Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#76

Post autor: Darek »

krolix pisze:No i? Chcesz porównać płytę z pogiętą okładką i zalanymi labelami z płytą zachowaną w stanie niemal idealnym?
To byl mapewno przyklad ze plyta ta sie pojawia i kto wie czy nastepnym razem nie kupisz taniej w idealnym stanie. Nawet nie wiesz ile plyt tak kupilem, za niektore placilem 1,00 (slownie jedno euro) a wartosc pomiedzy 120-150 euro. Przy plytach pospiech jest wskazany jedynie przy naprawde unikalnych wydaniach. Jakis czas temu pisalem w poscie na jaka plyte poluje i to kilka lat. Jakes 2 miesiace temu szukalem plyt grupy SKID ROW ( Irlandzki orgialny sklad ) oraz B. Shiels, myslalem ze nigdzie jej nie kupie byla tylko 1 7" w stanach, az tu ide ulica napotykam maly sklep a tam na pierwszej pozycji 12" B. Shiels Juz jest moja :mrgreen: http://winyl.net/viewtopic.php?f=28&t=261&start=315 i do tej pory w necie jej nie spotkalem. Napewno jeszcze bedzie :D
krolix pisze:Darku, jak znajdziesz gdzieś te wydawnictwo, to proszę o cynk: http://www.discogs.com/Abaddon-Wet-Za-W ... se/1740970 Za rok ma się pojawić repress, ale to jednak nie to samo.
Jak sie cos trafi to dam znac. Na twoim miejscu umiescil bym sporo ogloszen kupna tego albumu na stronach z ogloszeniami, oraz ze kupisz cale kolekcje, ludzie sie pozbywaja winyli bo sami nie wiedza co maja i uawzaja ze winyl juz umarl, mozesz dostac oferte 30 plyt a jedna z nich bedzie twoja. Kupujesz calosc, swoja zostawiasz a reszte .... mozesz obrazki sobie zrobic, zegary, co chcesz, a swoja plyte masz :D
Obywatel pisze:P.S. No i ktoś wreszcie powinien zmusić użytkowników eBay'a wystawiających przedmioty na świat, aby raczyli opisy formułować po angielsku
Po co zmuszac, sami sprzedajacy wybieraja jezyk w jakim wystawiaja, a jesli ktos bedzie chcial nawiazac kontakt to nawiaze. Polonia na swiecie jest bardzo duza, a duuza czesc nie uczy sie jezykow wiec kozysta z Ebay po polsku. Moze licza na tych klientow. Pisalem po Niemiecku, Francusku i jeszcze jakims, chociaz nie znam ani slowa w tych jezykach. Ebay informuje cie ze odbiorca moze nie zrozumiec. Zawsze mialem odpowiedz. Dzisiaj dostalem zapytanie ( nie Ebay ) po Rosyjsku (cholera, czarna magia jak po chinsku)Naszczescie znajomy zna ruski to przetlumaczy i odpisze. Najwiecej problemu mialem z mailem z Tajlandii, ale udalo nam sie przejsc na ang. i bylo OK :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#77

Post autor: Wojtek »

Jeszcze taki drobny szczegół a propos oddziałów eBay, z którego przynajmniej część osób może nie zdaje sobie sprawy...
Otóż w momencie rejestracji konta na eBay, jesteśmy przypisywani do konkretnego oddziału regionalnego (wersji językowej strony) na podstawie... naszego adresu zameldowania :)
Głupie jak cholera, ale prawdziwe.

Rozmawiałem już o tym z obsługą, wskazując potencjalny problem, ale otrzymałem jedynie odpowiedź, że nic nie da się z tym zrobić, bo system już jest tak skonstruowany.

Hipotetyczna sytuacja jaką im nakreśliłem:
Jestem sobie Anglikiem na emigracji w Niemczech. Nie znam języka. Zakładam konto na ebay.co.uk, podając swój niemiecki adres. Rejestracja przeszła pomyślnie, ale od tej pory moje konto jest już przypisane nie do ebay.co.uk, ale do ebay.de i wszelkie maile informacyjne dostaję w obcym mi języku.
Trzeba się trochę nagimnastykować by taki emigrant otrzymywał powiadomienia po angielsku i by nie był od czasu do czasu automatycznie przekierowywany przez serwis na wersję niemiecką (mimo wchodzenia i korzystania z preferowanej przez niego wersji brytyjskiej) :)

