Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#91

Post autor: Sl-2000 »

Płyta była po prostu w półokrągłej folii. W takim razie jak nazwać taki szumek generowany przez mikroryski? (i nie nie jest to trzeszczenie od zajechania. To już umiem rozpoznać :D) A ja cały czas myślałem, że papierówki to właśnie takie malutkie ryski widoczne pod bardzo mocne światło. Jeśli jest ich dużo to powodują szum. Przeglądałem się płycie i np. powierzchnie obu stron błyszczą się. Wykluczam kwestie igły bo słuchałem po niej mojej kolekcji i wszystko było normalnie a ma może ze 120 godzin. Jest to eliptyk. Niczym nie ubrudzony . Sprzedawca mył myjką płytę ale problem występował więc umyłem sam i kliknięcia zniknęły ale szum nadal na tej pierwszej stronie jest. Igła kurzu nie wyciąga. A co do kształtu rysek . Są one proste skierowane od środka na zewnątrz na całej długości płyty występują. Są małe mniejsze od milimetra ale w sumie nie jest ich tak wiele a brzmi to tak jak by było ich tysiące.. . Nawet koło labela występują a druga strona idealna prawie jest.
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#92

Post autor: Sl-2000 »

Właśnie ja też nie rozumiem skąd ten szum. Mówisz że z eksploatacji ale mając foliowe wkładki płyta się rysuje na tyle by pojawił się szumek trzaskowy jak bym to nazwał :D? Mam parę pozycji w stanie Mind które słuchałem bardzo ale to bardzo wiele razy i nadal grają identycznie. Zero trzasków,szumów szmerów. Pomijając szum nośnika gra jak cd tylko z lepszą jakością dźwięku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#93

Post autor: Wojtek »

Sl-2000 pisze: W takim razie jak nazwać taki szumek generowany przez mikroryski?
To chyba nie przez mikroryski :) Rysy z zasady generalnie nie generują szumu.
Sl-2000 pisze: (i nie nie jest to trzeszczenie od zajechania. To już umiem rozpoznać :D)
Jesteś pewien? :) Szum też może w taki sposób się nasilić.
Sl-2000 pisze: Sprzedawca mył myjką płytę ale problem występował więc umyłem sam i kliknięcia zniknęły
Nie wiem o jakim problemie teraz piszesz :)
Sl-2000 pisze: szumek trzaskowy jak bym to nazwał :D?
A cóż to za dziwoląg? :morda:
Sl-2000 pisze: Mam parę pozycji w stanie Mind które słuchałem bardzo ale to bardzo wiele razy
Czyli z definicji już nie mogą być mint.

Generalnie szum to coś jednostajnego, a nie krótkiego/szybkiego jak trzask od rysy.
Ergo, może wynikać on z uszkodzenia wzdłuż rowka, a nie w poprzek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#94

Post autor: Sl-2000 »

No i ten szmerek występuje na całej długości płyty. Czemu nie może być Mint? Jeżeli na całej długości płyty nie ma żadnego kliknięcia ani nawet żadnego szmerku? To że się słuchało wiele razy od razu dyskwalifikuje? A jak ktoś to rozpozna jeżeli gra jak nowa? Te oceny są bardzo ale to bardzo subiektywne. Tak zajechana płyta trzeszczy jakby w rytm szczególnie wysokich tonów ale niekoniecznie. A ten szmerek jest nawet w obszarze, gdzie nie ma muzyki.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2016, 11:48 przez Sl-2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#95

Post autor: blispx »

Mint jak już. Dla mnie płyta która wylądowała na talerzu to już nie mint (bałbym się stosować taką ocenę) ze względu na różną interpretację wynikającą choćby z posiadanego sprzętu etc, ale wg RCGS to płyta grająca jak nowa/lub nowa.

http://recordcollectormag.com/advertise/listings-help

Twoje "Mind'y" mogą zabrzmieć u kogoś innego zupełnie inaczej tam gdzie ostrzejszy szlif, korekcja barwy we wzmacniaczu etc
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#96

Post autor: Wojtek »

Sl-2000 pisze: No i ten szmerek występuje na całej długości płyty.
Innymi słowy albo skopane tłoczenie albo rowek zjechany wzdłuż. Zdarza się.

Swoją drogą rozbawiło mnie to:
Sl-2000 pisze: Jeżeli na całej długości płyty nie ma żadnego kliknięcia ani nawet żadnego szmerku?
Sl-2000 pisze: No i ten szmerek występuje na całej długości płyty.
:morda:
Sl-2000 pisze: A ten szmerek jest nawet w obszarze, gdzie nie ma muzyki.
Normalne dla szmerków czy innych szumów. Nie dyskryminują obszarów płyty :morda:
Sl-2000 pisze: Czemu nie może być Mind?
Sl-2000 pisze: To że się słuchało wiele razy od razu dyskwalifikuje? A jak ktoś to rozpozna jeżeli gra jak nowa? Te oceny są bardzo ale to bardzo subiektywne.
Jeśli chcesz po swojemu płyty wielokrotnie używane nazywać per "mint" to Twoja sprawa, ale wg większości skal takie coś nie przejdzie, gdyż ocena "mint" dotyczy płyt niegranych. Wyżej jest już tylko "still sealed" różniąca się tym, że płyta jest jeszcze nierozfoliowana (więc siłą rzeczy niegrana). Niektórzy traktują te pojęcia jako synonimy.

