Jak czyścić płyty winylowe?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#976

Post autor: zelazny »

Myszor pisze:Ciekawe czy syf na igle się nie będzie zbierać.

Nie wiem stary, przejrzałem dokładnie płytę po zabiegu no i nie ma syfu. Hmm a co z rowkiem, no zobaczymy. Zrobię tak, użyłem rolki raz, poczyszczę jeszcze parę razy tę samą płytę i odtworzę ją. Jeżeli brud będzie zbierać się na igle to wtedy spasuję.
Shiokokimiyama
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2017, 16:32
Gramofon: EmanuelStereo G902fs
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#977

Post autor: Shiokokimiyama »

Cześć kochani. A czy igłę trzeba czyścić??? Może źle grać jeśli jest nieczyszczona??? :think: :think:
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#978

Post autor: trafalgar »

Kolego jest niedziela,czas wolny.Zacznij czytać forum,niż zadawać pytania,na które odpowiedzi już padały na forum.Miłej lektury.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#979

Post autor: zelazny »

Tak, należy ją czyścić http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1853
:) trafalgar
Shiokokimiyama
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2017, 16:32
Gramofon: EmanuelStereo G902fs
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#980

Post autor: Shiokokimiyama »

zelazny pisze:Tak, należy ją czyścić http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1853
:) trafalgar
Dziękuje za informacje :) ślicznie dziękuję jestem bardzo wdzięczna za uprzejmość :) :)
Shiokokimiyama
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2017, 16:32
Gramofon: EmanuelStereo G902fs
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#981

Post autor: Shiokokimiyama »

trafalgar pisze:Kolego jest niedziela,czas wolny.Zacznij czytać forum,niż zadawać pytania,na które odpowiedzi już padały na forum.Miłej lektury.
Jestem kobietą.. I proszę mi nie mówić co mam robić. :) nie każdy ma czas żeby przewalić 38383884 postów..... Trochę milej wypada.. Żegnam.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#982

Post autor: trafalgar »

Shiokokimiyama pisze:
trafalgar pisze:Kolego jest niedziela,czas wolny.Zacznij czytać forum,niż zadawać pytania,na które odpowiedzi już padały na forum.Miłej lektury.
Jestem kobietą.. I proszę mi nie mówić co mam robić. :) nie każdy ma czas żeby przewalić 38383884 postów..... Trochę milej wypada.. Żegnam.
Wart więc się przedstawić,tak by wypadało.Taka podstawa dobrego wychowania i kultury osobistej.Co do"jestem kobietą" ,to jestem za pełno uprawnieniem tejże płci i także żegnam Panią.
Shiokokimiyama
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2017, 16:32
Gramofon: EmanuelStereo G902fs
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#983

Post autor: Shiokokimiyama »

trafalgar pisze:
Shiokokimiyama pisze:
trafalgar pisze:Kolego jest niedziela,czas wolny.Zacznij czytać forum,niż zadawać pytania,na które odpowiedzi już padały na forum.Miłej lektury.
Jestem kobietą.. I proszę mi nie mówić co mam robić. :) nie każdy ma czas żeby przewalić 38383884 postów..... Trochę milej wypada.. Żegnam.
Wart więc się przedstawić,tak by wypadało.Taka podstawa dobrego wychowania i kultury osobistej.Co do"jestem kobietą" ,to jestem za pełno uprawnieniem tejże płci i także żegnam Panią.
Oby nie do następnego. A obowiązku nie mam sie nikomu przedstawiać, a juz na pewno nie Pańskiej osobie... Powodzenia.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#984

Post autor: Myszor »

No widzisz Traf,a było odpowiedzieć "nie trzeba kochaniutka, wystarczy raz dziennie perfumami prysnąć" :lol:
Shiokokimiyama
Posty: 12
Rejestracja: 16 sty 2017, 16:32
Gramofon: EmanuelStereo G902fs
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#985

Post autor: Shiokokimiyama »

Myszor pisze:No widzisz Traf,a było odpowiedzieć "nie trzeba kochaniutka, wystarczy raz dziennie perfumami prysnąć" :lol:
Mało zabawne... Brak słów.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#986

Post autor: zelazny »

Hej Shio nie bierz tak bardzo tego do siebie. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem i już na starcie zadajesz pytanie na które padły odpowiedzi to musisz się liczyć z małym naprostowaniem. Miałem tę samą sytuację. Głowa do góry. :)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 07:54 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#987

Post autor: Regsoft »

Shiokokimiyama pisze: A czy igłę trzeba czyścić???
Oczywiście, że należy. Znalezienie odpowiedniego wątka i kompletu informacji zajmie Ci 5 sekund. W górnym prawym rogu jest okienko wyszukiwarki. Wpisujesz "Czyszczenie igły" i natychmiast masz link do prawidłowych odpowiedzi 8-)

A w ogóle to witamy nowego forumowicza bo chyba nie miałem okazji przywitania na http://www.winyl.net/viewforum.php?f=8 (patrz wyszukiwarka: "przywitanie") :roll:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15112
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#988

Post autor: darkman »

zelazny pisze:Hej Shio nie bierz tak bardzo tego do siebie. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem i już na starcie zadajesz pytanie na które padły odpowiedzi to musisz się liczyć z małym naprostowaniem. Miałem tę samą sytuację. Głowa do góry. :)
Otóż to. Koleżanko nie przejmuj się.
Traf, Myszor, Reg .. flaszka Wam się skończyła gamonie? Wynocha :D
jacek_krk
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:30

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#989

Post autor: jacek_krk »

Dzień dobry,
Zamówiłem na Amazon.de za 41 EUR z darmową dostawą zestaw Knosti. Cena atrakcyjna, podaję bo może kogoś z Szanownych Forumowiczów ta informacja zainteresuje. https://www.amazon.de/gp/product/B000BF ... KAKR8XB7XF
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#990

Post autor: carmen »

Darmozjady
Zdjęcie0831.jpg
ODPOWIEDZ