Myjki do płyt

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vaude
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2013, 23:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Myjki do plyt.

#46

Post autor: Vaude »

Cieszy mnie, że zadałaś sobie trud by przebrnąć przez wątek o czyszczeniu płyt. Wątek o myjkach na szczęście jest nieco krótszy :D
Było ciężko :twisted: chwilami myślałam czy się nie poddać... :lol:

A tak na poważnie, to zgodnie z tym co w wątku o myjkach w przypadku płyt polskich (a tych będzie najwięcej) przydadzą mi się "gumki" do weków do uszczelnienia. Jeżeli chodzi o kręcenie w myjce - po czym poznajecie, że już jest ok?
Po dokładnym obejrzeniu moich płyt stwierdziłam, że są one raczej okurzone a kilka z nich ma ślady zacieków, ale raczej wyglądających na odparowaną wodę (nie są ani tłuste ani brudne). Zastanawiam się czy wystarczy jedno mycie :chores-laundry: czy może dla pewności umyć je dwa razy?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Myjki do plyt.

#47

Post autor: Wojtek »

Vaude pisze:Jeżeli chodzi o kręcenie w myjce - po czym poznajecie, że już jest ok?
Po mokrej powierzchni płyty dosyć ciężko poznać czy już jest OK czy nie. Robię parę obrotów i odkładam na suszarkę.
Vaude pisze:Zastanawiam się czy wystarczy jedno mycie :chores-laundry: czy może dla pewności umyć je dwa razy?
Powinien wystarczyć raz. Najwyżej jak potem ocenisz, że to za mało, robisz drugą kąpiel :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Myjki do plyt.

#48

Post autor: eenneell »

Vaude pisze: raczej wyglądających na odparowaną wodę
Ale mikstura ma raczej ściekać niż "odparowywać ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Myjki do plyt.

#49

Post autor: Wojtek »

Tyle że Vaude jeszcze nie potraktowała miksturą płyt, a jedynie widzi na nich takie ślady jakby po odparowaniu wody.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Myjki do plyt.

#50

Post autor: eenneell »

Woda też jest płynem... z tego co pamiętam :) i dlatego używa się destylowanej, czy innej deszczówki, albo dodaje kropelkę detergentu, żeby "spływała" :!:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Myjki do plyt.

#51

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Woda też jest płynem... z tego co pamiętam :)
Ale nie jest miksturą forumową.
eenneell pisze: i dlatego używa się destylowanej, czy innej deszczówki, albo dodaje kropelkę detergentu, żeby "spływała" :!:
Detergentu, bez "albo".

Zrozum eenneell, że Vaude opisała stan swoich nieumytych płyt i że jeszcze ich nie umyła, a nie że po umyciu zastała ślady jakby po odparowaniu wody.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Vaude
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2013, 23:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Myjki do plyt.

#52

Post autor: Vaude »

Pisałam już w wątku odnośnie okładek, że płyty miały zalane i poklejone okładki z prezentem w postaci "grzybka" i wylądowały na makulaturze. Zapewne stąd te ślady po odparowaniu wody na płytach :D choć muszę przyznać że jestem zaskoczona ich ogólnym stanem - pozytywnie :)

Myjeczka dotarła :) jak tylko uszczelnię mocowanie zabiorę się do roboty :)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Myjki do plyt.

#53

Post autor: Robertson »

W temacie odnśnie mikstury. Główny składnik woda ... ma być jak najczystrza? Destylowana .A czy mozna zastosować zdemineralizowaną lub osmotyczną. Efekt powstania zacieków , szczególnie przy tej drugiej wyeleminowany zostanie do minimum.Destylowana przy niej to "kranówa"
Awatar użytkownika
Vaude
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2013, 23:24
Lokalizacja: Olsztyn

Myjki do plyt.

#54

Post autor: Vaude »

Ja w tej chwili myję właśnie miksturą z demineralizowaną i jest naprawdę ok. Wygląd płyt przeszedł moje oczekiwania :D , na razie niestety bez odsłuchu - mecz siatkówki jest :twisted:
Awatar użytkownika
JungleMan
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2009, 16:34
Kontakt:

Myjki do plyt.

#55

Post autor: JungleMan »

Witam po latach nieobecności na forum ;-) i od razu walę z pytaniem:

Otóż przymierzam się do zakupu myjki do płyt, takiej raczej bardziej pro, automatycznej itp. Pytanie jest, na co się decydować? W Polsce widzę, że można kupić Okki Nokki oraz Clearaudio, na ebayu widuję też Nitty Gritty. Co najlepiej wybrać? Powiedzmy, że nie chciałbym raczej wydać więcej niż jakieś 3500-4000 zł
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjki do plyt.

#56

Post autor: vinyl_freak »

JungleMan pisze:Witam po latach nieobecności na forum ;-) i od razu walę z pytaniem:

Otóż przymierzam się do zakupu myjki do płyt, takiej raczej bardziej pro, automatycznej itp. Pytanie jest, na co się decydować? W Polsce widzę, że można kupić Okki Nokki oraz Clearaudio, na ebayu widuję też Nitty Gritty. Co najlepiej wybrać? Powiedzmy, że nie chciałbym raczej wydać więcej niż jakieś 3500-4000 zł
Okki kupisz za połowę twojego minimalnego budżetu i jeśli chodzi o funkcjonalność i efekty mycia to jest absolutnie wystarczająca. Jeśli chcesz zaszaleć to warto rozważyć jeszcze VPI HW-16.5, która ma świetne opinie i oczywiście Smart Matrix. Obie wizualnie przyjemniejsze od Okki ale płyty pewnie myją tak samo. Nitty nie znam i również nikt z moich znajomych jej nie używał.
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Re: Myjki do plyt.

#57

Post autor: piter4565 »

Witam.Właśnie zakupiłem myjkę Knosti z płynem.Powiedzcie-umyć w płynie firmowym czy poczekać i zrobić miksturę forumową?
Bo niby firmowy coś tam na igle zostawia.
A może umyć najpierw firmowym,a za jakiś czas miksturą(jak skompletuje składniki)?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Myjki do plyt.

#58

Post autor: Winters »

Zrób miksture.
DIOMEDES KATO
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Re: Myjki do plyt.

#59

Post autor: piter4565 »

Najpierw umyłem na próbę firmowym,a później miksturą.Po firmowym płyty są jakby bardziej śliskie,a po miksturze takie "czyściutkie"-jest różnica.Według zaleceń dałem ok 4 krople mirasolu-nie za mało? bo zostają takie małe plamy po płynie :think:
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Myjki do plyt.

#60

Post autor: Acia »

Ja mam inne trochę pytanie, czy do myjki Knosti mogę wlać płyn Lp Record Cleaner? Zamówiłam go przed odnalezieniem mikstury i szkoda mi go nie użyć.Mam dwie butelki, czyszczenie szmatką nie jest zadowalające.
http://winyle.pl/srodki-czyszczace/4340 ... yczna.html
ODPOWIEDZ