Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#91

Post autor: Darek »

Darek pisze:Nastepny sklep tez jest dobry Kupilem 11 plyt wyslali 10 a 1 mieli doslac na wlasny koszt. Bylo to w Lutym do dzisiaj plyty nie ma. Mail wyslany. Ciekawe jaka bedzie odpowiedz. Jak okaze sie ze wyslali i zginela to bedzie fajnie, ale info zadnego nie wyslali Moze zapomnieli zobaczymy, poczekamy Dam znac jak sie to potoczy wiec obecnie nie podam jaki to sklep.
Darek pisze:Wojtek pisze:
Dlaczego nie?

Dlatego ze aby cos podac to musze byc pewnym i czekam na calkowite rozwiazanie sprawy. Mysle ze juz w Poniedzialek lub we Wtorek bede wszystko (lub prawie wszystko) wiedzial i wtedy + lub
I wszystko sie wyjasnilo :D Dzisiaj dostalem maila ze przepraszaja i zeczywiscie nie wyslano Bardzo jestem zadowolony z uczciwosci tego sklepu http://takt24.pl/ Mogli przeciez powiedziec ze bylo wyslane i wtedy byloby odbijanie pileczki i szukanie przez kolejne miesiace ;)
Teraz chetnie moge odwiedzic ten sklep i cos zamowic ( oczywiscie jesli cos znajde dla siebie ) :)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#92

Post autor: Robertson »

Przestrzegam przed gostkiem sprzedającym na Allegro - nick. analogowy1. Pojechałem mu ostro aż sam się sobie dziwię. Napisałem pw z prośbą o przyblizenie stanu odsłuchowego kilku płyt z jego aukcji.Odpisał arogancko i nie mile , że vg powinno mi wystarczyć .Więc ja mu na to ,że za dużo mam smażących płyt vg i vg + tego typu .Niech odsłucha po fragmencie i odpisze.No i zagotwał mnie odpisując ...nie czuje potrzeby mi czegokolwiek sprzedawania itd. Było ostro..... :evil:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#93

Post autor: Wojtek »

Czyli... w końcu nie kupiłeś od niego żadnej płyty?
Sory Robertson, ale takie są realia, że tylko jakieś 10% handlarzy w ogóle odsłuchuje płyty.
W świetle tego, nie sądzę by sam fakt odmowy na prośbę był wystarczający na określenie kogoś nieuczciwym.

Jeśli takie sytuacje powodują, że krew Ci się gotuję, radzę zaparzyć sobie z litr meliski przed napisaniem do kolejnego sprzedawcy z podobną prośbą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#94

Post autor: Robertson »

Hehe ...dzięki za radę.Mam na to inny sposób. 2 cm burszytynowego trunku ;) Niestety nic nie kupiłem .Zagotował mnie fakt , że z reguły na tego typu prośby otrzymywałem miłą i satyskakcjonującą mnie odpowiedż .W tym wypadku było inaczej :naughty:
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#95

Post autor: GPR »

Dobrze by było aby w jednym poście powstal spis wszystkich sklepów i nicków z allegro które znalazły sie w tym temacie.
Najlepiej aby zajął się tym admin który mógłby umieścić ten spis w pierwszym poście tematu.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#96

Post autor: vinylpiotrek »

Ale akurat jemu to można wybaczyć bo ocenia raczej bardzo ostrożnie, kupiłem u niego kilkadziesiąt płyt i czesto było lepiej niż w opisie, a nigdy gorzej.
Obrazek
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#97

Post autor: JacK »

Jak ktoś zachowuje się jak burak to co mu wybaczać ? Normalny cywilizowany handlowiec odpowiedziałby "przepraszam ale..." i słowo przepraszam jest tu kluczowe.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krecio
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2013, 12:12
Gramofon: Technics 1210GR
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#98

Post autor: krecio »

