Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#31

Post autor: Winters »

Pytanie tylko, czy różnice, które słyszysz nie wynikają z różnicy brzmienia Twojego gramofonu i odtwarzacza CD.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
33RPM
Posty: 74
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:41

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#32

Post autor: 33RPM »

Tak, to prawda, takie porównanie, szczególnie na niezbyt wyrafinowanym zestawie może być kłopotliwe. Proszę traktować moje uwagi z pewnym dystansem - nie mam doświadczenia w takich konfrontacjach.

Tyle tylko, że konfrontacja np.: ciemnej strony księżyca (nowy winyl i jakiś stary CD) przynosi inne rezultaty. W pewnym momencie, pykając przełącznikiem źródeł POMYLIŁEM się czego aktualnie słucham. Brzmią prawie identycznie, różnice drobne oczywiście są. Nie umiem wskazać faworyta.
Zawsze najpierw dobieram poziom sygnału, żeby przy przełączaniu był taki sam (w moim CD jest pewna ograniczona regulacja).

To by jednak wskazywało, że jakieś różnice na winobraniu są. To w dalszym ciągu nie wyklucza, że to jest ten sam materiał. Można przecież cyfrową kopię poddać jakieś drobnej obróbce, dwa kliknięcia i brzmi inaczej ...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#33

Post autor: Winters »

No właśnie, rzecz w tym, że zarówno DSotM z 2003 i 2011 nie są nagrywane z CD, a z formatu cyfrowego wyższej rozdzielczości.

Postaram się jeszcze dzisiaj wysłać e-mail z zapytaniem do Polskich Nagrań.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
33RPM
Posty: 74
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:41

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#34

Post autor: 33RPM »

Dodam jeszcze, że na tym wiekowym CD z ciemną stroną jest symbol AAD - czyli co? Źródłem była bezpośrednio analogowa taśma?
No ale to już offtop.
Podsumowując reedycje Polskich Nagrań - jest ok, szkoda, że nie załapałem się na Astigmatic. Krywań i Enigmatic.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#35

Post autor: vinylpiotrek »

33RPM pisze: że nie załapałem się na Astigmatic. Krywań i Enigmatic.
Na szczęscie, to dość popularne tytuły, i wydania z komuny są bez wiekszego kłopotu dostępne :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#36

Post autor: Winters »

Dobra, dobra. Póki co karmy starczyło mi tylko na znalezienie pierwszego wydania Enigmatic w bardzo dobrym stanie, oryginalnego Astigmatic to ani razu na oczy nie widziałem :D
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#37

Post autor: vinylpiotrek »

Pierwsze wydanie, jest dość trudno dostępne, to fakt, ale wydania z lat 70 już dość powszechne, a całkiem dobre jakościowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#38

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Postaram się jeszcze dzisiaj wysłać e-mail z zapytaniem do Polskich Nagrań.
A pytanie jakie? "Z czego tłoczyliście?" ;)
33RPM pisze:Dodam jeszcze, że na tym wiekowym CD z ciemną stroną jest symbol AAD - czyli co? Źródłem była bezpośrednio analogowa taśma?
Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#39

Post autor: Winters »

Wojtek pisze: A pytanie jakie? "Z czego tłoczyliście?" ;)
Między innymi tak. Odpowiedź ma nadejść w przyszłym tygodniu.
DIOMEDES KATO
morebital
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2011, 12:41

Re: Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#40

Post autor: morebital »

Pronit powinien powrócić do chociażbym pośrednictwa płytami. Jeżeli uda się ta sztuka i dobrze opanuje dystrybucję swoimi nagraniami, a daj Bóg wynegocjuje dobre stawki z partnerami zagranicznymi (korzystając z ich tłoczni) to wtedy można rozpocząć dalsze inwestycje. Problem polega jednak na tym, że Pronit nie dysponuje prawami do nagrań które już wykonał. Nie chodzi tu o problemy z pozyskaniem dobrej jakości nagrań czy poprawnie wytłoczonych płyt - nie ma co tłoczyć.

Nie do końca prawdą jest, że Pronit tłoczył ostatnią płytę w Niemczech.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#41

Post autor: Winters »

To gdzie tłoczył?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#42

Post autor: Wojtek »

morebital pisze:Nie do końca prawdą jest, że Pronit tłoczył ostatnią płytę w Niemczech.
To jaka jest prawda? W sytuacji kiedy sam ten temat zbadałem i jestem pewien swego, chętnie poczytam jakieś nowe "rewelacje" :)
Jeszcze lepiej by było jakby i tutaj stały za tym jakieś konkrety.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#43

Post autor: cezi »

Odswieżam dośc stary temat, ale własnie udało mi sie dostac po długim szukaniu reedycję pierwszej płyty Oddziału Zamkniętego wydaną przez Polskie Nagrania. Mimo, że płyta przyszła do mnie jako używana, to jej stan był idealny. Prawdopodobnie jedyną różnicą od płyty nowej jest to, że nie przyszła zafoliowana. Okładka na dobrej tekturze, bardzo wyraźna i ostra. Jedyną róznica w poligrafii jest brak ceny z tyłu okładki. Na starych wydaniach pisało "cena - 180zł" Na reedycji tego nie ma. Sam winyl w koszulce "hybrydowej" z zewnątrz papier, wewnątrz folia. Winyl prosty bez falowań. Odtwarzanie bez zarzutu. Na temat jakości dźwieku się nie wypowiadam, bo nie mam sprzętu z wysokiej pólki (mój gramofon to Sharp RP-103 z wkładką sferyczną), ale dla mnie płyta gra OK. Poniżej kilka zdjęć:
IMG_1840.jpg
IMG_1841.jpg
IMG_1846.jpg



Pzdr,

Cezi
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#44

Post autor: KasparHauser »

sferyczna to chyba igła może być :)
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Reedycje Polskich Nagrań i Pronitu

#45

Post autor: cezi »

Jasne, że igła, ale do mojego Sharpa chyba, żadna inna igła nie będzie pasować.
ODPOWIEDZ