BR/CD

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
melag
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2023, 18:24
Gramofon: AT-LP120X-USB
Lokalizacja: Poznań

Re: BR/CD

#16

Post autor: melag »

Ja bym tu nawet nie szedł w stronę konstrukcji sprzętu (jest lepszy i gorszy), a właśnie wziął bym pod uwagę wiązkę lasera. CD czy BR używa tej samej metody zapisu danych - pity i landy, taki swoisty zapis binarny (zero - jedynkowy), więc pod tym względem, różnic w jakości nie będzie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR/CD

#17

Post autor: Wojtek »

melag pisze:
04 gru 2023, 17:21
CD czy BR używa tej samej metody zapisu danych - pity i landy, taki swoisty zapis binarny (zero - jedynkowy), więc pod tym względem, różnic w jakości nie będzie.
Mega uproszczenie, ale rozumiem że chodzi Ci o to że sam laser BR magicznie nie sprawi że nośnik CD ma więcej danych itd. :)
Naturalnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
melag
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2023, 18:24
Gramofon: AT-LP120X-USB
Lokalizacja: Poznań

Re: BR/CD

#18

Post autor: melag »

Wojtek pisze:
04 gru 2023, 19:38
melag pisze:
04 gru 2023, 17:21
CD czy BR używa tej samej metody zapisu danych - pity i landy, taki swoisty zapis binarny (zero - jedynkowy), więc pod tym względem, różnic w jakości nie będzie.
Mega uproszczenie, ale rozumiem że chodzi Ci o to że sam laser BR magicznie nie sprawi że nośnik CD ma więcej danych itd. :)
Naturalnie.
Wojtku, gdybyś przeczytał mój poprzedni post, wiedziałbyś, że już wspomniałem o różnej długości fali laserów CD/DVD/BR, które determinują ilość zapisanych danych w jednostce powierzchni płyty. :whistle:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR/CD

#19

Post autor: Wojtek »

A OK, nie doczytałem na poprzedniej stronie, mea culpa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: BR/CD

#20

Post autor: wlodekg0 »

Ja mam odtwarzacz BR OPPO 95, słucham zarówno zwykłych cd jak i oglądam i słucham koncerty. Ale wszystko w stereo. Po prostu nie mam warunków do 5.1, a stereo mi odpowiada :) Jednak zastanawiałem się nad zasadnością zakupów w przyszłości albumów muzycznych jako nośników , zwykłe cd czy BR, bo takowe są. Ale po uważnym śledzeniu dyskusji zostanę chyba przy cd :)
ODPOWIEDZ