Kupiłem takie coś u janekraut70 - http://allegro.pl/lp-kinks-the-golden-h ... 90484.html
Ani to nie ma nic wspólnego z opisem NM czy EX jak podał sprzedawca. Płytka "pali się" jakby garść piachu tam ktoś wysypał. Po wyjęciu z okładki wyglądał OK i to chyba jedyna prawda jaka była w opisie. Bez odsłuchu dałem pozytywa więc teraz juz po sprawie. Choć z chęcią bym gościa napiętnował za głuchotę i jawne oszustwo. Tylko, że zapłaciłem dość niewiele to i mała to cena za naukę.....
pozdrawiam,
krecio

http://www.slaskiezamki.pl

----------------------------------------------------------------------------
LAR IA-50T, LAR LPS-1, Technics 1210 GR, Goldring 1012 GX, ANTHEM MRX-520, NAD 3220PE, FOCAL Chora 826, Cambridge Audio CXN V2 S2,
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#99

Post autor: Kocewicz »

Dość niewiele? Kawałek fortuny, jak za takie wydanie.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#100

Post autor: Winters »

A jaką masz wkładkę?

Mnie też różne rzeczy trzeszczały, piszczały na AT440MLa, po zmianie na dobry przetwornik produkcji amerykańskiej większośc wad zniknęła!
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
krecio
Posty: 46
Rejestracja: 30 mar 2013, 12:12
Gramofon: Technics 1210GR
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#101

Post autor: krecio »

Winters pisze:A jaką masz wkładkę?
Ortofon 2M Red...

To nie jest jedyna płytka jaką kupiłem. Wzrok mi już nieco szwankuje ale doktor od uszu mówił, że wszystko tam jest OK. Moje stare, wymyte płyty, używane kiedyś nawet na bardzo pospolitych wynalazkach z lat 70-tych tak nie smażą.
pozdrawiam,
krecio

http://www.slaskiezamki.pl

----------------------------------------------------------------------------
LAR IA-50T, LAR LPS-1, Technics 1210 GR, Goldring 1012 GX, ANTHEM MRX-520, NAD 3220PE, FOCAL Chora 826, Cambridge Audio CXN V2 S2,
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#102

Post autor: JacK »

Winters pisze:A jaką masz wkładkę?

Mnie też różne rzeczy trzeszczały, piszczały na AT440MLa, po zmianie na dobry przetwornik produkcji amerykańskiej większośc wad zniknęła!
Co to za cudowny przetwornik ? Ja mam wspomnianą prze Ciebie AT, mam też Sumiko Pearl oraz Ortofon 2M Bronze i niestety jeżeli jakaś płyta smaży na jednej to też smaży na pozostałych.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#103

Post autor: Winters »

JacK pisze:
Winters pisze:A jaką masz wkładkę?

Mnie też różne rzeczy trzeszczały, piszczały na AT440MLa, po zmianie na dobry przetwornik produkcji amerykańskiej większośc wad zniknęła!
Co to za cudowny przetwornik ? Ja mam wspomnianą prze Ciebie AT, mam też Sumiko Pearl oraz Ortofon 2M Bronze i niestety jeżeli jakaś płyta smaży na jednej to też smaży na pozostałych.
Odpowiedź na PW, co by nie robić nieporządku w temacie.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#104

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Odpowiedź na PW, co by nie robić nieporządku w temacie.
Nie róbmy już takiej tajemnicy. Chodzi o Shure M44G czy też M55E.
Jednakże gadkę o "cudownych właściwościach" prostszych szlifów eliptycznych radzę odbierać z rozwagą.

A krecio ma rację, jak sprzedawca ocenia płytę na EX czy NM to płyta nie powinna brzmieć jak G czy F, obojętnie na jakiej wkładce i igle (o ile jest w dobrym stanie i dobrze ustawiona, oczywiście), więc ciężko tutaj mówić o braku nieuczciwości oceniającego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#105

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Chodzi o Shure M44G czy też M55E.
Dlaczego M44G?
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