Kolekcje Płyt Forumowiczów

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1235
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5431

Post autor: Viniu »

Zupełnie niespodziewanie taka oto kolekcja mi się uzbierała 8-)
Załączniki
IMG_2982-compressed.jpeg
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604, Translator Impact 4 mk2, wiim pro plus
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 5273
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5432

Post autor: Mawis »

Robi wrażenie! Szacun :clap: :clap:
19 sztuk sie doliczyłem...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
marianoaitaliano
Posty: 141
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5433

Post autor: marianoaitaliano »

O, depeszowiec. Słyszałem o nich ale nigdy chyba nie widziałem na żywo, teraz widzę :lol: Czyżby kompletna dyskografia? :)
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1698
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5434

Post autor: Michal35 »

Viniu pisze:
27 mar 2024, 20:13
kolekcja
No ładnie :clap:
To wydania z epoki czy nowe wydania?
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16034
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5435

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
21 mar 2024, 23:33
No i mam czwartą z kolekcji Editions EG Collectors' Edition
https://www.discogs.com/release/459063- ... ible-Black
O ładna sztuka. Czasem ciężko żeby to białe było białe, a właściwie to taka wanilia ecru jakby z świeżym mlekiem kózki. Zwykle to źle przechowują i łapie wszystkie epokowe brudy, więc trafienie ładnej okładki w wydaniu z epoki to jest sztuka.
Mnie się trafił ładny Islands ostatnio do kolekcji EG's. Też lubię te wydania za bardzo solidną produkcję. No i kilka sztuk to bardzo zacny set.
Viniu pisze:
27 mar 2024, 20:13
taka oto kolekcja mi się uzbierała 8-)
Depesz Mołd Man! Brawo Viniu :clap: jest power kolekcji!
Najbardziej lubię tę z młotem i tę z kaczorem o długiej szyi ;) przy założeniu, że wszystkie są fajne.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1535
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5436

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
28 mar 2024, 13:22
daru0105 pisze:
21 mar 2024, 23:33
No i mam czwartą z kolekcji Editions EG Collectors' Edition
https://www.discogs.com/release/459063- ... ible-Black
O ładna sztuka. Czasem ciężko żeby to białe było białe, a właściwie to taka wanilia ecru jakby z świeżym mlekiem kózki. Zwykle to źle przechowują i łapie wszystkie epokowe brudy, więc trafienie ładnej okładki w wydaniu z epoki to jest sztuka.
Mnie się trafił ładny Islands ostatnio do kolekcji EG's. Też lubię te wydania za bardzo solidną produkcję. No i kilka sztuk to bardzo zacny set.
Viniu pisze:
27 mar 2024, 20:13
taka oto kolekcja mi się uzbierała 8-)
Depesz Mołd Man! Brawo Viniu :clap: jest power kolekcji!
Najbardziej lubię tę z młotem i tę z kaczorem o długiej szyi ;) przy założeniu, że wszystkie są fajne.
Tak. Okładka i płyta w stania Mint- :)
O Islands Collectors' Edition też myślę, chociaż mam ją w pięknym boksie:
https://www.discogs.com/release/1293103 ... -1969-1972
Ale te wydania EG urzekły mnie :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1235
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5437

Post autor: Viniu »

marianoaitaliano pisze:
27 mar 2024, 23:02
O, depeszowiec. Słyszałem o nich ale nigdy chyba nie widziałem na żywo, teraz widzę :lol: Czyżby kompletna dyskografia? :)
To dobry czas na nadrobienie zaległości :D
Dyskografia depeszow idealnie pokazuje jakie grupa przeszła przeobrażenie jak się zmieniła muzycznie: od synth-popu przez lekki elektro-grundge…

A na żywo? Ehh.. byłem w 2013 na narodowym i w tym roku w atlas arenie… obłęd 😎😎
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604, Translator Impact 4 mk2, wiim pro plus
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1235
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5438

Post autor: Viniu »

Darku ja nie podejmę się wyboru najlepszej ale jak mnie zmusisz to… chyba dolny rząd, pierwsza i trzecia od prawej 😎
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604, Translator Impact 4 mk2, wiim pro plus
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 16034
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5439

Post autor: darkman »

