Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#841

Post autor: adik75 »

Bo magia klubu płytowego Razem, bo nie leży w każdym komisie, na każdej giełdzie... Moim zdaniem ceny tej płyty przesadzone, ale jak to tutaj napisałem, to mnie chciano niemalże zlinczować:)
Łukasz_em
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:50

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#842

Post autor: Łukasz_em »

tollo pisze:Nie rozumiem skąd takie ceny tej płyty...? Nakład 10 000 sztuk...
Nakład tej płyty, to 5 000 tys sztuk, a nie 10 000
Ostatnio zmieniony 28 mar 2015, 20:50 przez Łukasz_em, łącznie zmieniany 1 raz.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#843

Post autor: blackholesun »

Łukasz_em pisze: 5 000 tyś sztuk
o w mordę, sporo tych tyśęcy
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#844

Post autor: krolix »

tollo pisze:Nie rozumiem skąd takie ceny tej płyty...? Nakład 10 000 sztuk...
Popularny zespół, bardzo dobra płyta, nieduży nakład (skąd dane o 10 tys.?). Cena wywoławcza oczywiście wzięta z kosmosu, bo jak się chce to można te wydawnictwo w stanie NM (okładka jest z tak strasznego papieru, że egzemplarze M nie mają prawa istnieć ;) ) kupić za mniej niż 200 zł. Przynajmniej jeszcze nie tak dawno można było. ;)
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#845

Post autor: adik75 »

Broniąc swojej tezy, że więcej niż 100 zł za Posłuchaj to do Ciebie to cena przesadzona, przytaczam niedawne ogłoszenie.
http://olx.pl/oferta/plyty-winylowe-kom ... d1026dcb6b
Kult - Kult
Kult - Posłuchaj to do Ciebie
i dwa Dżemy poszły w pakiecie za 250 złotych, wychodzi 62,5 zł za płytę. Ale jak kogoś stać, może płacić i 600 zł za krążek:)
ps. ja tego pakietu nie kupiłem
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#846

Post autor: krolix »

Ktoś nie wiedział co wystawiał. Takie sytuacje zdarzają się rzadko.
Łukasz_em
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:50

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#847

Post autor: Łukasz_em »

adik75 pisze:Broniąc swojej tezy, że więcej niż 100 zł za Posłuchaj to do Ciebie to cena przesadzona
Pokaż, przedstaw jakąś płytę za którą wyłożyłeś powyżej 300 zł, a znajdą się osoby, które będą uparcie przekonywać, że za dużo, że da się taniej, a co najlepsze, że w ogóle to słaba płyta itp. Przy odrobinie czasu i uporu postaram się poszukać niczego nieświadomego sprzedawcę, który wystawia hurtem i kupić daną płytkę za niewielkie pieniądze, a może sama się przypadkiem nawinie ; )
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#848

Post autor: adik75 »

Z ciekawostek - wczoraj też na alle sprzedał się winyl "Spalam się" za 350 złotych.
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#849

Post autor: adik75 »

Łukasz, płacę 300, 500 czy nawet 1000 zł za płyty, które - moim zdaniem - tyle są realnie warte. Uparłem się na to "Posłuchaj to do Ciebie", ponieważ uważam, że obecnie ceny tej płyty są sztucznie dmuchane przez handlarzy. Takie jest moje zdanie, mam do niego prawo.
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#850

Post autor: mrdanny »

adik75 pisze:Łukasz, płacę 300, 500 czy nawet 1000 zł za płyty, które - moim zdaniem - tyle są realnie warte. Uparłem się na to "Posłuchaj to do Ciebie", ponieważ uważam, że obecnie ceny tej płyty są sztucznie dmuchane przez handlarzy. Takie jest moje zdanie, mam do niego prawo.

Na tyle dla kogoś była warta w stenie EX+

http://allegro.pl/kult-posluchaj-to-do- ... 06958.html
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#851

Post autor: grummer »

mrdanny pisze:
adik75 pisze:Łukasz, płacę 300, 500 czy nawet 1000 zł za płyty, które - moim zdaniem - tyle są realnie warte. Uparłem się na to "Posłuchaj to do Ciebie", ponieważ uważam, że obecnie ceny tej płyty są sztucznie dmuchane przez handlarzy. Takie jest moje zdanie, mam do niego prawo.