Niby nie jest to jakiś wielki problem, ale wg mnie to głupota, że nic nie robią z tym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#78

Post autor: JacK »

Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem zasobności portfela polskiego fana winyla. Trzysta złotych za japońskie wydanie Jacksona na mastersoundzie które bez większych problemów można kupić na ebay za połowę tej ceny licząc nawet z wysyłką do naszego pięknego kraju.

http://www.allegromat.pl/aukcja88324
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#79

Post autor: Wojtek »

Jak ktoś nie bierze w ogóle pod uwagę sprowadzania płyt z zagranicy to nic dziwnego, w tym przypadku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#80

Post autor: JacK »

Generalnie zauważyłem że japońskie wydania na allegrowym poletku są bardzo drogie, przeważnie droższe niż na ebay. Może faktycznie to wynika z faktu nie brania przez kupujących możliwości zakupu tych płyt z zagranicy. Inna sprawa że kult "japończyka" w PL jest przesadnie nadmuchany, ludzie myślą że jak już mają "japończyka" to chwycili Pana Boga za nogi. Byłem światkiem sytuacji jak gostek chciał sprzedać w komisie kilkanaście płyt w tym kilka japońskich. Upierał się przy bardzo wysokiej cenie za swoje japończyki, a reszte tych polskich chciał dać gratis kupującemu. A w tych "gratisach" były takie perełki jak cztery części Krzysztofa Komedy z PSJ.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#81

Post autor: Darek »

JacK pisze:Generalnie zauważyłem że japońskie wydania na allegrowym poletku są bardzo drogie, przeważnie droższe niż na ebay
Nie znam cen Japonskich w PL ale wiem gdzie jest przyczyna ceny Japonczykow. Mowimy standardowo Japoniec, a nikt nie wspomina o OBI co w tych plytach jest prawdziwa cena, a nie sama plyta.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#82

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:ale wiem gdzie jest przyczyna ceny Japonczykow. Mowimy standardowo Japoniec, a nikt nie wspomina o OBI co w tych plytach jest prawdziwa cena, a nie sama plyta.
Wiadomo, że japońska płyta z OBI jest bardziej wartościowa niż taka bez OBI, z punktu widzenia kolekcjonerskiego, jednakże brak lub obecność OBI raczej nie ma żadnego znaczenia w kontekście jakości brzmienia japońskiej płyty.
Krótko mówiąc, "OBI sam se robi", w żaden sposób to nie tłumaczy dlaczego japońskie płyty bez OBI też bywają droższe od innych (nie tylko u nas).

Tak samo można mówić o różnicy w cenie między np. wydaniami jakiejkolwiek płyty, z tym że w jednym przypadku mamy "kolekcjonerski komplet", a w drugim np. mamy nieoryginalną kopertę czy też jakiś inny brak.

Po prostu kolekcjonerka :) Dla jednych durnota, dla drugich "o to chodzi" w tym wszystkim.
A dla trzecich to w ogóle wsio obojętne, po prostu kupują co im się podoba, bez jakiejś konkretnej wiedzy w temacie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#83

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:OBI
Jesli chodzi o OBI to poszukaj tej samej plyty z roznym OBI i zobaczysz jak ceny sie roznia. Musialbys popatrzec na serwisach japonskich a nie aukcji.
Prawda jest ze nie ma to wplywu na jakosc plyty, ale ma duzy wplyw na cene. Niektore OBI jak czytalem to dziela sztuki i sa bardzo cenione. OBI czesto maja wieksza wartosc jak sama plyta i takich szukaja kolekcjonerzy. Mialem kilka plyt i jeszcze cos mam z OBI i niektore to prawdziwe badziewia, kilka krzakow 1 lub 2 kolory i na tym koniec. Natomiast inne sa bardzo ladne kolorowe, maja duzo informacji itd
.
Wojtek pisze: w żaden sposób to nie tłumaczy dlaczego japońskie płyty bez OBI też bywają droższe od innych (nie tylko u nas).
Tutaj akurat sie nie zgodze. Kupowalem czesto na ebay tloczenia japonskie i nie przeplacalem (wlasne doswiadczenie). Plyty bez OBI mozna kupic prawie za ta sama kase. Bylem u japonczykow minute temu aby sprawdzic. Przyklad
EMERSON, LAKE AND PALMER
Title trilogy
Label ATLANTIC / WARNER-PIONEER CORPORATION
Release Country JAPAN
Price JPY: ¥630
(EU €5.97) + wysylka
Oczywiscie plyta bez OBI
Ta sama plyta na ebay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=E ... m270.l1313
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#84

