Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9642
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#106

Post autor: Cracker »

Prawdopodobnie test press.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#107

Post autor: Biogon »

Cracker pisze:Prawdopodobnie test press.
Dzięki @Cracker :clap: Wygląda że jest to faktycznie tzw. White Label release. Poczytałem :) Biorąc pod uwagę, że płyta jest "mint" i kosztowała mnie 2 złote to jestem bardzo zadowolony :)
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#108

Post autor: holy_shit_89 »

Biogon pisze:
Cracker pisze:Prawdopodobnie test press.
Dzięki @Cracker :clap: Wygląda że jest to faktycznie tzw. White Label release. Poczytałem :) Biorąc pod uwagę, że płyta jest "mint" i kosztowała mnie 2 złote to jestem bardzo zadowolony :)
2 zł, serio?! Gdzie Ci się udało to kupić?
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#109

Post autor: Biogon »

...w lumpeksie gdzie czasami mieli niezłe książki po angielsku.
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#110

Post autor: holy_shit_89 »

Biogon pisze:...w lumpeksie gdzie czasami mieli niezłe książki po angielsku.
Wow! Pozazdorścic :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#111

Post autor: Reymont »

Super! Do tego może to być sporo warte :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#112

Post autor: blispx »

Pytanie do znawców, gdzie wytłoczono te wydanie?

Obrazek

Matrix 1H/1H, "o" stamper po obu stronach, kursywa określająca nr strony i serię

Jednego jestem pewny był to przełom pomiędzy labelem 2-eye a 1-eye- pierwsze miały kursywę więc wskazuje końcówkę 1969 początek 1970
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#113

Post autor: darkman »

Hm, ciekawa sprawa, bo 1H,1H miały też już 1970 bez oczu.
Tu mają słabo opracowany akurat JWH:
http://www.searchingforagem.com/1960s/MonoLPs009.htm
Zidentyfikowałeś bazowo?
1970 ale późny raczej mają tu 1H/1H, to oczywiście inny, ale przykładowo:
http://www.discogs.com/Bob-Dylan-John-W ... se/4677430
inne matrix i bez STEREO w pod lewym CS:
https://www.discogs.com/Bob-Dylan-John- ... se/8516826
tu też bez stereo, ale w wariancie 4, jest matrix 1H,1H oP:
discogs.com/Bob-Dylan-John-Wesley-Harding/release/1431602

Słabe źródła, bo 1969 na dsg w ogóle nie mają opisanego. Pogrzebię jeszcze w ciągu dnia. Rzadkie wydanie. :dance:
Sprawdzę też swoje wydanie, ale mam jakieś późne raczej na pomarańczowym label.
OK, sprawdziłem, ale mój to "bob dylan john wesley harding CBS 63252 3B1 both stamped bez insertu mam" unknown Holender. Oryginalnego nie mam.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9642
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#114

Post autor: Cracker »

A ja mam w swoich zbiorach takiego hybryda ktorego też ciężko zidentyfikować. :D
20170410_194232.jpg
20170410_194301.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#115

Post autor: darkman »

Podpada trochę pod 1968, brak napisu stereo pod lewym "CL", na side 1 powinna być końcówka:11 dla 'One Eye', no.. fajny ajkiś - to tak z pamięci tylko, poszukam chętnie wieczorem, bo to dla mnie przyjemność zawsze. CL2804 - trochę ich spotkałem podczas przeglądania, chyba więcej niż CS`ów.
Tylko sprawdź pse matrix. tu jest kanał, bo matrixy się powtarzają w różnych latach jako warianty ale to wykluczy trochę innych i ograniczy wybór.
No i ten cień na górze Columbia mi się nie podba, bo bardziej podpada pod póxniejsze label CBS, który był cieniowany :think: może też coś z przełomu jak u Pawła.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#116

Post autor: blispx »

Oparłem się całkowicie na labelu, kursywą mają wcześniejsze 1-eye. Co do matryc to lecąc chronologicznie jakoś nie mogę sobie tych lat usposobić więc ciężko

https://londonjazzcollector.wordpress.c ... x-numbers/

ale jak to w Columbia nic nie jest takie oczywiste

No u ciebie Cracker to niezły miszmasz CL/CS tak się ostatnio zastanawiałem czy licytować Nashville Skyline US- okładka i label świadczyła że to CS ale gość z premedytacją opisywał że to mono

edit:

