Albumy ze stajni ORG - Original Recordings Group.

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Albumy ze stajni ORG - Original Recordings Group.

#16

Post autor: piotrjazz »

zelazny pisze:
16 lut 2024, 15:41
Właśnie wróciłem z MCRU. Diana Krall - All For You...
:clap: super , ja chyba jednak poczekam na Acoustic Sounds Series ;)
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Albumy ze stajni ORG - Original Recordings Group.

#17

Post autor: zelazny »

piotrjazz pisze:
16 lut 2024, 16:44
zelazny pisze:
16 lut 2024, 15:41
Właśnie wróciłem z MCRU. Diana Krall - All For You...
:clap: super , ja chyba jednak poczekam na Acoustic Sounds Series ;)
Luz, dałem sześć dyszek. Normalna cena to siedem i pół dyszki. AS dopiero we wrześniu. :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Albumy ze stajni ORG - Original Recordings Group.

#18

Post autor: zelazny »

Piękny album.
"All for You to album będący hołdem dla Nat King Cole Trio, wydany w 1996 roku, zanim Diana Krall stała się supergwiazdą sceny jazzowej. Mimo że późniejsze albumy odniosły znacznie większy sukces komercyjny, to właśnie All for You do dziś cieszy się największym uznaniem krytyków. Bardzo osobiste interpretacje fortepianowe na hamburskim Steinwayu z dyskretnym towarzyszeniem zespołu i niemal niesamowitą obecnością głosu świadczą o głębokiej fascynacji Krall twórczością Nat King Cole’a jako pianisty.

Przed nagraniem w Nowym Jorku w październiku 1995 roku Diana Krall przez wiele miesięcy koncertowała z gitarzystą Russellem Malone i basistą Paulem Kellerem. Była przekonana, że fascynację twórczością Nat King Cole Trio można oddać tylko wtedy, gdy gra prawdziwy zespół, a nie przypadkowi muzycy studyjni. Rzadko w jazzie udaje się przygotować utwór precyzyjnie, a jednocześnie przystępnie, bez perkusji. Oto lekcja na ten temat. Dopiero w utworze Boulevard of Broken Dreams swoją rolę przejmuje perkusja.

Tłoczenie ORG tłoczone jest z dużą ilością powietrza na czterech stronach 45 LP. Za mastering odpowiada Bernie Grundman, a wszystko zapakowane jest w wyjątkowo grubą okładkę typu gatefold. I żeby wszyscy krytycy umiejętności Diany Krall poczuli się utwierdzeni: Tak, ma długie nogi i na tej płycie też jest śliczna. Mimo to potrafi cholernie dobrze grać na pianinie i ma głos, który można określić jako skrzyżowanie miodu i szkockiej".
ODPOWIEDZ