Jakość picture disców

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Jakość picture disców

#1

Post autor: Wuwuzela »

Czy jakość picture disców rzeczywiście jest taka niska?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#2

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:Czy jakość picture disców rzeczywiście jest taka niska?
na denonie dp-29f wszystkie, których słuchałem (pierwsze albumy majdanków) przeskakiwały, średnio co najmniej w jednym miejscu na każdej płycie - na szczęście w przód (na jednej z płyt z głośnym piiiizd). Poza tym na moje nieaudiofilskie ucho nie było wcale tak źle.
Na sharpie rp-107 (tangencjalnym) nie przeskakują, przynajmniej płyty z pierwszego albumu (drugiego nie słuchałem).
Kolejnych picture disków nawet nie otwierałem, bo stwierdziłem, że w folii będą miały większą wartość. Gdybym gdzieś się natknął na kolejne egzemplarze tych, które mam, to bym sobie zakupił, żeby jeden z egzemplarzy otworzyć i słuchać (: .
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Jakość picture disców

#3

Post autor: mamster »

No tak...
A ja wreszcie włączam swoje picture diski miadenów (na nowym sprzęcie bo na tej unitrze ich nie włączałem) ...i totalne rozczarowanie. Nie jestem audiofilem, ale na pierwszy „rzut" ucha słychać szum na całości. Może nie trzeszczą zanadto ani nie przeskakują (chociaż jedna strona Dance of Death nieco trzeszczała) ale w chwilach ciszy jest totalne szszszszsz.... jakiego nie uświadczyłem na czarnych winylach. Nie wiem czy to standard na picturach, czy moze trzeba by miec jeszcze lepszy sprzet (gramofon, wkładkę, igłę itp), albo zalezy to od ustawienia Np nacisk igły - to taka luzna mysl, ale skoro te plyty mają cienszą warstwe winylu (podobno) to moze powinniem byc mniejszy nacisk????
Najbardziej wkurzające jest to, ze o ile w przypadku starszych pozycji mozna wybrac czy chcę miec wydanie „czarne" czy picture, o tyle wszystkie maideny od Brave New World (chyba) wychodzą tylko w wersji picture. Podobnie jest w przypadku wielu innych kapel metalowych. Więc chyba trzeba to przeboleć i zaopatrzyc się w wersje CD. :|
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakość picture disców

#4

Post autor: Sindsoron »

Ja mam picture lp ironów (final frontier) i jakość nie jest zauważalnie niższa, nie mam na co narzekać. Płyta gra dobrze, zero szumów i trzasków, praktycznie to samo co na normalnym winylu.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Jakość picture disców

#5

Post autor: mamster »

to juz nie wiem.... :?
skoro juz dwie osoby napisaly ze ich pictures dobrze graja to moze cos jest nie tak u mnie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość picture disców

#6

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:Kolejnych picture disków nawet nie otwierałem, bo stwierdziłem, że w folii będą miały większą wartość.
W sensie że niektóre płyty kupujesz dla samej wartości, a nie dla muzyki? :)

mamster:
Możliwe też, że po prostu trafiły Ci się zjechane płyty, no chyba że masz je od nowości.
Swoją drogą to można by jeszcze spróbować coś zaradzić na te szumy poprzez umycie płyt ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Jakość picture disców

#7

Post autor: mamster »

Tak - mam je od nowości
Kupione w sklepie dla idiotów, w tym z żerem dla skner i innym empeku ;)
z tym ze gdyby byly zjechane to rozumiem trzaski, przeskakiwanie itp. ale jak dla mnie taki głuchy poszum to jest raczej kwestia sposobu produkcji - bo słychać to na każdej (a ma ich już 7 czy 8 (kazdy 2 płytowy wiec okolo 16 płyt)
nie wiem jak dokładnie wyjaśnić rodzaj tego szumu, ale trochę przypomina to słuchanie taśmy magnetofonowej, tyle że mniej syczące, bardziej takie głuche (ale barwny opis nie :P , teraz juź nikt nie wie o co mi chodzi)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość picture disców

#8

Post autor: Wojtek »

W takim razie widocznie te nówki sztuki już tak mają, ale mimo wszystko na twoim miejscu zbadałbym sprawę w sieci, a konkretnie, postarał się poszukać podobnych opinii od innych właścicieli tych samych płyt.

