Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#46

Post autor: Cyberbob »

Może właśnie taka jest jego miara dobrej muzyki, do takiego stanu go doprowadza czyli realizacja dorównuje muzyce i odwrotnie:)
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#47

Post autor: Robertson »

he he ...chciałbym to zobaczyć :lol: Ale wróćmy do meritum . Weather Report i "Black market" Może nie do końca orgazm ale...brzmi świetnie ;)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, 13:17 przez Robertson, łącznie zmieniany 1 raz.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#48

Post autor: kielek »

Od dłuższego czasu "zamęczam" Push The Sky Away Nick'a Cave & The Bad Seeds,mam w swojej kolekcji lepiej zrealizowane płyty,ale jak na dzisiejsze standardy to jest przyzwoicie,no i klimat do słuchania trzeba mieć odpowiedni ;) Trochę poligrafia nie bardzo(szorstki karton),ale może taka miała być w zamyśle?
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#49

Post autor: Robertson »

Wspomniałem już o tym w dziale płytowym...natomiast tu jest właściwe miejsce .Sister Of Mercy i "Vision Thing" Superrr realizacja !!!!
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#50

Post autor: kielek »

Z czystym sumieniem mogę polecić Boxer The National ;) Naprawdę bardzo dobrze zrealizowana płyta i wiele lepiej brzmiąca od Trouble Will Find Me ,choć ta wydana przez 4AD.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#51

Post autor: Robertson »

Poszedłem za radą i nabyłem Frankie Goes To Hollywood ...obie :) Faktycznie ...dobrze zrealizowane krążki i to słychać :dance: Trafiłem także Michela Jacksona "Bad" wydanie UK również godne polecenia.
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

Re: Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#52

Post autor: -basemental-pl- »

Robertson pisze: Trafiłem także Michela Jacksona "Bad" wydanie UK również godne polecenia.
Potwierdzam, ten winyl brzmi naprawdę soczyście!
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9667
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#53

Post autor: Cracker »

Fleetwood Mac
- Mirage
- Tango In The Night
świetne realizacje
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Derayes
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 12:40

Re: Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#54

Post autor: Derayes »

BOSTON 'Don't Look Back'
Obrazek

QUEEN
Obrazek

PORCUPINE TREE 'In Absentia'
Obrazek

PINK FLOYD
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#55

Post autor: Robertson »

Fajne propozycje :clap: Przyznam się szczerze , że sporo zakupów poczynionych w oparciu o wasze sugestie uważam za baaardzo udane :) Z masy ostatnio zakupionych płyt na czoło wybija wspaniała trójka Dire Straits. Dwie pierwsze to "same' i "Communique" Po prostu zaczarowały mnie. Muzycznie są po prostu genialne.W/g mnie tysiąc razy lepsze od ostanich płyt a szczególnie komerchą wiejącym "Brothers In Arms" Nie wiem co mają w sobie te realizacje z lat 70 m-ych .Żadnych remasterów czy 180 g obciążników a grają przepięknie :D Trzecia płyta to Making Movies" Wydanie Scandynawskie.To już rok 80 i równie dobra realizacja.Brzmi inaczej bo i Dire Straits zmienił nieco brzmienie.Lekko sfuzowane gitary itp. Taki pierwszy krok do tego co reprezntowali póżniej. Dla mnie wszytkie trzy płyty rewelka! Polecam też coś co jest dla mnie zaprzeczeniem "gorszych " Holenderskich tłoczeń."Jeppy Trio" Wintona Marsalisa .Fajny akustyczny swingujacy jazz a realizacja ....hmmmm . Na koniec niemieckie wydanie "Vision Thing" Sister Of Mercy też polecam..... niemieckie a gra ..i to jak :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41616
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#56

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Żadnych remasterów czy 180 g obciążników a grają przepięknie :D
Bo to generalnie potrafi być niezła bujda/wabik na naiwnych, więc nie bądź zdziwiony :)
Robertson pisze:Scandynawskie
Który kraj konkretnie? "Made in Scandinavia"? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#57

Post autor: Robertson »

W dolnym prawym rogu okładki jest informacja o Oslo .Więc Norewgia.Od tego sprzedawcy - kolekcjonera , który sukcesywnie wyprzedaje część swojej olbrzymiej kolekcji mam juz kilka płyt.Przyjemne tranzakcje.Odbóir osobisty i zawsze miła pogawędka.Przyjemne z pozytecznym ;) Notabene on zaraził mnie dualem .Ma dwa CS 500 i One Golda. Na tyle na ile go poznałem jest pewne żródło .
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#58

Post autor: zbyszek1982 »

Polecam album Kate Bush - Hounds of Love. Piękne wyważone brzmienie, fantastyczna dynamika i ogólna jakość dźwięku.
Darek

Re: Płyty godne polecenia ze względu ma super realizację.

#59

Post autor: Darek »

zbyszek1982 pisze:Polecam album Kate Bush - Hounds of Love. Piękne wyważone brzmienie, fantastyczna dynamika i ogólna jakość dźwięku.
Ogolnie plyty Kate Bush sa bardzo ladnie wydane az milo sie ich slucha
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#60

Post autor: PELOT »

Jeśli ktoś słucha jazzu polecam GARBARKA wydania ECM (vinyle) realizacja , brzmienie,rewelacja. Oraz tłoczenia z TIME LIFE RECORDS rzadkość na naszym rynku wtórnym ,aczkolwiek da się coś czasami złapać na allegro, mówię cały czas o vinylach . :occasion-xmas: :occasion-xmas:
ODPOWIEDZ