Viniu pisze:
28 mar 2024, 15:25
Darku ja nie podejmę się wyboru najlepszej ale jak mnie zmusisz to… chyba dolny rząd, pierwsza i trzecia od prawej 😎
Spoko Wojtku, kaczora z młotem i tak nic nie przebije (1i3 od lewej). :mrgreen:
Electro grunge, hm.. muszę się wsłuchać ale coś w tym jest w rzeczy samej.
Ciekawa jest sama etymologia nazwy grunge (znajdziecie w wiki bez łaski, jak sugeruje czasem pewien forumowy apologeta google zwany przeze mnie Kolemanem), bowiem samo grunge owej etymologii pojmowanej jako takiej w sensie frazeologicznym nie posiada. Depesz zaś w opinii mojego ucha nie grają brudnego brzmienia gitarowego w sensie surowego przekazu samej muzyki (anty Genesis), ale w istocie jak się dobrze wsłuchać w niektóre pasage.. :think: to kto wie?
Swoją drogą zapytałem kiedyś koleżanę, rodowitą Angielkę poznaną via radio amatorskie gdy po latach się spotkaliśmy we Włoszech: Marion co to znaczy grunge? Nic Derek. To nic nie znaczy, musi być neologizmem lub nowym całkiem słowem współczesnej kultury.
Na to ja chciałem się wymadrzyć i mówię: Mar bo to po amerykańsku jest.
Ona z uśmiechem politowania: Ty to powiedziałeś, napijmy się piwa! ;)

p.s. aaa i tu się w zasadzie myliłem i ja, i Marion. Bo to historycznie po australijsku jest w sumie.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 20:14 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
marianoaitaliano
Posty: 141
Rejestracja: 13 sty 2023, 14:15
Gramofon: Toshiba SR-255
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5440

Post autor: marianoaitaliano »

Viniu pisze:
28 mar 2024, 15:22
To dobry czas na nadrobienie zaległości :D
Dyskografia depeszow idealnie pokazuje jakie grupa przeszła przeobrażenie jak się zmieniła muzycznie: od synth-popu przez lekki elektro-grundge…

A na żywo? Ehh.. byłem w 2013 na narodowym i w tym roku w atlas arenie… obłęd 😎😎
Muszę nadrobić zaległości :) Mam trzy single Depeszów w kolekcji ale to by było na tyle nie licząc oczywiście jakichś pojedynczych piosenek na różnych kompilacjach - jeżeli chodzi o brytyjski synthpop to póki co skupiłem się na Ultravox i OMD bo zauważyłem że płyty tych dwóch zwyczajniej były łatwiej dostępne a i sam dużo bardziej znałem te pierwsze dwa zespoły :)
Screenshot_2024-03-28-19-02-38-34_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1535
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5441

Post autor: daru0105 »

Kolekcja się wczoraj powiększyła po wizycie na lokalnej, objazdowej giełdzie, która wystawiana jest dwa razy w roku.
Dużo wydałem w tym miesiącu i miało być dwie góra, tanie płyty, ale wyszło jak zwykle, no i obok giełdy stał bankomat :)
Najpierw swoim zwyczajem obchodzę wszystkie stoiska i rozglądam się za pudełkami, co tam mają i jak rozlokowane. Patrzę po twarzach, wielu znam ze wcześniejszych giełd i wiem na co ich stać :)
Po dwóch obejściach wszystkich stoisk byłem lekko sfrustrowany. Nic ciekawego na pierwszy rzut okiem, a ceny duże. Za duże jak na giełdę. Ostatnio zauważyłem, że drożej na takiej giełdzie niż na alle. Widziałem nowe boxy Marillion drożej o 150 zł. Japońskie wydania to jakiś absurd cenowy.
Oczywiście perełki się trafiają, ale trzeba dużo grzebać i wiedzieć u kogo. Nie podoba mi się pomieszanie współczesnych reedycji z epoką.
W końcu wszystkie płyty kupiłem u jednego gościa, który pięknie opuszczał nawet do ok. 20% i bez marudzenia i targowania.
Najpierw kupiłem 5 albumów, wszystkie wydania z epoki Canada. Okazało się, że wiele płyt miał z tego kraju, ponieważ ma tam rodzinę i regularnie ktoś mu przywoził.

1. Jeff Wayne – Jeff Wayne's Musical Version Of The War Of The Worlds
https://www.discogs.com/release/1683801 ... The-Worlds
Zawsze chciałem mieć tą płytę. Wcześniej słuchałem tylko na streamingu. Piękna książeczka w środku.
Myślę, ze to fajne wydanie. Stan na oko płyty MN- po oczyszczeniu szczotką i fibrą. Okładka gorzej

2. Richard Wright – Wet Dream
https://www.discogs.com/release/2868685 ... -Wet-Dream
Wstyd przyznać, ze ja stary pinkfloydowiec jeszcze nie miałem tego dzieła.
Stan na oko po po oczyszczeniu szczotką i fibrą MN-. Przesłuchamy i zobaczymy :)

