Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#16

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:
29 lis 2021, 18:15
nie wpadł
Myślę, że zainteresowanie byłoby nikłe. Jak Warner zaczął wznawiać serię Polish Jazz to też był hype, a w końcu szlag wszystko trafił.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#17

Post autor: Wojtek »

Merrick pisze:
29 lis 2021, 18:15
Genialne. Dziwne że jeszcze nikt na to nie wpadł
Zasadnicze pytania - kto miałby masterować materiał (i na czym) oraz kto miałby to potem tłoczyć (i na czym), a dalej - co polskiego miałoby być poddane takiemu procesowi i w jakim nakładzie?

Czy stare czy nowe wydania - u nas klepie się je jednak "na biedę".
zbyszek1982 pisze:
29 lis 2021, 20:00
Jak Warner zaczął wznawiać serię Polish Jazz to też był hype, a w końcu szlag wszystko trafił.
Dokładnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#18

Post autor: Merrick »

Wojtek pisze:
29 lis 2021, 22:00
Zasadnicze pytania - kto miałby masterować materiał (i na czym) oraz kto miałby to potem tłoczyć (i na czym), a dalej - co polskiego miałoby być poddane takiemu procesowi i w jakim nakładzie?
Mastering można robić w jakimś studio zagranicą. Na resztę pytań ciężko odpowiedzieć
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#19

Post autor: wojtekf »

Tamerlane, 14th Century Soul
Värttinä
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#20

Post autor: Tarkus »

zbyszek1982 pisze:
29 lis 2021, 20:00
Myślę, że zainteresowanie byłoby nikłe. Jak Warner zaczął wznawiać serię Polish Jazz to też był hype, a w końcu szlag wszystko trafił.
Jakie byłoby zainteresowanie - nie wiem. Przypuszczam, że w najlepszym razie byłaby to rzecz niszowa.
Jednego natomiast jestem pewien. Zachodnia strategia "wydawania seriami" - tak, jak np. ostatnio MFSL wznowiło w krótkim czasie prawie całą dyskografię Dire Straits - w Polsce się nie sprawdza. U nas poszukiwacze ciekawszych rzeczy z reguły mają po prostu znacznie mniej pieniędzy, niż ich zachodnie "odpowiedniki". Jeśliby więc taka seria wydawnicza w ogóle miała u nas jakoś funkcjonować, to wg mnie maksymalnym tempem byłby jeden "tytuł" na miesiąc. Zauważmy zresztą, że premierowych (tzn. z lat 60-70-80) wydań jazzu do polizania wychodziło po kilka na rok! I z tego też nie każdego jazzfana wszystko interesowało.
Dużym problemem jest u nas też oczekiwanie natychmiastowego sukcesu. Wartościowe rzeczy nie sprzedają się błyskawicznie, za to mogą sprzedawać się bardzo długo. Jedną z głównych przeszkód jest zatem niecierpliwość.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Albumy które chcielibyśmy usłyszeć na winylu

#21

Post autor: Wojtek »

O, wiem - fajnie by było jakby albumy Ani Rusowicz doczekały się wydań winylowych (studyjne, nie koncert z Woodstock 2015).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