Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10466
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#61

Post autor: Myszor »

majka35 pisze:Jeden z moich kotów ciągle włazi na dekoder od telewizora, ostatnio zaczęła odłączać kabel antenowy i robi się problem a nie idzie nauczyć...
Offtopując: mi kot prawie spalił ps4 bo właził do przegródki z konsolą jak chodziła i zatykał wentylację. Musiałem klocka na wierzch wyjąć bo nawet wiercenie dodatkowych dziur wentylacyjnych z tyłu szafki nie pOmogło...
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#62

Post autor: AnalogKid »

A propos kotów (i przechowywania winyli), takie fajne zdjęcie znalazłem kiedyś w Internetach:
12794423_990493747697276_610444964668474059_n.jpg

Chętnie poznam więcej opinii na zadane przeze mnie pytanie. Za obie udzielone - dzięki ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10466
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#63

Post autor: Myszor »

Był wypadek chyba w usa. Ktoś przewrócił regał i zginął. Teraz ikea dodaje zestaw mocujący do ściany nawet wc. Jeśli nie masz małych dzieci to możesz odpuścić.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#64

Post autor: klin »

Ale było też zdjęcie z przewalonym na bok expeditem wypełnionym płytami. Te ich meble są trochę delikatne... Ja bym montowal do ściany mimo wszystko. Po pijaku nie na takie rzeczy wpadłem ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#65

Post autor: zbyszek1982 »

Przedstawiam Stefana i Józia :morda:
_RAW0093.jpg
Teraz na szczęście już tak nie robią :)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#66

Post autor: olsza84 »

Generalnie każdy mebel wyższy jak szerszy powinien być do ściany przytwierdzony imo. Szczególnie jeśli chodzi o takie tanie meble marketowe z lekkiej płyty wiórowej. Ja bym nie ryzykował.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#67

Post autor: darkman »

AnalogKid pisze: opinii na zadane przeze mnie pytanie
Kid, zielone pudełko z Ikei (stosuję czarne jako podręczne na bieżące LP lub z przykrywką na gadgety jak coś grzebię przy szpeju).
Regał Ikejowski w pionie to bym przykręcił, a w pozycji horyzontalnej jak ma Holy - to nie.

@Z`82 - ładne stadko! U mojej córki teraz 2 Devon Rexy małe jeszcze rozrabiają.

O, jakoś tak:
Załączniki
IMG_1017.JPG
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#68

Post autor: pan_winyl »

Z tym regałem to sprawa jest prosta.

Expedit został wycofany z produkcji między innymi przez tą sprawę z USA, ale również przez jego lebiodność. Jeśli poczytacie to został on zaprojektowany przez człowieka, który robił go pod swoją kolekcję winyli :) Kallax to udoskonalona wersja. Ma dodatkowe wzmocnienia w miejscu wkręcania śrub a i same śruby są wyraźnie dłuższe.

Jeśli ułożysz płyty tylko w dolnej części - np w 4 dolnych polach, to luz, nic się nie stanie. Jeśli wypakujesz regał do sufitu na twardo (czyli na tak zwaną zapałkę - wejdzie około 600- 700 płyt) wtedy przykręcaj do ściany.

W sytuacji kiedy leży, występują inne siły - wynika to z konstrukcji regału i miejsc połączeń. Paradoksalnie mniejsze zagrożenie jest wtedy kiedy regał stoi pionowo, niż wtedy kiedy stoi poziomo.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#69

Post autor: Pawelec »

Nie znam tego regału ale wypełnienie go 700 sztukami płyt średnio ważących po 250g to mamy ok 175 kg. Obawiam się, że pan_winyl ma rację. Ja nawet wypełniając go w połowie skorzystałbym z mocowania ze ścianą.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#70

Post autor: krolix »

Myszor pisze:Był wypadek chyba w usa. Ktoś przewrócił regał i zginął. Teraz ikea dodaje zestaw mocujący do ściany nawet wc. Jeśli nie masz małych dzieci to możesz odpuścić.
Był tekst pod tytułem "Ikea killed Expedit" ale z tym zabiciem kogoś przez ten regał to chyba jednak przesada. ;) Owszem, było zdjęcie regału, który nie wytrzymał ale wytłumaczono, że został on po prostu źle złożony - zamieniono ułożenie półek krótkich i długich.
Mam kumpla, który od lat ma dużego Expedita wypełnionego winylami na full i regał stoi. Miałem Expedita 2x4 wypełnionego na full i postawionego w pionie i przez lata nic z nim się nie stało, a postawiony na prostej podłodze nawet nie drgnął. Wszystko bez mocowań do ściany. Mam zresztą sporo innych znajomych od lat trzymających winyle w Expeditach nie przykręconych do ścian i nikt nigdy nie miał problemu.
Obecnego, dużego Kallaxa mam przymocowanego do ściany ale tylko ze względu na dziecko. Płyt w nim nie trzymam, bo mam od tego dłuuuuuugą półkę pod sufitem. Kallaxa pewnie zacznę zapełniać za kilka lat. ;)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#71

Post autor: Pilot »

Te regały do ściany przykręcamy nie tylko ze względu na możliwość przewrócenia, przymocowany do ściany blokuje ruchy boczne, czyli możliwość złożenia. Czy jest wytrzymały?? U mnie tzw czteropiętrowiec stoi już trzy lata, może trochę więcej bez jakichkolwiek oznak zużycia. Poza płytami w przegródkach zastawiona jest również góra regału, wzięło mnie ostatnio na produkcję win domowych więc i waga odpowiednia stoi ;) Tylko kilka balonów z pracującym winkiem. Żeby nie było, regał mam ustawiony w przedpokoju :mrgreen: i cztery kamery skierowane na dobroci
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#72

Post autor: AnalogKid »

Dzięki za wszystkie opinie ;) Zdecydowałem się przymocować go do ściany, aczkolwiek... dziś po skręcaniu go w tym upale nie mam już na to siły. Na razie więc stoi sobie luzem, z ledwie częścią mojej kolekcji. Tak to się prezentuje:
Zdjęcie0138.jpg
Jak już wszystko będzie gotowe i znajdzie się tam cała kolekcja, to wstawię kolejne zdjęcie ;)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 16:02 przez AnalogKid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#73

Post autor: Regsoft »

AnalogKid pisze: Zdecydowałem się przymocować go do ściany
Mam pionowo model 4x1 i stoi na tyle daleko od ściany, że łatwo mogę sięgnąć ręką aby od tyłu wyrównać płyty ... :D
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#74

Post autor: krolix »

Te regały nawet są reklamowane, jako takie, którymi można przedzielać pokój. :) Oczywiście, przymocowane do ściany są zdecydowanie stabilniejsze, ale straszenie rozpadnięciem się czy ofiarami śmiertelnymi jest... straszeniem. ;)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#75

Post autor: zelazny »

Następna walizka, tym razem na 100 LP 12". :)
Załączniki
s-l500.jpg
ODPOWIEDZ