3.Thin Lizzy – Black Rose (A Rock Legend)
https://www.discogs.com/release/2345832 ... ock-Legend
Wyobraźcie sobie, że też nie posiadałem :o
Poprawiłem się :)
Ma sporo małych rysek nie wyczuwalne pod palcami czy paznokciem. Cover dobrze podniszczony. Tanio dałem, więc nie żal. Najpierw do mycia. Ciekawe jak zagra.
4.Iron Butterfly – In-A-Gadda-Da-Vida
https://www.discogs.com/release/6474863 ... da-Da-Vida
Uwielbiam tą płytę. Tytułowy utwór wymiata. Jeden z najlepszych rockowych kawałków
Mam wydanie US, ale bardzo strzela. Chciałem mieć lepszy stan.
No oko ten MN- po oczyszczeniu. Przesłuchamy, zobaczymy. Cover w słabym stanie.

Od tego samego sprzedawcy, na koniec wyczaiłem:
5.The Band – Rock Of Ages (The Band In Concert)
https://www.discogs.com/release/3867501 ... In-Concert
Gość twierdził, że nówka rozpakowana.
Ale widać palucha odbitego na płycie, zakurzona byłą i brak oryginalnych koszulek MFSL :o
Chciał 300 zł, ale po zwróceniu uwagi na te wady spuścił...no brzmi fatalnie :) opuścił na 250 zł.
Na oko stan MN-, cover też :)
Zaliczoną giełdę uważam za udany wyskok.
No i dwie kawy darmowe wypiłem jak zawsze :)

Giełdę też umiliło spotkanie z Krzysztofem Jaryczewskim i OZ. Było to spotkanie z lokalnym radiem, które prowadzi program "Trzaski w eterze" Krzysztof poopowiadał o swoim życiu, zespole i wydanej książce.
Wieczorem na finał był koncert OZ w tzw. Elektrowni. Najlepszym kinie w Polsce pod względem jakości dźwięku :)
Załączniki
band.jpg
iron.jpg
wrigh.jpg
thin.jpg
war.jpg
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 7113
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5442

Post autor: konrads0 »

Rote Gitarren
Kupiłem...., posłuchałem i odkładam :roll:
Załączniki
20240610_202935.jpg
Awatar użytkownika
Charwel
Posty: 291
Rejestracja: 14 cze 2024, 00:04
Gramofon: Stanton ST-150
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5443

Post autor: Charwel »

konrads0 pisze:
10 cze 2024, 20:32
Rote Gitarren
Kupiłem...., posłuchałem i odkładam :roll:
No właśnie.
Słuchajcie jak to u Was jest? Kolekcjonujecie wszystko jak leci? Dostałem kilkadziesiąt płyt w bardzo dosyć stanie, ale część z nich to jakieś wczesne Kombii, Biliński, słabej jakości klasyka itp i wiem, że nie będę tego słuchać. Co robicie z takimi „perełkami”? Trzymacie, żeby trzymać czy się pozbywacie?

Robert
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 7113
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5444

Post autor: konrads0 »

To oczywiście rzecz gustu i podejścia do kolekcjonowanych płyt. Ja osobiście lubię mieć ciekawostki w stylu "Czerwone gitary " czy "Skaldowie "w wersji niemieckojęzycznej...
A za "Miała matka syna" po niemiecku to bym skarby oddał 8-)
Ale już "Kombi" czy "Marek Biliński" to dla mnie jazda obowiązkowa, tym bardziej że polskich wydań mam stosunkowo niewiele.
Z klasyką marnej jakości, to rzeczywiście trochę gorzej, chociaż i na to amatorzy się znajdą. Wszystko jest kwestią ceny.
Awatar użytkownika
Charwel
Posty: 291
Rejestracja: 14 cze 2024, 00:04
Gramofon: Stanton ST-150
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5445

Post autor: Charwel »

konrads0 pisze:
08 lip 2024, 18:47
To oczywiście rzecz gustu i podejścia do kolekcjonowanych płyt…
Ale już "Kombi" czy "Marek Biliński" to dla mnie jazda obowiązkowa, tym bardziej że polskich wydań mam stosunkowo niewiele….
Dzięki. Jeszcze nie ogarniam trochę. No to zostawiam te polskie perełki tym bardziej, że są w idealnym stanie. Teraz słucham RSC i też nawet nie pyknie. Zostaje :) Jutro jadę do mamy, a tam pamiętam, że też mam jakieś płyty. SBB na pewno coś i Sojka z Polish Jazz. Tyle panietam :)
Teraz słucham jakiejś składanki i tam Kombi po angielsku Be with you too late śpiewa 🤭


Pozdrawiam serdecznie
Robert :)
ODPOWIEDZ