Pomysł na ulepszenie Knosti?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#16

Post autor: Czołgista »

JacK pisze:Jeżeli trafi mi się jakiś wyjątkowo czuły na rozmycie label płyty, to do jej całkowitego wyschnięcia po prostu nie rozkręcam talerzyków knosti. Potem dopiero odkręcam talerzyki i jak jest jakaś wilgoć tą ją delikatnie wysyszam chłonną ściereczką.
Tak podejrzewałem że to jedyna metoda.
Dzięki za info.

A z innej beczki , zresztą pasującej do tematu jak ulał :
Czy Wy myjący w knosti też macie to ! :
a mianowicie na ściankach myjki w okolicach ułożyskowania "głowicy" myjki, tworzy się biały pył,
ledwie widoczny .jakby produkt tarcia osiek "głowicy" vs "ślizgi" (wgłębienia) w bokoach myjki.
Ja i tak płukam płytę , więc niby sprawy nie ma, ale i tak warto wiedzieć czy przy płynie forumwym
coś takiego występuje?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#17

Post autor: Winters »

Czołgista pisze: a mianowicie na ściankach myjki w okolicach ułożyskowania "głowicy" myjki, tworzy się biały pył,ledwie widoczny .jakby produkt tarcia osiek "głowicy" vs "ślizgi" (wgłębienia) w bokoach myjki.
Tak, zwłaszcza przy grubych płytach. Ja te miejsca zakleiłem taśmą izolacyjną.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#18

Post autor: klin »

A czy Wam też rdzewieje mocowanie szczotek w myjce? Trochę to dziwne bo mam tą myjkę z miesiąc tylko a już zaczęło rdzewieć...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#19

Post autor: Winters »

Winters pisze:Ja te miejsca zakleiłem taśmą izolacyjną.
Ale to był zły pomysł - te ułamki milimetra znacznie zwiększyły tarcie w tym miejscu i po kilku myciach taśma została zniszczona, więc to zerwałem.

Ma ktoś na to jakiś mądry patent?
klin pisze:A czy Wam też rdzewieje mocowanie szczotek w myjce?
Nie, ja mam Knosti już ze 2 lata.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#20

Post autor: klin »

Ja myślałem, że to się po prostu dotrze po paru razach ale jeśli dalej masz tym problem po 2 latach to słabo :/
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#21

Post autor: Winters »

klin pisze:Ja myślałem, że to się po prostu dotrze po paru razach ale jeśli dalej masz tym problem po 2 latach to słabo :/
To się dociera, ale żeby problem zniknął nawet przy bardzo grubych polskich płytach 10" z lat 50. to chyba trzebaby tym jeszcze pokręcić kilkaset razy.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Boguś
Posty: 127
Rejestracja: 02 sty 2014, 09:53

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#22

Post autor: Boguś »

Jeśli ktoś w Łodzi szuka tych oringów, to są w sklepie "Uszczelka" na Kasprzaka 6. Tam w okolicach Art-Domu.
Bardzo fajna dziewczyna tam sprzedaje (dzisiaj była). Bardzo fajna ;). Koszt to 1 PLN, ale kartą od 30 PLN, także warto mieć przy sobie gotówkę.
(∞).
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#23

Post autor: Obywatel »

Powrócę do tematu uszczelniaczy na labele zrobionych przy pomocy wieczek od CD cake'ów i oringów. Gdzie dokładnie najlepiej dokonać wycięcia środka wieczka? Czy tak jak na obrazku z poprzedniej strony tematu - tj. przy samej pionowej ściance, czy może lepiej nieco dalej, wycinając większy okrąg i zostawiając szerszy "kołnierzyk"? Tak myślę, że łatwiej wówczas o to by krawędź, która będzie znajdować sie blisko płyty była równa. Wiem, że bezpośrednio do płyty przylegać będzie oring, ale czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto przerobil temat?

Druga rzecz to sam oring. Wieczka, które udało mi się wygrzebać z szafy mają dość duże to wgłębienie - ponad 3mm. Czy w związku z tym nie wskazane by było zastosować uszczelkę 102x4 mm zamiast 102x3? Czy ktoś wie o jakichś przeciwwskazaniach?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#24

Post autor: Obywatel »

No więc w kwestii wyboru oringu. Nie otrzymałem odpowiedzi na mój powyższy post więc postanowiłem zdac się na to, co było napisane na początku tematu i zakupiłem uszczelki o wymiarach 102x3. To był niestety mój błąd. Zgodnie z moimi podejrzeniami uszczelki te okazały się zbyt cienkie (wpadają zbyt głęboko w wieczko cake'a) oraz zbyt małe (nie wypełniają należycie całego wgłębienia, co widać na zdjęciu.

No ale nic, westchnąłem sobie w duchu, na drugi dzień kolejny telefon do hurtowni i znowu kilkudniowe czekanie na kolejne oringi - tym razem już 102x4. No i bingo :!: :D Te pasują idealnie - zarówno pod względem grubości - wystają nieco ponad wgłębienie, jak i pod względem średnicy zewnętrznej - wypełniają idealnie wgłębienie wieczka.

Piszę dla potomnych - może komuś się przyda.
Załączniki
DSCF0005 (Large).JPG
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#25

Post autor: Obywatel »

Moich spostrzeżeń odnośnie tuningu Knosti ciąg dalszy. Otóż zastosowanie uszczelniaczy na label zrobionych z wieczek od cake'ów CD generuje pewne problemy. Po pierwsze, żeby w ogóle móc dokręcić fabryczne zaciski, to trzeba im splanować ranty - inaczej nie chwyci gwint. Po drugie, po splanowaniu rantów i szczęśliwym zakręceniu zacisków całość nie bardzo chce wchodzić w wanienkę myjki - po prostu taki zestaw jest zbyt gruby i trzeba go dość mocno wciskać, żeby płyta wlazła do myjki. To powoduje zbyt mocne rozpieranie szczotek myjki, przez co mam wrażenie ostatnie centymetry płyty (przy labelu) nie są czyszczone tak dokładnie, jak być powinny.

Ale ogólnie - jakoś to działa. Po umyciu 8 płyt płyn miałem tak brudny, że nawet po przefiltrowaniu jest jeszcze mętnawy. O tym, co było na filtrze nawet nie wspomnę.

Zaś sam patent zabezpieczenia labela działa bezbłędnie! Na nalepkę nie przedostaje się ani kropla płynu.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#26

Post autor: pan_winyl »

Obywatel, filtrujesz przez oryginalny filtr dołączony do zestawu? On tak średnio wyłapuje, już była o tym mowa- jeśli już filtrować to opcją są ew. filtry do kawy.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#27

Post autor: Obywatel »

pan_winyl, no właśnie zauważyłem, że nie wyłapuje on zbyt dokładnie. A filtry do kawy to takie papierowe do ekspresów przelewowych?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#28

Post autor: Wojtek »

Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Pomysł na ulepszenie Knosti?

#29

Post autor: Obywatel »

OK, dzięki za porady :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#30

Post autor: Bacek »

Co do "ciasności" to jak widać te pokrywki od cd bywają różne a Ty dodatkowo dałeś grubsze uszczelki więc co najmniej o 2mm zwiększyłeś grubość całości.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