[Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#46

Post autor: Myszor »

FatCat pisze: jak zrobić ręczną ssawę, którą ze świetnym skutkiem opędzlowałem już ponad 500 albumów.
Dobry pomysł. Zakładaj nowy wątek :)
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#47

Post autor: Latro »

Ech żebyście tak gary myli jak te wasze płyty toby żony miały z was jakiś pożytek :lol:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#48

Post autor: Myszor »

Zmywara jest. Tansza niż okki nokki :)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#49

Post autor: Merrick »

Podkładki między płytami z korka to super pomysł:)
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#50

Post autor: blispx »

Składałem ostatnio koledze ekonomiczną myjkę na bazie chińskiej wanny 6L- 3 przetworniki ceramiczne 40kHz zasilane po 60W na każdy, 180W łącznie, brane w UKeju (bo u nas jeszcze cywilizacja nie dotarła) za ~100 funtów. Wniosek jest taki że aby "pokryć" ultrasonicznie te 6L potrzeba min. 3 przetworniki a nie 1, 50W jak w Twojej darkman

"literatura" na koniec 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=yc_wPp9qdTg
Merrick pisze:Podkładki między płytami z korka to super pomysł:)
Lepsze z krążka do hokeja, dość dobrze winyl dociska, tylko trochę roboty z nawierceniem otworu było 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#51

Post autor: darkman »

Blis Gamoniu, odwal się :mrgreen: bo zażądam jakieś fajne Milesy albo Canned Heady w ramach odszkodowania za straty Q moralne.

Panowie zgubiłem sobie zacisk, taki jak na foci poniżej -> strzała niebieska Winetou.
Kupiłbym zapasowe na zaś, ale co to jest - jakiś ring zaciskowy czy bardziej część od gwintownika jakiegoś by podpasowała.
Blis co tam nowego wymysliłeś z zacisków, bo ten z foci mnie fQ już na max. Nie dość, że chwasta nie mogę trafić śrubokrętem bez okularów, to jeszcze go gubię permanentnie.
Te ze zdjątka dostanę w jakimś mechanicznym sklepie czy coś?

Aha, tak w ogóle to w międzyczasie zmodyfikowałem trochę całość chwasta U-Festunga, daję też max 3 płyty na potrójny cykle, ale to Waszmościom opiszę jak przyjdzie czas :)
Załączniki
IMG_2289.JPG
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: [Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#52

Post autor: blispx »

Mówisz i masz

https://www.google.pl/search?q=d%C5%82a ... 43&bih=779

dławnica kablowa, tylko se dobierz fi na szpindel bo z głowy nie pamiętam, nakrecasz to na zaślepkę kablową taką do puszek hermetycznych

https://www.300energia.com/dlawnice-kab ... 12288.html

Te metalowe są dla wariatów, strasznie nieporęczne

Ta myjka jest za słaba na 1LP co dopiero 3, za duża wanna na moc tego przetwornika
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#53

Post autor: darkman »

Dobra nasza zaraz lecę do sklepu. Rehabilitujesz się nawet w miarę :D Wezmę tylko Canned parę w takim razie i może jeszcze coś z Dylanów, bo Milesów w sumie mam sporo :lol:

ale Zaraz - po co mi to coś z drugiego linku? Ze zdjęcia nic nie wynika.. to ma uszczelniać czy coś - robię w tym otwór na średnicę osi? To pierwsze - dławica wężowa już chyba rozwiązuje sprawę i wygląda zacnie pod potrzeby.

Kłopot jeszcze mam nadal z silnikiem - muszę go w końcu wywalić, bo słaby jest raczej. W sumie mi się to przestaje kaklulować, bo i tak przymierzam się do nowej wanny. To sterowanie będę robił od nowa całkiem.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: [Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#54

Post autor: blispx »

Dławnice zakładasz tak jak na kabel w puszcze hermetycznej. Kurde ciężko to opisać - porobię ci zdjęcia jak dojdę do aparatu jakiegos

Silniczki jakieś wolnoobrotowe jeszcze mam chyba rodem z Chin tylko sterownika obrotów/kierunku cięzko będzie zastosować chyba że jakiś z lepszym kondensatorem/diodą bo po wyłączeniu trzyma jeszcze przez 2 sekundy ruch, może dlatego że one nominalnie działają na 3RPM a ja je skręcam do 1 :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Inny Sprzęt] Diabolus Festung Ultrajebliwy - myjka DIY

#55

Post autor: darkman »

Czas renowacji nadszedł. 7 rok użytkowania za pasem. Rozebrałem chwasta całkiem pod upgrade.
Co mam do roboty?
- wymiana silniczka,
- nowy moduł generatora ultradźwięków, chyba z zasilaniem,
- może dam nowy ruszt z przekładkami 'china rules' i od razu silniczkiem,
- ogarnięcie tego elektrycznie - tu największy problem ale z poradami Chudego nie takie kasy się pruło :).. pewnie dam radę,

Co potrzebuję?
- silniczek wolnoobrotowy by wymienić ten: 2,5/3 rpm 4W, AC 220-240V, 50Hz/60Hz na podobny ale raczej większej mocy wolę,
(to co prawda na 3-4 LP max w zależności od sesji, bo czasem i 1LP tylko przy pojemności wanny 4,350 ale poziom płynu na 3.50-4.0 l max.)

- moduł generatora ultra chyba taki przykładowo, planuję 2 sztuki:
https://allegro.pl/oferta/ad-220v-50w-u ... 2390397572
2 sztuki dadzą 2x50 W punktowo i nie wiem cy to można sumować jako 100W? , chyba tak?
więcej nie planuję raczej, tylko coś drogawe te generatory z zailaniem - jeden taki moduł zasilania mam sprawny nadal,
ktoś, coś innego zaproponuje? ma sprawdzone?

- nowy ruszt obrotowy od razu z silnikiem, ale właściwie to potrzebuję wymienić tylko silnik bo nie trzyma już obrotów i mocy, zatem wydatek na cały ruszt chyba można na razie przełożyć, choć taki chinol dość fajny i zasilany niezależnie, to nie będzie kłopotu z dopasowaniem pod moduł z transformatorem, który mam obecnie:
https://allegro.pl/oferta/pro-ject-spin ... 1bd1d899d5

A Ali średnio mi podchodzi ściąganie w tej chwili ze względu na czas akurat.
Kombinacji typu multi do wersji z zasysaniem nie potrzebuję, bo mam PJ'a. Z odlewaniem płynu też nie mam problemu, a kranik tak jak Dale uważam za zakłócający pracę samego pola generatora.
Porady, propozycje mile widziane.
ODPOWIEDZ