Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4156

Post autor: Carpenter »

Charles Aznavour - Les grands sucees
Załączniki
Charles Aznavour - Les grands succes.jpg
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4157

Post autor: Carpenter »

Mike Oldfield - Discovery
Załączniki
Mike Oldfield - Discovery.jpg
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4158

Post autor: Carpenter »

Supertramp - Brother Where You Bound
Supertramp - Brother Where You Bound.jpg
Supertramp - Brother Where You Bound.jpg (108.36 KiB) Przejrzano 285 razy
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4159

Post autor: Carpenter »

Cassandra Wilson - Traveling Miles
Załączniki
Cassandra Wilson - Traveling Miles.jpg
Cassandra Wilson - Traveling Miles.jpg (113.86 KiB) Przejrzano 274 razy
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4160

Post autor: zbyszek1982 »

No i co? Zadowolony?
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4161

Post autor: Carpenter »

Przesłuchałem pierwszą stronę. Brzmieniowo super, dużo lepiej niż CD. Ale sporo cichych trzasków. Płyty były mocno naelektryzowane, aż ciężko je było wyjąć z kopert. Umyłem je i posłucham jutro. Mam nadzieję, że większość pykania zniknie. Z drugiej strony, już się zdążyłem przyzwyczaić, że nowe wydania pykają (nowe mam "Ray of Light" Madonny, "At the Court..." King Crimson, I-III Led Zeppelin, "Milianalia" Jerzego Miliana), choć stare niekoniecznie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4162

Post autor: zbyszek1982 »

Ja umyłem jeszcze przed słuchaniem i gra w porządku.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4163

Post autor: Carpenter »

Właśnie przesłuchałem całość po umyciu. Nie jest lepiej. Ale najgorsza jest strona 1, inne są dużo lepsze. W mojej subiektywnej i prywatnej skali oceniłem strony 1-4 jako 7/8 i 7/9, na 10 punktów max. Ocena 10 to "nie słychać żadnych zakłóceń lub tylko na rozbiegówkach", 9 to "1-3 ciche trzaski", 8 to "4-10 cichych trzasków", a 7 to "pojedyńcze trzaski w cichych miejscach i/lub 1-2 głośniejsze trzaski". Dodam, że na str. 2 są tylko 4 trzaski, więc mało brakło a byłoby oczko wyżej. Podobnie str. 3, gdzie usłyszałem 11 trzasków. W sumie przedział 7-10 określam jako "Jest super!" i tak też jest w przypadku tych dwóch płyt. (Nie śmiejcie się ze mnie i z mojej skali :oops: Wymyśliłem ją bo inne wg mnie są zbyt mało precyzyjne.)

Na koniec dodam, że jestem oczarowany realizacją tego nagrania! Już słuchając CD byłem zakochany w tej płycie, ale dopiero teraz mogę się w pełni rozkoszować namacalnością wszystkich wybrzmień każdego spośród masy instrumentów, których użyto do zrobienia naprawdę barokowej aranżacji. Scena jest niesłychanie realistyczna i uporządkowana, z łatwością słychać odległości rzędu mniej niż pół metra w ustawieniu muzyków!

Zbyszek, znasz może inne wznowienia Cassandry na winylu, też godne polecenia?
Awatar użytkownika
Aian
Posty: 23
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:29

Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4164

Post autor: Aian »

Przepraszam, że wcinam sie w Waszą dyskusję, ale z tego, co wiem, na winylach można dostać jeszcze 4 inne płyty Cassandry: "New Moon Daughter" (180g remasterowana, 2LP 2013) - brzmi świetnnie, "Belly of the Sun" (180g remasterowana, 2LP 2013), równie godna polecenia - obie ukazały się pod szyldem Pure Pleasure.
Można też jeszcze dostać "Loverly" (1LP 2008 Blue Note) oraz "Glamoured" (1LP 2003 Blue Note). "Loverly" nie lubię, "Glamoured" jest jak najbardziej godne polecenia. Te dwie ostatnie można dostać jeszcze w przyzwoitych cenach, poprzednie dwie, wydane przez Pure Pleasure" są niestety dość drogie.
Aian
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4165

Post autor: JacK »

Wyszperana z czeluści mojej kolekcji, chyba tylko raz ją wcześniej słuchałem Steely Dan - Pretzel Logic (UK)
Załączniki
IMG_20140903_121117.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9655
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4166

Post autor: Cracker »

Bardzo dobra płyta na tak pochmurny dzień 8-)
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4167

Post autor: JacK »

Teraz sobie słucham Gaucho też wydanie brytyjskie i w porównaniu z Pretzel dźwięk jest bardziej szczegółowy, lepiej zaznaczona góra, po prostu ładniej wybrzmiewa. Też tak macie ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4168

Post autor: Carpenter »

Aian pisze:Przepraszam, że wcinam sie w Waszą dyskusję,
Ależ proszę bardzo! Dyskusja jest jak najbardziej publiczna, choć nie przeciągajmy jej, bo jest ciut off topic
Aian pisze:ale z tego, co wiem, na winylach można dostać jeszcze 4 inne płyty Cassandry: "New Moon Daughter" (180g remasterowana, 2LP 2013) - brzmi świetnnie, "Belly of the Sun" (180g remasterowana, 2LP 2013), równie godna polecenia - obie ukazały się pod szyldem Pure Pleasure.
Można też jeszcze dostać "Loverly" (1LP 2008 Blue Note) oraz "Glamoured" (1LP 2003 Blue Note). "Loverly" nie lubię, "Glamoured" jest jak najbardziej godne polecenia. Te dwie ostatnie można dostać jeszcze w przyzwoitych cenach, poprzednie dwie, wydane przez Pure Pleasure" są niestety dość drogie.
Wielkie dzięki za informacje! A powiedz coś o brzmieniu Loverly. Nie chodzi mi o muzykę, bo to taka trochę popowa Cassandra, ale właśnie o jakość masteringu, zwłaszcza w porównaniu do CD. Jak się ma CD, to kupowanie winyla ma sens jedynie wtedy jeśli ten winyl brzmi lepiej.
Awatar użytkownika
Aian
Posty: 23
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:29

Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4169

Post autor: Aian »

Carpenter pisze:Wielkie dzięki za informacje! A powiedz coś o brzmieniu Loverly. Nie chodzi mi o muzykę, bo to taka trochę popowa Cassandra, ale właśnie o jakość masteringu, zwłaszcza w porównaniu do CD. Jak się ma CD, to kupowanie winyla ma sens jedynie wtedy jeśli ten winyl brzmi lepiej.
Brzmienie "Loverly" z LP jest poprawne. Nie padłem na kolana, ale wolę brzmienie winyla niz CD. Ale, jak pisałem poprzednio. nie przepadam za tą płytą, więc słucham jej dość rzadko. Jeśli chodzi o brzmienie, to najbardziej podoba mi sie "New Moon Daughter" - fantastycznie przestrzenne i soczyste.
Aian
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#4170

Post autor: Carpenter »

Dzięki!
ODPOWIEDZ