Mała errata do wydania Crackera, pokićkało mi się z tym CL bo CS jest wyżej tyle że pod naklejką, która to pewnie jest efektem jakiegoś szkodnika :D

Kod: Zaznacz cały

Gerd Rundel dates the release shown here to 1969-70. The record label layout (black text) is the same as that of the new design with the Columbia logos in a ring round the circumference with "CS 9604" in italics, similar to the very rare US Self Portrait copy with old-style labels with the white “STEREO/360 SOUND” logo, which means that this label design was in circulation in 1970. "STEREO" is printed to the left of the centre hole, missing on the other variants. The record of the copy shown comes in a plain white inner sleeve and has stamped matrix numbers: Side 1 - XSM135311-1H, Side 2 - XSM135312-1J. The matrix numbers indicate that this is not a first release variant but rather a variant released shortly before the record labels changed to the new 1970s Columbia label design.
Czyli zgadłem z tym 69-70, 3-ci wariant, 1press byłby gdyby miał matryce od A do C

Kod: Zaznacz cały

Nigel Harrison has a copy in the same sleeve where the record comes in an inner sleeve advertising Country and Western posters (Gerd's copy comes in a plain white inner sleeve). The record labels are the same as Gerd's copy above with "CS 9604 in italics and "STEREO" to the left of the centre hole, but the record has different stamped matrix numbers: Side 1 - XSM135311-1K 1 T, Side 2 - XSM135312-1H. Nigel thinks the matrices indicate that this copy was pressed from T1 first mould lacquers, probably from the "H" in Columbia's plant in Carrollton, GA.
Nawet koperta się zgadza- jest bez nadruku, a już chciałem ją wymieniać z nadrukiem Columbia. Dowód na to aby nie wymieniać niczego na przyszłość. Carrollton, GA- pierwsze słyszę o takiej tłoczni Columbii, człowiek się całe życie uczy

W związku z powyższym informuję i ogłaszam że Discogs ma tu

https://www.discogs.com/Bob-Dylan-John- ... se/5375007

błąd znaczny z datą 'Released' i w opisie 'Notes', pewnie nie jedyny :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#117

Post autor: blispx »

Dalej...

Bringing It All Back Home, mono matryce 1D/1B, http://www.searchingforagem.com mówi że takie matryce miała wersja promo, ale moja to czerwony label, 2 oczka

O co kaman?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#118

Post autor: darkman »

Niedostatki w bazie. Promo były różne moim zdaniem z tego co mi się trafia. Co innego test, bo ten był zwykle ograniczony i jednorodny. Zaufanie tym bazom, to zawsze jednak margines bezpieczeństwa, jak discogs generalnie. Jak dwa łoka, to bym dalej nie szukał identyfikacji. Dwa to dwa :) i git przecież.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#119

Post autor: blispx »

Czyli promo było tłoczone później niż pierwsze komercyjne 1A?

Kod: Zaznacz cały

The promo white label LP has a Radio Station Service timing strip sticker, and also a sticker with "Featuring SUBTERRANEAN HOMESICK BLUES" (already released as a mono single, see Mono Singles 1965). Gerd Rundel's copy has white labels with stamped matrix numbers: Side 1 - XLP-79421-1D, Side 2 - XLP-79422-1B.
Mam te same matryce ale label jest komercyjny, okładka także bez stiker'a 'Radio station..."
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#120

Post autor: darkman »

Możliwe lub nie, ale na rynek promocyjny weszło np później by pilotować w rozgłosniach gotowy już nakład.
BTW, Dylan pisze w biografii, że nawet gdy The Byrds nagrali juz jego kawałek, a nawet Cherr to i tak w NY nie był specjalnie znany i tułał się po kafejkach, choć miał w dorobku pare płyt dla Col. Pojechał do LA i spotkał się z The Band, którzy też juz byli po promo jego kawałka. Jest też to spotkanie na materiale filowym z garderoby koncertu (nie pamiętam gdzie ale zach.wybrz.), kiedyś widziałem-jak gada z Levonem Helm.
ODPOWIEDZ