Na tyle dla kogoś była warta w stenie EX+

http://allegro.pl/kult-posluchaj-to-do- ... 06958.html
:o :shock: :geek:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#852

Post autor: Obywatel »

mrdanny pisze:Na tyle dla kogoś była warta w stenie EX+

http://allegro.pl/kult-posluchaj-to-do- ... 06958.html
Gdybym był właścicielem praw autorskich, to zrobiłbym reedycję. Nawet nie po to, żeby nie wiadomo ile zarobić, ale żeby ukrócić chorą sytuację, na której zarabiają handlarze.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#853

Post autor: krolix »

mrdanny pisze: Na tyle dla kogoś była warta w stenie EX+

http://allegro.pl/kult-posluchaj-to-do- ... 06958.html
Albo jakiś wariat, albo jakiś burżuj przepłacił sześciokrotnie. :D
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#854

Post autor: mrdanny »

A moim zdaniem, to poważny kolekcjoner, który zna się na rzeczy, na świecie jest mnóstwo kolekcjonerów, którzy wysupłają ostatni grosz na krążek, który poszukują, ale musi być w stanie Mint, poniżej tego nawet za darmo nie wezmą, u nas pod tym względem ciągle Dziki Wschód, mnóstwo "śmieciarzy", którzy sądzą, że liczy się stan posiadania danego tytułu, a nie stan płyty, oczywiście takowi królują wśród sprzedających, pierwszy przykład z brzegu:

http://allegro.pl/czeslaw-niemen-dziwny ... 41018.html

Jak można coś takiego ludziom oferować do sprzedaży? Wstyd. Jeszcze barkod klepną, aby już totalny kabaret zrobić.

Niestety i wśród kupujących nie brakuje ludzi, którzy rzucają się na śmietniki, co zupełnie nie ma sensu zbierając rzeczy, które produkowano minimum w tysiącach egzemplarzach, ma to jedynie sens, gdy wiadomo, że z danego nakładu zostało w obiegu z kilkanaście sztuk, ale i tak to musi być coś wyjątkowego, aby śmietnik zaczął nabierać wartości.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#855

Post autor: grummer »

mrdanny pisze:A moim zdaniem, to poważny kolekcjoner, który zna się na rzeczy, na świecie jest mnóstwo kolekcjonerów, którzy wysupłają ostatni grosz na krążek, który poszukują, ale musi być w stanie Mint, poniżej tego nawet za darmo nie wezmą, u nas pod tym względem ciągle Dziki Wschód, mnóstwo "śmieciarzy", którzy sądzą, że liczy się stan posiadania danego tytułu, a nie stan płyty, oczywiście takowi królują wśród sprzedających, pierwszy przykład z brzegu:

http://allegro.pl/czeslaw-niemen-dziwny ... 41018.html

Jak można coś takiego ludziom oferować do sprzedaży? Wstyd. Jeszcze barkod klepną, aby już totalny kabaret zrobić.

Niestety i wśród kupujących nie brakuje ludzi, którzy rzucają się na śmietniki, co zupełnie nie ma sensu zbierając rzeczy, które produkowano minimum w tysiącach egzemplarzach, ma to jedynie sens, gdy wiadomo, że z danego nakładu zostało w obiegu z kilkanaście sztuk, ale i tak to musi być coś wyjątkowego, aby śmietnik zaczął nabierać wartości.
Jesteś rozumiem jednym z tych kolekcjonerów, którzy koniecznie muszą posiadać 1st press w stanie Mint? Dla mnie np. dana płyta ma wartość, kiedy nie dość, że jest dobrze zachowana, to jeszcze dobrze brzmi. Nieraz świadomie wybieram reedycję, bo jest po prostu lepiej zrealizowana.
ODPOWIEDZ