Różne brzmienie płyt

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
mareksosi
Posty: 22
Rejestracja: 27 lut 2017, 10:36

Re: Różne brzmienie płyt

#16

Post autor: mareksosi »

eu4yaon pisze: To prawdopodobnie czeka Cie dzis kolejna lekcja pt. "Plyty EX z allegro" ☺
Nie jest to z allegro, no ale zawsze istnieje ryzyko, że stan podawany przez sprzedającego odbiega od rzeczywistego. Jest to ocena stanu osoby sprzedającej, moja ocena może być inna ... niestety takie ryzyko kupowania płyt na odległość bez odsłuchu czy innej rzeczy na podstawie tylko zdjęć i opisu. Niestety w necie to się sprzedają "zdjęcia" ... im fajniej zdjęcie zrobione tym większe szanse na sprzedaż. Takie czasy....
Mam nadzieję, że będzie ok, a jak będzie na prawdę czas pokaże jak będę miał płytę.
Tak przy okazji... gdzie Wy kupujecie płyty (oczywiście używane)...? ... nie zawsze da się kupić coś na miejscu i posłuchać.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Różne brzmienie płyt

#17

Post autor: eu4yaon »

mareksosi pisze: Mam nadzieję, że będzie ok, a jak będzie na prawdę czas pokaże jak będę miał płytę.
Tak przy okazji... gdzie Wy kupujecie płyty (oczywiście używane)...? ... nie zawsze da się kupić coś na miejscu i posłuchać.
:handgestures-thumbup:

Jesli o mnie chodzi to allegro, discogs, ebay i czasem sie trafi jakis dziadek na olx co sprzedaje za grosze plyty. Rowniez znalazlem 2 komisy plytowe w swojej okolicy i jedna gielde w co druga niedziele miesiaca wiec warto poszukac (takze na forum w dziale gielda).
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
mareksosi
Posty: 22
Rejestracja: 27 lut 2017, 10:36

Re: Różne brzmienie płyt

#18

Post autor: mareksosi »

eu4yaon pisze: Jesli o mnie chodzi to allegro, discogs, ebay i czasem sie trafi jakis dziadek na olx co sprzedaje za grosze plyty.
I dużo wpadek zaliczyłeś jeżeli chodzi o jakość... ?
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Różne brzmienie płyt

#19

Post autor: eu4yaon »

mareksosi pisze:
eu4yaon pisze: Jesli o mnie chodzi to allegro, discogs, ebay i czasem sie trafi jakis dziadek na olx co sprzedaje za grosze plyty.
I dużo wpadek zaliczyłeś jeżeli chodzi o jakość... ?
Kilka na allegro ale to od handlarzy, ostatnia wpadka to plyta w stanie Ex wylicytowana za 150zl ale widocznie ocenial wzrokowo bo smazalnia na niektorych utworach i po mailu gosciu mi zwrocil 50zł.

Takze nie zrazac sie i szukac dalej ☺
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
mareksosi
Posty: 22
Rejestracja: 27 lut 2017, 10:36

Re: Różne brzmienie płyt

#20

Post autor: mareksosi »

Płyta w trakcie słuchania. Stan taki jaki był opisany przez sprzedającego... Płyta z '85. Brzmienie super :D aż się micha cieszy... i cena też myślę że dobra była. Powiem szczerze że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo nastawienie miałem średnie... ;) .
Niestety naszym wydaniom daleko do tej jakości...
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 731
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Różne brzmienie płyt

#21

Post autor: mcemsi »

No to zgraj pierwszy Dreaming of Me do pliku , ja zgram to samo z polskiej edycji Tonpressu i porównamy
mareksosi
Posty: 22
Rejestracja: 27 lut 2017, 10:36

Re: Różne brzmienie płyt

#22

Post autor: mareksosi »

mcemsi pisze:No to zgraj pierwszy Dreaming of Me do pliku , ja zgram to samo z polskiej edycji Tonpressu i porównamy
Spoko... tylko wyślij mi na prv instrukcję jak to zrobić ;) bo nie zgrywałem tak... jak już to w drugą stronę ... z pliku na na cd :)
ODPOWIEDZ