Problem z płytami

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Problem z płytami

#1

Post autor: urbinio »

Witam
panowie i panie zwracam sie do was z zapytaniem co zrobić kupiłem sobie nowiutkie winyle Philla Collinsa wszystko ładnie zafoliowane na cacy wiec wkładam do gramofonu i bummmm na jednym głośniku gra ładnie a na drugim strasznie trzeszczy. Płyty umyte forumowym eliksirem i dalej to samo. Dodam, że kolumny są sprawne bo jak słucham radia to jest wszystko OK. Możecie coś poradzić, gdzie szukać problemu ? Dodam że jestem laikiem w sprawach winyli.

pzdr
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z płytami

#2

Post autor: Regsoft »

urbinio pisze: Możecie coś poradzić, gdzie szukać problemu ?
Problem trzeba zawęzić. Masz inne płyty? Co to za gramofon? Możesz zmienić kanały kablami przy wzmacniaczu? Wkładce?
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Problem z płytami

#3

Post autor: kijek »

Czy masz dobrze ustawioną geometrię wkładki?
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z płytami

#4

Post autor: urbinio »

Gramofon denon dp 300F
Jak to kanał przy wzmacniaczu ?? Teraz jest podłączony na AUX o to chodzi ? Przy wkladce nie mam pojecia jak to sie robi bo gramofon mam dopiero od niedzieli. Jak sie ustawia geometrie wkładki ??
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z płytami

#5

Post autor: Regsoft »

Powoli. Jak zamienisz prawy kabel z lewym na wejściu wzmacniacza to będziesz wiedział czy problem jest przed tym wejściem czy za nim. Tak samo można zamienić kabelki wychodzące z wkładki aby wiedzieć czy problem leży w samej wkładce/igle czy poza nią. Rozumiem, że masz tylko te dwie płyty i wcześniej nie miałeś do czynienia z gramofonem. Przede wszystkim chodzi o prawidłowe jego ustawienie po rozpakowaniu i umieszczeniu na miejscu. Większość masz opisane w instrukcji. Gramofon jest dosyć delikatnym urządzeniem. Igłę można łatwo uszkodzić a w czasie pracy musi ona trafić w rowek płyty pod odpowiednim naciskiem, kątem itd. Napisałeś o tym Collinsie tak jakby to on był winny. Im więcej dasz informacji tym łatwiej będzie Ci pomóc. Może zdjęcia wkładki? Gramofon ma poziom? Ustawiłeś prawidłowo nacisk? Antyscating? Igła pracuje prostopadle do płyty?
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z płytami

#6

Post autor: urbinio »

Gramofon poziom ma. Prawy kabel z lewym chodzi ci o cinch ?? Z gramofonu wychodzi jeden kabel i zmienia sie w dwa wiec we wzmacniaczu biały pod biały czerwony pod czerwony. Nie da sie zmienic kabli w gramofonie bo sa na stałe. Które kabelki we wkładce bo widze, że tutaj są cztery kabelki, każdy inny kolor.
Obrazek

Mam cztery płyty i wszystkie nowe i na wszystkich jest to samo. Nie mam pojecie jak ustawic nacisk igły na płyte nie wiem jaki ten nacisk powinien być. I tak samo z tym anti-skate nie wiem co zrobic.
Igła nie jest pod kątem prostym
Obrazek
Załączniki
IMG_3865.JPG
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z płytami

#7

Post autor: Regsoft »

Biały z czerwonym, niebieski z zielonym. Tak jak biały i czerwony cinch od strony wzmacniacza. Tylko, że te działania próbują znaleźć uszkodzenie. Zanim jednak będziesz je szukał to musi być prawidłowo ustawiony gramofon bo może uszkodzenia u Ciebie nie ma.

Wszystko masz opisane w instrukcji. Nacisk i antyscating dla wkładki załączonej to 2g. Jeśli masz problem ze zrozumieniem instrukcji to na YouTube znajdziesz odpowiednie poradniki. Np. https://www.youtube.com/watch?v=6Ye0FQZtE5k https://www.youtube.com/watch?v=VyVPTQdWPFk itd.
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z płytami

#8

Post autor: urbinio »

pytanie z innej beczki
Ok a pytanie czy 100 zł za kalibracje gramofonu to dużo ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15113
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Problem z płytami

#9

Post autor: darkman »

urbinio pisze: pytanie czy 100 zł za kalibracje gramofonu to dużo ?
TAK. To skandal!
Masz FAQ na forum oraz temat jak ustawić wkładkę, ramię itd.. to bardzo proste i przydatne.
Zrób to sam i nie daj się ładować w konia. Pomożemy Ci.

Igła - prostopadła - to inne znaczenie ->przeczytaj FAQ i spokojnie :D

np:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1032
kalibracja:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=5460
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z płytami

#10

Post autor: Regsoft »

urbinio pisze: czy 100 zł za kalibracje gramofonu to dużo ?
Nowy gramofon nic nie potrzebuje oprócz tego co w instrukcji.
Zrób to sam będzie większa frajda.
Pytaj na forum jak masz konkretne pytanie.
100 zł to bez sensu.
No chyba, że ma przyjechać spec z Japonii :mrgreen:
Pamiętaj, że kalibrację robi się na miejscu.
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z płytami

#11

Post autor: urbinio »

Panowie walcze :D

A jeszcze pytanko słyszałem, że ta moja fabryczna wkładka jest słaba, jaką byście polecili do tego gramofonu ? Czy jak będę kupował igłę to każda będzie dobra czy też są różne rodzaje ?
z tego co wyczytałem na forum to tego gramofonu polecaja wkładki grado blue, at120e i ortofon om10e. Czy macie jakąś którą możecie polecić ?? Czy po wymianie wkładki tak samo trzeba kalibrować anti-skate ?? Bo wiem ze nacisk się reguluje.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 21:47 przez urbinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15113
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Problem z płytami

#12

Post autor: darkman »

urbinio pisze: Panowie walcze :D
No i o to chodzi. :clap:
urbinio pisze: moja fabryczna wkładka jest słaba
Dobra jest akurat do nauki i eksperymentów. Nie marudź. Pograć też na niej należy tak po 5 razy każda z 4 posiadanych płyt. Potem możemy wrócić do tematu wkładki, gdy już będziesz wiedział czy coś i co Ci się w niej podoba mniej niż podpowiada wyobraźnia :D
A teraz do.. roboty..punkt po punkcie i jeszcze raz sprawdzić.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z płytami

#13

Post autor: Regsoft »

urbinio pisze: Panowie walcze
I to jest właśnie dobre podejście :D
urbinio pisze: jaką byście polecili do tego gramofonu ?
A to już zależy co Ci nie będzie w jej dźwięku odpowiadało. Ustaw, wsłuchaj się, przemyśl a dopiero wtedy działaj 8-)
urbinio
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:30
Gramofon: Denon DP-300F
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z płytami

#14

Post autor: urbinio »

Powiem wam, że dopiero teraz jak poczytałem forum mam kilka spraw rozjaśnionych ale nie będę się rozpisywał jak czegoś nie będę wiedział to będę pytał. Narazie dzięki za cierpliwość. :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15113
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Problem z płytami

#15

Post autor: darkman »

No well.. posprawdzaj jeszcze potem wszystko na gotowo. Pamiętaj o tym, że ATS ustawia się na 0 przed wyważeniem ramienia (o tym się najczęściej zapomina).
ODPOWIEDZ