EDIT:
Sam postarałem się obadać temat i w kilku miejscach ludzie także narzekają na szum z picture disców Iron Maiden (i nie tylko). Osoby zadowolone były w mniejszości.


Wniosek dla Iron Maiden:
Picture na ścianę, a czarny placek na talerz ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Re: Jakość picture disców

#9

Post autor: mamster »

Wojtek pisze:Wniosek dla Iron Maiden:Picture na ścianę, a czarny placek na talerz ;)
Taaak...
Niestety jak pisałem wcześniej starsze pozycje mozna wybrac czy chcę miec wydanie „czarne" czy picture, ale wszystkie nowe maideny od Brave New World (chyba) wychodzą tylko w wersji picture. Podobnie jest w przypadku wielu innych kapel metalowych niestety. Jakby były dostępne czarne wersje to na pewno bym takie wybrał.
Ale faktycznie muszę poszukać opinii na sieci
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakość picture disców

#10

Post autor: Wojtek »

No cóż, skoro album Brave New World wyszedł w 2000 roku to dodatkowo pokrywa się to z moją opinią nt. nowych wydań winylowych :)
W sensie że zazwyczaj lepiej jednak kupić CD ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Jakość picture disców

#11

Post autor: Krzyś »

Ja uważam, że lepiej jest kupować nowe płyty na winylu, niż na CD. Dlaczego? Winyla sobie nie wykroimy z plików ściągniętych z internetu (chyba, że mamy japońską krajalnicę), ponadto winyl ma wartość kolekcjonerską (zapach, większa poligrafia itp itd), a idealną kopię CD można sobie ściągnąć i mieć to samo, co jest w sklepie - albo i nie nagrywać na CD i trzymać na komputerze / serwerze w sieci lokalnej, co jest o wiele bardziej wygodne od jakiegokolwiek CD/LP itp. Tak też robię ze swoimi płytami, a w szczególności z maidenami - maideni pozostają w folii, a słucham plików z internetu. Dlatego pozostają w folii, że potem mogę ich z zyskiem odsprzedać. (w 2004 Brave New World kosztowało w stanie MINT albo near MINT ok. 200 zł na wolnym rynku)

ps. mamster, czy ten odgłos nie przypomina rumble? może płyta niewymiarowa (w sensie: zniekształcona, nieidealnie płaska? ja tak mam chyba z dance of death) ja ostatnio maidenów słuchałem na sharpie rp-107, ale byłem z kolegami, i mogłem nie zwrócić uwagi na rumble, a wcześniej słuchałem na denonie dp-29f, a tam rumble jest i tak spory, więc mogłem nie zauważyć...

ps. próbki z denona dp-29f - to nie picture disc ani maideni, ale tak btw (żeby zilustrować poziom rumble): http://politechnika.org/~kkaspruk/test%20denona.flac - to akurat nie maideni, ale słychać poziom rumble
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Picture, Color, Splatter itp.

#12

Post autor: Pajdak »

Czy jest jakaś różnica w dźwięku? podobno picture są gorsze ale nie mam zbytnio jak to obadać bo mam tylko 2 single i w sumie różnicy nie usłyszałem.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Picture, Color, Splatter itp.

#13

Post autor: Sindsoron »

splatery tak samo jak i kolorowe winyle nie są jakościowo gorsze od standardowego czarnego winylu... ma za to jakiś tam wpływ czy jest to "nowy"/virgin winyl czy mieszanka tego pierwszego z resztkami
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Picture, Color, Splatter itp.

#14

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:ma za to jakiś tam wpływ czy jest to "nowy"/virgin winyl czy mieszanka tego pierwszego z resztkami
To już chyba w ogóle nie ma związku z tym czy to jest czarne czy pokolorowane :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Jakość picture disców

#15

Post autor: Pajdak »

dzięki za odpowiedzi. bo się zastanawiam nad kupnem wznowień demek behemotha, choć jak teraz pomyślałem to chyba będzie bez różnicy bo jakość demek pozostawia wiele do życzenia :) ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
ODPOWIEDZ