Giełda płyt winylowych w Żninie

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mojo696
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:29
Gramofon: AKAI ATT01U
Lokalizacja: Żnin

Giełda płyt winylowych w Żninie

#1

Post autor: mojo696 »

Witam, jestem nowym użytkownikiem winyl.net, a także zacząłem jakiś czas temu przygodę z winylowymi krążkami. Posiadam skromny zbiór płyt, który przesłuchuję w domowym zaciszu.
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł by z organizować w moim rodzinnym mieście giełdę głównie płyt winylowych, a dodatkowo jako dodatek kaset magnetofonowych i płyt CD.

Żnin dla niewtajemniczonych jest położony na południe ok. 50 km od Bydgoszczy, dojazd jest też dogodny bo przebiega przez Żnin droga krajowa nr 5.

Możliwe byłoby też zakupienie jakiegoś sprzętu audio. o sprawy medialne, takie jak plakat, rozgłoszenie informacji w moim mieście nie miałbym problemu, ponieważ pracowałem jakiś czas w Żnińskim Domu Kultury, więc jeśli dyrektor zgodziłby się to nawet dałoby radę załatwić salę za darmo po uprzednim dobraniu terminu.

Liczę na odpowiedzi oraz wsparcie jeśli ktoś wyraziłby chęć udziału. Myślę, że giełda odbyłaby się na przełomie marca jeśli sala widowiskowa byłaby dostępna.

Co myślicie o tym pomyśle? Czekam na odpowiedzi w komentarzach.
Pozdrawiam mojo696 ;)!
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Giełda płyt winylowych w Żninie

#2

Post autor: MISSE »

Podziwiam ludzi z inwencją :clap:

tym bardziej, że organizacja w naszym kraju czegokolwiek to droga przez mękę, a odzewu 0
Awatar użytkownika
mojo696
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:29
Gramofon: AKAI ATT01U
Lokalizacja: Żnin

Re: Giełda płyt winylowych w Żninie

#3

Post autor: mojo696 »

Martwi mnie to, że nikt się nie odzywa. Szkoda, ponieważ w okolicy to tylko w Bydgoszczy raz do roku bodajże jest giełda w jakimś klubie, a w kujawsko-pomorskim 4 sklepy gdzie można kupić winyle. W mojej rodzinnej okolicy jest garstka ludzi, która kolekcjonuje winyle lecz to ludzie dwa razy starsi ode mnie.. Może Coś się ruszy po Twoim komentarzu :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda płyt winylowych w Żninie

#4

Post autor: Wojtek »

Pierwsza kwestia to czy w ogóle znajdziesz tutaj target, czyli ludzi z okolic Żnina. Druga sprawa czy w ogóle byliby chętni na współorganizację bądź udział.

Lepiej chyba byłoby po prostu testowo coś zrobić z własnym straganem i rozlepić plakaty po okolicy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Giełda płyt winylowych w Żninie

#5

Post autor: konrads0 »

To super pomysł, chociaż mieszkam w Poznaniu, chętnie przyjadę, jeśli termin będzie odpowiedni.Żnin, to niewielka miejscowość, ale myślę, że jest wielu posiadaczy płyt winylowych w okolicy, którzy chętnie by się ich pozbyli. :clap:
Awatar użytkownika
mojo696
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:29
Gramofon: AKAI ATT01U
Lokalizacja: Żnin

Giełda płyt winylowych w Żninie

#6

Post autor: mojo696 »

No właśnie liczę na jakąś też inicjatywę ze strony innych użytkowników forum.. Tylko, że tu ciężko mieć taki target by dojść do dużego zainteresowania. Jestem młodym pokoleniem ale chcę by to było kontynuowane także przez moich rówieśników.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Giełda płyt winylowych w Żninie

#7

Post autor: Reymont »

Co zrobiłeś do tej pory w kierunku organizacji giełdy w Żninie jeśli wolno zapytać?
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: Giełda płyt winylowych w Żninie

#8

Post autor: adik75 »

14 tysięcy mieszkańców. Wydrukuj ulotki/zaproszenia na domowej drukarce i od domu do domu. To nie żart, to może zadziałać. Jak masz dwóch-trzech kolegów do pomocy, to super. Efekt może być taki, że ludzie rzeczywiście powyciągają płyty z domów... Czasem w mniejszym środowisku łatwiej coś zrobić. Ale trzeba na początek zakasać rękawy.
Awatar użytkownika
mojo696
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:29
Gramofon: AKAI ATT01U
Lokalizacja: Żnin

Re: Giełda płyt winylowych w Żninie

#9

Post autor: mojo696 »

Reymont pisze:Co zrobiłeś do tej pory w kierunku organizacji giełdy w Żninie jeśli wolno zapytać?
Jak na razie szukam ludzi, którzy mają dość liczne zbiory. Poznałem paru miłych ludzi, oczywiście starsze pokolenie. Trochę ciężko jest mi to ogarnąć bo mam inne obowiązki ale staram się na tyle ile mogę.
Awatar użytkownika
mojo696
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:29
Gramofon: AKAI ATT01U
Lokalizacja: Żnin

Re: Giełda płyt winylowych w Żninie

#10

Post autor: mojo696 »

mojo696 pisze:
Reymont pisze:Co zrobiłeś do tej pory w kierunku organizacji giełdy w Żninie jeśli wolno zapytać?
Jak na razie szukam ludzi, którzy mają dość liczne zbiory. Poznałem paru miłych ludzi, oczywiście starsze pokolenie. Trochę ciężko jest mi to ogarnąć bo mam inne obowiązki ale staram się na tyle ile mogę.
Napisałem także do sklepu z Bydgoszczy, Lamminam z prośbą o współpracę by sprzedających było jak najwięcej. Jeśli będzie coś już konkretnego to zamierzam powiadomić przez FB grupy, które kolekcjonują i sprzedają prywatnie winyle. Facebook w tych czasach do dobry target do większości ludzi, plakaty bardziej mogą zadziałać lokalnie, a żeby zwiększyć to globalnie na terenie powiatu i dalej pogadam z koleżanką, która pracuję w naszym radiu Żnin FM ;)
ODPOWIEDZ