Programy do katalogowania płyt winylowych.

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Programy do katalogowania płyt winylowych.

#16

Post autor: JacK »

Wreszcie rozumiem. Ja nie jestem aż taki akuratny i sobie radzę w ten sposób że jak czegoś nie ma to po prostu do mojej kolekcji dodaję coś spokrewnionego (np. inne wydanie tego tytułu na LP, czy CD) a w uwagach opisuję co tak faktycznie mam. Jeżeli już kompletnie niczego nie ma, to w notatniku mam spis z brakującymi tytułami. Jestem osobą bardzo mobilną i stacjonarny nawet najlepszy program do katalogowania nie jest dla mnie, bo musiałbym mieć jego wersję na laptopa, smartfona, tableta i pewnie co jest niemożliwe na komputer z którego korzystam w pracy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 134
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Programy do katalogowania płyt winylowych.

#17

Post autor: arturromarr »

Pewnie dlatego że mam skromną kolekcję płyt to do katalogowania wystarcza mi zwykły OpenOffice.
Przygotowałem sobie własny szablon do arkusza kalkulacyjnego w którym zawarłem wszystkie informacje które potrzebuję.
Oczywiście każdą pozycję muszę utworzyć, ale jak wspomniałem nie było ich wiele więc przeważyła możliwość całkowitej kontroli nad katalogiem i zawartością.
michalx007
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2013, 14:31

Re: Programy do katalogowania płyt winylowych.

#18

Post autor: michalx007 »

Witam,

DO katalogowanie płyt winylowych nadaje się system KOHA. Można nawet bezpośrednio z biblioteki narodowej ściągać opisy płyt. Wiem bo sam tego używam do książek płyt CD i płyt winylowych.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#19

Post autor: Wojtek »

Ciekawa wskazówka. Popatrzyłem co to jest i z tego co widzę jest to aplikacja webowa do zarządzania zasobami biblioteki. Wymaga serwera WWW i bazy danych (tj. MySQL), ale dzięki temu system działa z poziomu przeglądarki internetowej.

System jest darmowy i otwarty. Możliwe że sama BN z tego korzysta.

Jak na mój gust, wydaje się to być trochę zbyt duża "krowa" do celu katalogowania płyt, a z pewnością mało wyspecjalizowana.

Jakby ktoś chciał sobie poczytać/obczaić: http://www.koha.org/
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#20

Post autor: Dziadek »

A ja skatalogowalem moja kolekcje w ACCESS-ie.Jak ktos ma Offic to polecam.
Mozna w nim zrobic bardzo duzo
Jak by ktos byl zainteresowany to moge pomoc
Załączniki
Katologowanie.jpg
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#21

Post autor: Acia »

a czy ktoś używał wersji mobilnej discogs? Ja posiadam, wraz z opcją skanowania płyt ale po zeskanowaniu owszem wyszukuje co to za wydanie jednak opcja dodaj do kolekcji działa tylko na monitorku w rzeczywistości płyty nie dodają się do kolekcji. Czy ktoś może polecić coś co działa też na telefonie? Z tego co się orientuje w sklepie Google mało takich rzeczy i discogs takie ubogie.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Programy do katalogowania płyt winylowych.

#22

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:22 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#23

Post autor: Acia »

właśnie zauważyłam, że okładki nie działają, nic nie działa:)Tylko można sobie poudawać, że się ma konto w telefonie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#24

Post autor: Wojtek »

Od dłuższego czasu obserwuję te wszystkie rozwiązania dla kolekcjonerów, tak webowe jak i mobilne i niestety nadal jest w tym spora luka, nawet wśród rozwiązań komercyjnych.

Trzeba chyba będzie coś własnego skroić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#25

Post autor: falon »

Bo ja wiem, discogs daje chyba wsio co potrzeba. Zacząłem tam jakiś czas temu wpisywać swoje płyty i nie widzę żeby mi czegoś tam brakowało.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#26

Post autor: Acia »

Falon ale mi chodzi o opcję na telefon, mobilną aplikację Discogs. Tam nie działa dodawanie po skanie, nie działają okładki płyt, reszty jeszcze nie sprawdziłam.
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#27

Post autor: falon »

a wiem, ja w sumie pisałem odp na post wojtka.
a propos, ja nie wiem co ludzie tak się rwą na te wszystkie mobilne aplikacje, zazwyczaj są strasznie okrojone, jeśli jest się posiadaczem telefonu z dużym wyświetlaczem to wersja standardowa zazwyczaj lepsza. Wersje mobile są fajne jak dana mała ilość opcji wystarcza, w przypadku discogs byłaby to pomyłka, za dużo opcji co by dało za dużo klikania po ekranie z menu do menu.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#28

Post autor: Acia »

mi się podoba opcja skanowania kodu kreskowego (niektóre płyty mam takie) i dodawania od razu tego do kolekcji bez wpisywania ręcznego i o to właściwie chodzi, o szybsze dodawanie płyt:)
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Programy do katalogowania płyt winylowych.

#29

Post autor: falon »

Tylko ze chyba wiele edycji potrafi miec ten sam kod kreskowy.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Programy do katalogowania płyt winylowych.

#30

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:22 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