boys. Mieliśmy, więc poinformowałam, że mamy.
Było pytanie o sklepy? Proszę bardzo. Dałam linka do naszego.
Powróciłam po 10 miesiącach (to chyba dowód na niekomercyjność moich wizyt, bo inaczej siedziałabym u Was codziennie „opychając w mało etyczny” sposób vinyle 7.300 zarejestrowanym użytkownikom) i cóż znajduję?
Zarzut uczonego w prawie, że pytającemu o płyty The Beach Boys udzieliłam odpowiedzi. Miałam powiedzieć „niekomercyjnie” – nie wiem; nie mamy; są, ale nie powiem gdzie , bo to komercyjne. Dobra, przeprosiłam. Mam nadzieję, że wybaczone.
W wątku sklepowym? Tu nierozgarnięty klient pyta na tym forum o poprawność oceny miast użyć formularza kontaktowego lub maila na naszej stronie. Dobrze, że weszłam, inaczej biedak czekałby na odpowiedź do śmierci.
Grzecznie odpowiedziałam, wskazałam miejsca w sklepie gdzie znajdzie odpowiedzi na dręczące go pytania i prostą drogę do nas. Obiecałam poprawę w zakresie ergonomii.
I co? I burza... Pan "Obywatel" zażądał korekty klasyfikacji zgodnej z jego niepublikowanym standardem.

I kończąc ten przydługi wpis.
Błagam Panów, proszę niczego u nas nie kupować!
Nie chcę otrzymać zwrotu płyty opisanej przez nas słowem i zdjęciem jako „przytarty grzbiet okładki” z argumentem, że otrzymana płyta, co prawda, taka właśnie jest ale nasza klasyfikacja „Bardzo dobry” nie zgadza się definicją „bardzo dobry” pana "Obywatela". Argument dla nas niedorzeczny a koszty związane ze zwrotem płyty oznaczają dla nas utratę i tak niewielkiej marży.
Proszę więc trzymać się od nas z daleka. Dla dobra naszej rentowności i Panów nerwów.

Pozdrawiam Panów serdecznie i proszę tak kręcić się dalej.

Barbara Neumann
Fundacja IQ
www.StanyMuzyki.pl
www.facebook.com/StanyMuzyki
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sklepy płytowe - Polska

#18

Post autor: trafalgar »

Dzień dobry.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sklepy płytowe - Polska

#19

Post autor: Obywatel »

Pani Barbaro, po co te emocje i skomplikowane wywody :shock: :?:

Pozwoliłem sobie przejrzeć całą ofertę winyli z Pani sklepu i stwierdzam, że większość płyt jest opisana uczciwie. Weźmy np. tę ofertę:
http://stanymuzyki.pl/plyty-winylowe/52 ... -1980.html

To jest właśnie przykład okładki, której stan został opisany adekwatnie - czyli BDB.

Dużo prostsze i mniej obciążające (czasowo i nerwowo) byłoby przyznanie się do "wypadku przy pracy" przy ocenie okładki tamtej płyty i skorygowanie jej do DB. Błąd może zdarzyć się każdemu, natomiast nie ma nic gorszego niż świadomie tkwić w błędzie i budować monumentalną argumentację, żeby ten punkt widzenia obronić.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#20

Post autor: blispx »

Tu nie chodzi o stronę StanyMuzyki.pl, tam sobie możecie pisać "co papier przyjmie", nic mi do tego, ale o trzymanie się skali RCGS na forum publicznym. Po to jest ten grading stworzony aby była jasność w ocenie i nie było niedomówień w ocenie dla sprzedającego/kupującego. Ale z takim podejściem jak wyżej zdążyłem się już przyzwyczaić, to takie polskie, powoływanie się na nieprecyzyjny Goldmine jest tu nie na miejscu- tu jest EU a nie US, z resztą w oryginale w Goldmine VG także nie powinny mieć zadrapań które czuć pod paznokciem a nadinterpretacje skali, bo ktoś tam chce śmieci sprzedać, mnie kompletnie nie interesują. Działa to w obie strony nie tylko StanyMuzyki.pl jest na tym bożym świecie!
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sklepy płytowe - Polska

#21

Post autor: trafalgar »

Mnie osobiście rozbawił powtarzany kilka razy frazes"nie przychodźcie,nie kupujcie".Z psychologicznego punktu ma to przynosić odwrotny skutek.Natomiast ja już jestem za stary wróbel żeby nabrać się na te plewy.Jeśli chodzi o relacje damsko-męskie jestem za pełno uprawnieniem kobiet w każdej dziedzinie,a co?Natomiast inwektywy jako pierwsza pani zaczęła.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Sklepy płytowe - Polska

#22

Post autor: dev »

StanyMuzyki.pl pisze: Proszę Pana dev.
Jestem zaszczycony, iż zdecydowała się *PANI* wielmożna poświęcić mojej skromnej osobie tyle czasu i (pełnej niezdrowych emocji) energii.
I z góry przepraszam, że nie odwdzięczę się tym samym - po prostu nie potrafię pluć jadem na tym samym poziomie co wielmożna *PANI*.
Proszę mnie też nie wciągać w swoje gierki psychologiczne, bo proszę mi wierzyć - obchodzi mnie to tyle, co zeszłoroczny śnieg.
Żegnam ozięble i udanego biznesu życzę :lol:
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklepy płytowe - Polska

#23

Post autor: cooledit »