Jak ktoś rozpozna? Nikt się nie bawi w rozpoznawanie :) Płyta która wylądowała już na talerzu i została odsłuchana, ale nie posiada oznak tegoż to innymi słowy "near mint", czyli płyta która gra "jak nowa".

Off-topujemy już mocno, więc jeśli uznajemy że płyta została zidentyfikowana to czas kończyć dyskusję nt. szmerków i oceniania płyt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#97

Post autor: Sl-2000 »

Szmerki dotyczą tego japońca a Mint dotyczy tych innych płyt w mojej kolekcji.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2016, 11:47 przez Sl-2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#98

Post autor: darkman »

Sl-2000 pisze: Czemu nie może być Mind?
Mind - Mint

Bo nie. Taka jest zasada. Syndrom defloracji nie dotyczy jedynie Joanny d'Arc.
Może być NM.
Mamy z resztą cały wątek ntt.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#99

Post autor: darkman »

Sl-2000 pisze:Szmerki dotyczą tego japońca a Mind dotyczy tych innych płyt w mojej kolekcji.
mint
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#100

Post autor: blispx »

Tylko że problemem NM jest teraz czy bliżej jemu do EX czy MINT ;-) W RCGS nie ma NM a Goldmine jest ze 100 interpretacji. Druga sprawa kolejne nowe oczko w skali pomniejsza znaczenie EX i niżej

Przyjmij sobie EX i wszyscy będą zadowoleni ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#101

Post autor: blispx »

Taka ciekawostka:

Dzisiaj na tapetę poleciało Hot Rats oryginalne Bizarre, później reedycja Reprise. Wygrała reedycja zarówno pod względem sonicznym (tak ciemnego tła i tyle basu jeszcze nie słyszałem, ale nie ujmuje to dynamice) jak i gramatury (waga to pełne 180 gram co jest dość dziwne jak na lata kryzysu paliwowego)

I teraz pytanie w numerze matryc tej reedycji jest "Mastered by Capitol", mam to także na pierwszym wydaniu The Band S/T i jest tam podobnie tzn. gruby winyl, ciemne tło. Czy posiadacie może jakieś wydania z takowym podpisem matrix i możecie to potwierdzić?

Edit.

pfu pomyłka nie w S/T ale w Moondog'u i żeby było śmieszniej to druga kopia tego albumu także 1st ale inna manufaktura i tam już winyl to cieniutki plasterek

Edit.

OK. sam sobie odpowiem master enginer to Wally Traugott matrix można rozpoznać głównie po logo Winchester rifle, Mastered by Capitol także ale jest drugorzędne
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#102

Post autor: folgel »

Kupiłem właśnie takie ciekawe dwupłytowe wydanie. Robert Wyatt - Rock Bottom / Ruth is Stranger than Richard - czyli dwie najlepsze (według mnie) solowe płyty Wyatta jak jedno wydawnictwo. Chciałem sprawdzić na discogs wydanie no i jest problem bo wydaje się, że go nie ma. Wszystkie wersje podane mają kolorowy label, a jedyna z białym, takim jak mój datowana jest na 1983 ( u mnie wszystko wskazuje na 1975) i ma kod kreskowy (moja nie). Nigdzie na discogs nie ma podanych numerów matryc.
Czyli dodać wydanie moje tam? Co myślicie?
tu link do discogs https://www.discogs.com/Robert-Wyatt-Ro ... ter/185064
A swoją drogą nie spotkałem się nigdy z winylowym wydaniem dwóch zupełnie różnych albumów w jednym gatefoldzie.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#103

Post autor: cooledit »

Skoro nie ma takiej to myślę, że jak najbardziej możesz ją dopisać. Też mi się takie zdarzały i trzeba było uzupełnić bazę danych.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#104

Post autor: Wojtek »

folgel pisze: A swoją drogą nie spotkałem się nigdy z winylowym wydaniem dwóch zupełnie różnych albumów w jednym gatefoldzie.
Było tego trochę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#105

Post autor: Biogon »

Płyta Nick Cave taka:

https://www.discogs.com/Nick-Cave-The-B ... ase/564874

ale w jakiejś dziwnej wersji. Nie mam okładki niestety a może nie miała okładki... Płyta czarny winyl z białym środkiem bez jakiegokolwiek napisu czy znaku. Na płycie /matrycy/ jest wydrapane:

12MUTE118 AI

COPYMASTERS . Miles

PR-R

Niejaki Miles Showell pracował niegdyś w Copymasters (teraz Masterpiece-Mastering Studio) a Copymasters pracowali z Nickiem Cave. Nie jest to więc kopia. Nagranie jest super. Co to może być? Jakieś promo? Na kopercie odręcznie ktoś napisał 12MUTE118.
ODPOWIEDZ