Giełdy płyt winylowych - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
pizzacanto
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2014, 16:09

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#136

Post autor: pizzacanto »

radek229 pisze:Byłem. Wybór był, i to o dziwo głównie zagranicznych tytułów. Jednak mając w kieszeni 50zł nie za bardzo dało się tam cokolwiek kupić. Pan z największym asortymentem ceny miał nie małe np. http://allegro.pl/bob-marley-same-lp-su ... 95442.html - 70zł , Był też LZ I Polski za 50zł. Nie widziałem, żeby ktoś coś kupował. Po za tym trochę mi się spieszyło. Czyli w sumie 5zł na darmo bo nic nie zakupiłem nawet
Bo za 50 PLN nie za bardzo kupisz cokolwiek wartosciowego (w sensie kolekcjonerskim oczywiscie) ;).

Generalnie ludzie przyjezdzajacy na takie gieldy licza na to, ze zarobia, stad ceny wyzsze od tych oferowanych miedzy kolekcjonerami ale nie zniechecaj sie: przyjdz, porozmawiaj, sproboj potargowac sie. To dziala, choc niezawsze (np. probojac kupic oryginal UK lub US Led Zepelin I nie oczekuj, ze sprzedawca zjedzie ze 130 do 50 bo to jest jednak jakis tam rarytas juz jesli stan jest excellent lub mint).

Poza tym, zawsze mozesz porozmawiac i umowic sie na sprowadzenie danych tytulow, sprzedawcow jest sporo, ja rowniez oferuje tego typu uslugi: klient zamawia, jak szukam, ustalamy prog cenowy i dobijamy targu :).
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Giełdy płyt winylowych - Polska

#137

Post autor: Reymont »

Wybrałem się dzisiaj na Ogólnopolską Giełdę Staroci i Rozmaitości (czy jakoś tak ;)). Bardziej dla rozrywki niż cokolwiek kupować. Znalazłem trzy stoiska z winylami. Jedno profesjonalne, drugie półprofesjonalne a na trzecim płyty upchnięte gdzieś z boku.
Drogo.
U jednego handlarza np. Jean-Michel Jarre wyd. NRD 30zł a u innego Porter Band Helicopters 20zł :?
Spytałem o tego JMJ czemu tak drogo, na co handlarz wyjaśnił mi plując bigosem że "po dwie dychy nie będzie płyt sprzedawał", brr.
Jedynie tam gdzie winyle leżały kątem zaopatrzyłem się w trzy z klasyką w ładnym stanie za 5zł/szt, to tak aby nie wyjść z pustymi rękoma (jak zazwyczaj wychodzę z takich miejsc). Mieli tam trochę polskich singli, ale to nie moje tematy, więc jakoś specjalnie dokładnie ich nie przejrzałem.
Ogólnie nie polecam tego miejsca jako źródła zaopatrzenia w płyty :|
Awatar użytkownika
nikinho1
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2014, 11:36

Giełdy płyt winylowych - Polska

#138

Post autor: nikinho1 »

Ktoś z Wrocławia tu jest? Mam zamiar wybrać się na giełdę na Świebodzkim w niedzielę,ponoć to już chyba ostatnie jej podrygi. Z racji tego iż mam kawałek do Wro, zastanawiam się czy opłaca się tam jechać w celu nabycia kilku płyt, czy będzie w czym wybierać? A może w sobotę jest coś ciekawego we Wro w tym temacie ?
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#139

Post autor: grummer »

Masz tylko 80 km do Wrocławia ;) W sobotę jest giełda w Firleyu, ale tam się cenią.
Awatar użytkownika
nikinho1
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2014, 11:36

Giełdy płyt winylowych - Polska

#140

Post autor: nikinho1 »

No to sprawdzę tego firleja..
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#141

Post autor: cezi »

Przed chwilą przeczytałem. 10 km od Opola: Niedziela 30.03 w godz: 12.00 - 16.00. Stoiska dla sprzedających bezpłatne

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15 ... iczna.html

To bardzo fajne miesce. Prowadzi je pasjonat blues'a organizując koncerty bluesowe

Cezi
Analog Cafe
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2014, 23:33

Giełdy płyt winylowych - Polska

#142

Post autor: Analog Cafe »

Zapraszamy na pierwszą edycję giełdy płyt winylowych do lokalu Analog Cafe w Bielsku-Białej,która będzie się odbywać w każdą ostatnią sobotę miesiąca,a tym razem odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach 15-17. Stoiska dla sprzedających są w pierwszej edycji na pewno bezpłatne,prosimy jedynie o zgłoszenie chęci przybycia celem zarezerwowania stolika.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem ewa@analogcafe.pl lub numerem telefonu 661097759. Pozdrawiamy :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
https://plus.google.com/u/1/events/cegq ... erid=gplp0
pimpek13
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2013, 20:34

Giełdy płyt winylowych - Polska

#143

Post autor: pimpek13 »

18 maja w Domecku pod Opolem odbywa się Opolska Giełda Fonograficzna.

https://www.facebook.com/events/1418520 ... l_activity
Polishfunk_com
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2011, 23:32

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#144

Post autor: Polishfunk_com »

Trochę winyli będzie na Warszawskich Targach Książki w dziale antykwarycznym. Stadion Narodowy 22-25 maja 2014.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełdy płyt winylowych - Polska

#145

Post autor: Wojtek »

Polishfunk_com pisze:Stadion Narodowy 22-25 maja 2014.
Czyli nie "będzie", a "jest"? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Cukierek
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2014, 14:00
Lokalizacja: Warszawa

Giełdy płyt winylowych - Polska

#146

Post autor: Cukierek »

Czy ktoś w Warszawie był na którejś edycji Winylobrania na Skwerze w Strefie Filii Fabryki Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu? Warto? Najbliższa jest 10 sierpnia i mam zamiar się wybrać :)
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#147

Post autor: Cyberbob »

Giełda w Bydgoszczy 21.08.2014 w klubie Kuźnia. Jak ktoś z forum będzie to niech da znać to się umówimy i pogadamy:) Info i link poniżej:

http://www.klubkuznia.pl/index.php?mact ... eturnid=27
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#148

Post autor: JacK »

Już w sobotę (30.08) Bielsko Biała
Załączniki
IMG_20140826_110311.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Giełdy płyt winylowych - Polska

#149

Post autor: Acia »

a co z tą giełdą w Trójmieście, mieli się reaktywować po wakacjach, ktoś coś słyszał?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Giełdy płyt winylowych - Polska

#150

Post autor: JacK »

Krótkie podsumowanie giełdy w Bielsku Bialej. Niestety tylko kilku wystawców, kilkunastu potencjalnych nabywców, całkiem fajna atmosfera wydarzenia. Możliwość odsłuchania winyli oraz ich nieodpłatnego umycia przy pomocy myjki okki nokki dzięki uprzejmości firmy Vinylgoldmine.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