Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#1

Post autor: zelazny »

Aaa tam postanowiłem założyć temacik na luzie. W tym temacie można dzielić się zdjęciami naszych skarbów, to jak je przechowujemy, oraz możemy wspomnieć kto ma do nich dostęp. (pewnie żona, mąż, nie sądzę aby były to dzieci) :)
No więc ja przechowuję swoje skarby w dwóch walizkach, jak na razie, mam też takie pudło kwadratowe wykonane z MDFu na albumy najczęściej słuchane. W drodze jest trzecia walizka metalowa bo kolekcja rośnie z miesiąca na miesiąc.
Walcie foty swoich półek, szafek, walizek wszystkiego co tam macie. :) Dostęp mam tylko ja. No i jakby pojawia się dziewczyna to pewnie pozwoliłbym jej ze dwa razy "pogrzebać". :)
Załączniki
20150106_201133.jpg
20150106_201127.jpg
Ostatnio zmieniony 07 sty 2015, 19:57 przez zelazny, łącznie zmieniany 5 razy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Przekroczysz 300 sztuk to ci zbrzydną te walizki. Aczkolwiek do przechowywania szczególnie wartościowych egzemplarzy może to być przydatne.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#3

Post autor: zelazny »

Taaa też o tym myślałem, że po przekroczeniu pewnej liczby będą problemy. Ale tak jak piszesz zachowam wtedy walizki tylko dla tych perełek a dla innych walnę półeczkę. Hmm ale ja w sumie mam same perełki. :)
Ostatnio zmieniony 06 sty 2015, 21:24 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#4

Post autor: chudy_b »

Ja w końcu noszę się z zamiarem alfabetycznego posortowania płyt, bo ostatnio znalezienie tego co chcę, zajmuje mi więcej czasu niż jego odsłuchanie :evil:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostę

#5

Post autor: zelazny »

chudy_b pisze:Ja w końcu noszę się z zamiarem alfabetycznego posortowania płyt, bo ostatnio znalezienie tego co chcę, zajmuje mi więcej czasu niż jego odsłuchanie :evil:
Checheche uśmiałem się. :)
Panowie ale gdzie są zdjęcia? No i mieliście wspomnieć kto ma hasło do skarbów. A, chudy też mam problem ze znalezieniem albumu, najgorsze że płyty ustawione są tą otwartą stroną do góry. :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#6

Post autor: zbyszek1982 »

U mnie płyty stoją na półkach, tak jak i książki. Dostęp do płyt ma w zasadzie każdy, ale i tak nikt ich nie rusza.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#7

Post autor: zelazny »

Zbychu walnij fotkę. Napisałeś o 300-tu sztukach a więc pewnie jesteś blisko tej liczby lub ją przekroczyłeś. :) Wiesz ja w sumie nie liczyłem ile mam albumów. Myślę, że coś około 60-80.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#8

Post autor: zbyszek1982 »

Trzystu to ja nie mam jeszcze. Po prostu zwizualizowałem sobie 10 walizek po 30 płyt każda :) Kiedyś była w domu masa winyli, ale gdzieś zaginęły przy kolejnej przeprowadzce. Ja sam wróciłem do płyt analogowych jakieś trzy lata temu, więc nie mam zbyt dużej kolekcji, będzie ze 120 sztuk, mam w za to sporo więcej kompaktów. (Ale liczba winyli cały czas dynamicznie rośnie).
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#9

Post autor: zelazny »

Taka jedna walizka pomieści 50 sztuk albumów jednopłytowych. Ale wiesz przy większym pokoju to nie problem, przy jednej ścianie sprzęt a przy drugiej 10 walizek w rzędzie. :)
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#10

Post autor: Boguś »

A nie lepiej pokazać światu?
Bo jak tak bardzo chcesz je ukryć, to najlepiej zakopać, jak to ze skarbami się robi ;).
(∞).
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#11

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:38 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#12

Post autor: Acia »

Zbyszek zrób zdjęcie, Ty takie ładne zdjęcia robisz ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#13

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#14

Post autor: AnalogKid »

Jak pójdę "na swoje", to w końcu kupię porządny regał na winyle - obecnie nie miałbym gdzie go postawić, więc kolekcję mam w trzech różnych szafkach :roll: W dwóch pierwszych są poukładane alfabetycznie według wykonawców, a następnie wg roku nagrania (nie wydania). W trzeciej są płyty kupione po tym, jak w poprzednich szafkach skończyło się miejsce :twisted: Poukładane raczej przypadkowo, ale albumy danego wykonawcy stoją zawsze obok siebie i ułożone są chronologicznie. W przypadku, gdy kupię album jakiegoś wykonawcy z dwóch pierwszych szafek (co zdarza się coraz rzadziej, bo z tamtych wykonawców mam już praktycznie wszystko, co chciałem mieć), to wtedy ten nowy zakup tam ląduje, a w zamian albumy jakiegoś wykonawcy, którego mam mało płyt, idą do trzeciej szafki. Gdzie też już zaczyna brakować miejsca :(

Teoretycznie dostęp do tych miejsc mają wszyscy domownicy, ale tylko ja z dziewczyną korzystamy z tych "zasobów" ;)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak przechowuję swoje płyty-skarby, kto ma do nich dostęp?

#15

Post autor: zelazny »

:) Myślałem, że temat umarł. Fajnie AK, ja wiem że to nieuniknione i kiedyś czeka mnie ułożenie alfabetyczne.
ODPOWIEDZ