Rozbawił mnie ten jadowity tekścik. Nie mniej jednak po przeczytaniu
StanyMuzyki.pl pisze: ale sobie obserwowałam co tam Panowie (bo już wiem, że tak sekciarscy i zacietrzewieni mogą być tylko mężczyźni, i to bardzo młodzi) znowu wymyślą
poczułem się jakieś 30 lat młodszy. Tak więc podziękujmy Pani Babci Barbarze za te pokrzepiające słowa. Nie zapominajmy jednak, że dziś jest 1 kwietnia czyli Prima Aprilis :D
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#24

Post autor: StanyMuzyki.pl »

Ho, ho! Po kolei.
Pan "Obywatel"
1. nie potrzeba nam Pana "certyfikatu uczciwości"; nie zamawialiśmy audytu.
2. kaznodziejski ton jest nie na miejscu
3. proszę wskazać, w jakim zakresie produkt jest niezgodny z opisem, byśmy mogli Pana wniosek o korektę oceny uwzględnić; konkret - bez logiki i konsekwencji w wywodzie nie sposób polemizować.
Pan 'blispx"
proszę o wskazanie gdzie na "forum publicznym" podałam informację o wspomnianej płycie z klasyfikacją niezogdną z Pana oczekiwaniami i regulaminem forum; jak wyżej - konkret.
Pan "Trafalgar"
Proszę Pana, nigdzie I nigdy nie użyłam pod Pana adresem inwektyw np. takich jak "plewy" czy innych. Pierwszy raz Pana widzę.
Pan "dev"
Ja nie jadu od Pana oczekuję ani psychologicznych analiz.
Zarzucił nam Pan nieuczciwość. Do środy ma Pan czas by ją udowodnić.
Nie zamieni Pan naszego żądania dowiedzenia Pańskich zarzutów na bagatelizowane "plwociny".

Konkrety Panowie. Konkrety.

pozdrawiam
Barbara Neumann
Stany Muzyki
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4062
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sklepy płytowe - Polska

#25

Post autor: trafalgar »

Myślę że czas na .....olanie tematu. :lol:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#26

Post autor: blispx »

Bardzo proszę
StanyMuzyki.pl pisze:Proszę Pana/Pani,
według klasyfikacji z regulaminu:

"Bardzo dobry (BDB) [odpowiednik Very Good (VG)]

Płyta: grana wiele razy, może posiadać eksploatacyjne średnie ślady użytkowania odpowiednie do jej wieku, niewielkie rysy i zadrapania, jednak nie przeskakuje i nie zawiesza się, może jednak lekko smażyć., okładka: może posiadać otarcia na grzbietach i rogach, czasem może brakować oryginalnie dodatków (np. plakatu, wkładki, zdjęć), może posiadać celowe uszkodzenia w związku z wycofaniem produktu z normalnej dystrybucji (przycięte rogi, dziurki)."
Na przyszłość proszę swoje oceny i inne potworki zostawić dla siebie i nie dzielić się tym publicznie. To że jest to forum publiczne nie oznacza że przysługuje prawo do wprowadzania innych w błąd i siania herezji
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#27

Post autor: StanyMuzyki.pl »

O nie, proszę Pana.
To tylko odpowiedź na post pana "Katara", który pytał według jakiej klasyfikacji została opisana płyta na StanyMuzyki.pl.
http://stanymuzyki.pl/plyty-winylowe/62 ... 1976-.html

Ciekawe. Ta ocena okładki BDB- to wg jakiej klasyfikacji ? :whistle:
.

Proszę szukać dalej i wskazać gdzie posłużyłam się na "forum publicznym" ofertą opisaną niezgodnie z obowiązującym na tym forum "prawem".

Powodzenia
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sklepy płytowe - Polska

#28

Post autor: krolix »

blispx pisze:Tu nie chodzi o stronę StanyMuzyki.pl, tam sobie możecie pisać "co papier przyjmie", nic mi do tego, ale o trzymanie się skali RCGS na forum publicznym. Po to jest ten grading stworzony aby była jasność w ocenie i nie było niedomówień w ocenie dla sprzedającego/kupującego. Ale z takim podejściem jak wyżej zdążyłem się już przyzwyczaić, to takie polskie, powoływanie się na nieprecyzyjny Goldmine jest tu nie na miejscu- tu jest EU a nie US, z resztą w oryginale w Goldmine VG także nie powinny mieć zadrapań które czuć pod paznokciem a nadinterpretacje skali, bo ktoś tam chce śmieci sprzedać, mnie kompletnie nie interesują. Działa to w obie strony nie tylko StanyMuzyki.pl jest na tym bożym świecie!
Nie wiem czemu po raz kolejny piszesz o RCGS w kontekście sklepu Stany Muzyki? Czy coś mi umknęło i sklep w którymkolwiek miejscu pisze, iż stosuje skalę RCGS?
Awatar użytkownika
StanyMuzyki.pl
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2016, 19:44

Re: Sklepy płytowe - Polska

#29

Post autor: StanyMuzyki.pl »

trafalgar pisze:Myślę że czas na .....olanie tematu. :lol:
Też tak myślę, proszę Pana.
Wobec braku argumentów, bicie piany nie ma sensu.
Należało pomyśleć zanim uruchomiło się klawiaturę.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Sklepy płytowe - Polska

#30

Post autor: blispx »

Krolix sam fakt iż podawane jest VG w gradingu jest dla mnie jednoznaczne z tym iż ktoś powołuje się na RCGS lub Goldmine. Tłumaczyć na polski chyba nie muszę co oznacza Very Good? Jeżeli dla kogoś Very Good to płyta z zadrapaniami to nie poradzę nic dalej żyjcie w niewiedzy ale proszę nie siejcie herezji na forum publicznym
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2017, 17:55 przez blispx, łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Zablokowany