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Jesli chodzi o OBI to poszukaj tej samej plyty z roznym OBI i zobaczysz jak ceny sie roznia.
Tak jak mówiłem, kwestia "kompletu". Zależy to też od samego albumu.
Darek pisze:Musialbys popatrzec na serwisach japonskich a nie aukcji.
W sklepie nie kupisz nowej płyty bez OBI, a jeśli chodzi o handel z drugiej ręki to jestem obeznany z cenami na ichnich serwisach.
Darek pisze:Niektore OBI jak czytalem to dziela sztuki i sa bardzo cenione. OBI czesto maja wieksza wartosc jak sama plyta i takich szukaja kolekcjonerzy.
Wyjątkowe przypadki, a nie regularne.
Darek pisze:Mialem kilka plyt i jeszcze cos mam z OBI i niektore to prawdziwe badziewia, kilka krzakow 1 lub 2 kolory i na tym koniec.
Tak właśnie wyglądają normalne OBI. Dotyczy to druzgocącej większości płyt wydanych w Japonii.
Darek pisze:Tutaj akurat sie nie zgodze. Kupowalem czesto na ebay tloczenia japonskie i nie przeplacalem (wlasne doswiadczenie).
A zwróciłeś uwagę na słowo-klucz "bywają"? Jeśli mówiąc o nieprzepłaceniu chodzi Tobie o zakup wydania japońskiego po cenie wydania UK (względnie oczywiście) w IRE to pewnie, też mam kilka tanio nabytych Japończyków u siebie. Jednakże nie o to mi chodziło :)
Darek pisze:Plyty bez OBI mozna kupic prawie za ta sama kase.
"Prawie", no tak.

Wesoły przykład. Płyty japońskie można u Japończyka nabyć za podobną cenę co płyty brytyjskie u Brytyjczyka. Dziwne? Wcale.
Jednakże czy płyty japońskie można u Brytyjczyka nabyć za taką samą cenę co płyty brytyjskie (i vice versa u Japończyka?). Z tym już gorzej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#85

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Wesoły przykład.
Przyklad dalem autentyczny
Mozna kupic. Akurat teraz nie szukam japonczykow, ale jak szukalem to kupowalem dosyc czesto. Firma od ktorej biore nieraz plyty jest w Tokyo i maja wydania Amerykanskie, UK prawie w tych samych cenach co japonskie bez OBI, roznica moze byc 1-2 euro, czy USD. Wszystko zalezy gdzie kupujesz.
Wojtek pisze:A zwróciłeś uwagę na słowo-klucz "bywają"?
Pewno ze tak, przeciez nie ma ich caly czas. Ceny caly czas sie zmieniaja.
Wojtek pisze:a jeśli chodzi o handel z drugiej ręki to jestem obeznany z cenami na ichnich serwisach.
Wiec zupelnie nie rozumiem twojego zdziwienia moim przykladem
Wojtek pisze:Jednakże czy płyty japońskie można u Brytyjczyka nabyć za taką samą cenę co płyty brytyjskie (i vice versa u Japończyka?). Z tym już gorzej.
Oj mozna, nie przesadzaj. Tak kupilem np. KTARO w UK za £9, a bylo ich wiecej.W Japoni nie kupuje innych wydan, za drogi transport
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#86

Post autor: Nygen »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#87

Post autor: Wojtek »

500 zł to jeszcze może bym zrozumiał... ale ponad 4x tyle? :D Ktoś ma wyobraźnię :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
winylowo
Posty: 90
Rejestracja: 16 lis 2011, 14:42
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#88

Post autor: winylowo »

Witam,
a ja mam singiel Mariah Carey z autografem, dałem cenę na allegro 150 zł.
W sumie z takimi płytami nie wiadomo co zrobić.
Raz miałem płytę Venoma, płyta była w stanie najwyżej dobrym, ale miała autografy wszystkich członków zespołu.
Na allegro dałem cenę chyba 700 zł, było bardzo duże zainteresowanie, ogólnie najwyższa propozycja poza allegro jaką mi zaproponowano, to 300 zł.
A sprzedałem za 60 zł na aukcji.
To tak odnośnie tego Ploretayatu za 2200 zł. :D
Dla jednego to warte tyle dla innego to warte nic.
A co do cen płyt na allegro, to naprawdę czasami zastanawiam się skąd się takie biorą.
Np. Vangelis - Frends of Mr Cairo (z białą okładką), ktoś na allegro w satnie NM sprzedaje po 120 zeta ????
Na ebayu można taką płytę kupić max 10 funtów.
Sprzedający z UK, tacy jak ja, mają wiele okazji do kupowania tanich płyt, czasami udaje kupić się prawdziwe rarytasy za kilka funtów, ale to rzadkość. Ja kupuję od kolekcjonerów, z biegiem czasu znam ich coraz więcej, wolę trochę mniej zarobić, ale wiedzieć, że wysyłam ludziom dobry towar.
Mnie się wydaje, że ci, którzy przycinają na cenach, długo nie pożyją :D
Moja rada jest taka: zanim kupisz na allegro, sprawdź ceny na ebayu, sprawdź ceny na discogs, okazuje się, że wielokrotnie są tańsze (nawet z kosztami przesyłki) niż na allegro. W sumie przesyłka w ramach EU za pojedynczy winyl wynosi ok 17 zł, a paczka 2 kg (6-7 winyli w paczce), to koszt około 50 zł. Może warto poszukać kilku płyt u jednego sprzedającego i sprowadzić płyty z zagranicy.
Co jeszcze na temat cen, jak na allegro jest drogo, to przejrzałem, też oferty polskich sklepów internetowych, to się dopiero za głowę złapałem :D Naprawdę, lepiej inwestować w używane płyty, one na pewno będą nabierać na wartości.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41896
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#89

Post autor: Wojtek »

winylowo pisze:W sumie z takimi płytami nie wiadomo co zrobić.
Słuchać albo trzymać na półce? :)
winylowo pisze:A co do cen płyt na allegro, to naprawdę czasami zastanawiam się skąd się takie biorą.
Marża :)
winylowo pisze:Mnie się wydaje, że ci, którzy przycinają na cenach, długo nie pożyją :D
To coś kiepsko obserwowałeś rynek przez te parę lat :) Ździeracze nadal będą mieli się dobrze dopóki są ludzie, którzy nadal będą kupowali w kraju (większość).
winylowo pisze:Moja rada jest taka: zanim kupisz na allegro, sprawdź ceny na ebayu, sprawdź ceny na discogs, okazuje się, że wielokrotnie są tańsze (nawet z kosztami przesyłki) niż na allegro.
My to wszystko wiemy i właśnie taką wiedzę staramy się propagować, przekonując coraz większą rzeszę osób do "zaryzykowania" zakupu z zagranicy.
Problem jednak nadal istnieje w sytuacji kiedy dana osoba, choćby chętna, nie ma za bardzo sposobności na zakupy w sieci (brak PayPal itd.).
winylowo pisze:też oferty polskich sklepów internetowych, to się dopiero za głowę złapałem :D Naprawdę, lepiej inwestować w używane płyty, one na pewno będą nabierać na wartości.
W sensie że przejrzałeś polskie sklepy pod kątem cen nowych płyt?
Nie każdego interesuje "inwestowanie" w czarne płyty.

Ogółem jest to temat ciągle wałkowany ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#90

Post autor: Robert007Lenert »

Tak sobie mysle.... , ze zawsze trafi sie taki wariat jak ja , ktory za cos, czego aktualnie pilnie szuka potrafi dac sporo. Ale ja moglem dac sporo np za 1 pres John Coltrane "Concert in Japan" na impulsie / a ktos inny za cos zupelnie innego... Czyli takie "wariaty" w zasadzie ustalaja ceny. Aaa sa jeszcze trzy nowe grupy kupujacych. Tacy co chca kupic tak od reki 50 ..1000 plyt, by postawic w nowej chaupie, pokazywac znajomym i opowiadac jak "przez lata" zbierali to co widac :mrgreen: i tacy, ktorzy kiedys pozbyli sie longow i teraz krew ich zalewa, ze to zrobili....no i stawiaja kolekcje od nowa/ a chca to zrobic dosyc szybko, bo wiedza czego chca. I ostania grupa. Mlodzi ludzie, ktorzy poczuli magie czarnej plyty i na poczatku lapia to co tanie i dostepne, by miec cos nowego. Ogolnie widze renesans... a jak jest na cos moda to ceny ida w gore.
ODPOWIEDZ