Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikstura forumowa

#421

Post autor: Kichal »

cooledit pisze: Znalazłem za to na Alledrogo. Bańka 5L czystość 99% za jedyne 30 zł. W opakowaniach 1L czystość 99,9% za 9,90zł. W Krakowie też jest dostępny poprzez Alledrogo.
Te o których mówisz, to chyba oferty sponsorowane - po wpisaniu lokalizacji Kraków i tak pojawiają się na samej górze mimo, że są z Zielonej Góry + koszt wysyłki 19zł. Oferty faktycznie z Krakowa to jakieś pozycje ze sklepów motoryzacyjnych, do których nie byłbym pewien czy faktycznie są czystym alkoholem bez żadnych poprawiaczy bo są oklejone jakimiś firmami Cleanser czy BioLine co wyglądają na firmy zajmujące się bardziej kosmetykami moto :D A poza nimi są tylko jeszcze Kontakt IPA co ktoś pisał, że załatwił tym winyle. Biorąc pod uwagę to wszystko, wezmę przez allegro - dostanę do kiosku pod kamienicą i nie będę musiał jechać przez pół Krakowa, a cena taka sama. Dzięki za pomoc !
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Mikstura forumowa

#422

Post autor: cooledit »

Kichal pisze: oklejone jakimiś firmami Cleanser czy BioLine co wyglądają na firmy zajmujące się bardziej kosmetykami moto
W kosmetyce samochodowej też wykorzystuje się czysty alkohol. A producent taki czy siaki bierze odpowiedzialność za swój produkt i to co pisze na opakowaniu. Tak BioLine jak IPA czy każdy inny.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mikstura forumowa

#423

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikstura forumowa

#424

Post autor: Kichal »

Przemyłem dzisiaj swoją "kolekcję" - szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że mycie "aż" 25 płyt zajmie mi ładne 3h. Głównie spowodowane tym, że nie miałem gdzie ustawiać mokrych płyt i czekałem aż wyschną poprzednie (jestem żydkiem i zamówiłem bez stojaka xD), ale i tak trochę na tym zleciało :D

Generalnie proporcji nie zmieniałem
400ml destylowanej
100ml alkoholu ze sklepu primson na allegro (cholernie długi czas realizacji jak na allegrowe warunki, zamówiłem we wtorek 4.10, a doszedł dopiero dzisiaj 13.10 - zadzwoniłem do sprzedawcy wczoraj i powiedział, że został wysłany 10 października - trochę im zajmuje ruszenie się na pocztę... )
1.5ml mirasolu

Żadnych zacieków, żadnych białych śladów. Na niektórych płytach zdarzały się góra 2 ślady po odparowaniu większej kropelki płynu znikające po przetarciu szczoteczką welurową. Płyty wrzuciłem do nowych kopert antystatycznych.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#425

Post autor: darkman »

Kichal pisze: że mycie "aż" 25 płyt zajmie mi ładne 3h
Tak, bo o błyskawicznym myciu piszą zwykle goście, którzy nigdy tego nie robili poza myciem wirtualnym na jutubie.
Trochę jednak przekroczyłeś uznany standard czasowy :D

Kup sobie zwykłą suszarkę do naczyń za 17,50 (15sztuk) plastik lub metalową (21 sztuk LP) w sklepie gosp.domowego.(zerknij do mojego watku o Festungu - suszę tam na focie w metalowej)
BTW jeśli już masz Knosti, to odsączacz jest wpakowany w spód wanienki - tak napisałem, bo nie każdy o tym wie. A to dość banalne. Sam kiedyś na to nie wpadłem :lol: .. i chyba z pół roku nie wiedziałem, że to u mnie jest :clap: :shifty:
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikstura forumowa

#426

Post autor: Kichal »

darkman pisze: jeśli już masz Knosti, to odsączacz jest wpakowany w spód wanienki
Jaki odsączacz masz na myśli ? Ja generalnie kupiłem tylko Wanienkę i mocowanie na płytę więc raczej nie mam tego bajeru :D Na początku bym zaliczył niezłą wtopę bo wyjąłem z kartonu i folii w którą była zapakowana - sprawdziłem czy wszystko jest - i wrzuciłem do tej folii z powrotem. Potem znalazłem miejsce w szafce na nią i przełożyłem do szafki, przeleżała z 3 dni i dzisiaj biorę się za mycie a tam nie ma ośki od mocowania płyty. Okazało się ze mi wypadłą i leżała w tej folii, na szczęście wrzuciłem ją tylko w karton za szafę, a juz miałem wywalać wtedy na śmieci ale nie chciało mi się ruszyć do kosza :D

No wyszło mi z 7.5min na płytę, robiłem jeszcze ręczne odwirowanie i ogólnie jakoś się z tym nie spieszyłem :D czasem jakaś przerwa, ale potem żałowałem tych przerw i ociągania bo siedziałem dłużej niż planowałem xd
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#427

Post autor: darkman »

Suszarkę z kompletu.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mikstura forumowa

#428

Post autor: Myszor »

Chodzi o ten stojak do suszenia. Jest wciśnięty ładnie w spód wanienki. Nie wszyscy od razu się orientują, że go mają.

https://youtu.be/xj-DsJ9D-2U?t=1m43s
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mikstura forumowa

#429

Post autor: Kichal »

Sprytnie to wszystko zwymiarowali, ja niestety tak jak wspomniałem ograniczyłem się do niezbędnych elementów :D Może kiedyś dokupię ten stojak a jak nie to suszarkę do naczyń tak jak darkman pisał.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mikstura forumowa

#430

Post autor: klin »

darkman pisze: BTW jeśli już masz Knosti, to odsączacz jest wpakowany w spód wanienki - tak napisałem, bo nie każdy o tym wie. A to dość banalne. Sam kiedyś na to nie wpadłem .. i chyba z pół roku nie wiedziałem, że to u mnie jest
Czyli jednak i tak bywa :D Jakiś czas temu, jak pchnąłem moją Knosti, to zadzwonił do mnie kupujący i bardzo grzecznie oświadczył, że chyba zapomniałem zapakować stojak, bo na zdjęciu był a on nie może znaleźć w kartonie :o
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Mikstura forumowa

#431

Post autor: rzeptone »

Czy ten alkohol się nadaje do mikstury forumowej?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6694644983
Ktoś zamawiał i może podzielić się swoją opinią? :) Wiem że czda byłby lepszy ale akurat mieszkam w Zielonej i nie wiem czy jest sens zamawiać skądinąd :)
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#432

Post autor: darkman »

Tak.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikstura forumowa

#433

Post autor: Dragant »

rzeptone pisze: Czy ten alkohol się nadaje do mikstury forumowej?
To jest po prostu IPA o czystości 99.9%. Czyli się nada.
rzeptone pisze: Ktoś zamawiał i może podzielić się swoją opinią?
Taki jak każda inna IPA 8-) Są jeszcze laboratoryjne o czystości 99,99% itd, ale do mycia płyt to zdecydowanie przerost jakości nad potrzebą.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#434

Post autor: darkman »

Dragant pisze: Taki jak każda inna IPA 8-)
Kopie tak samo.

Wczoraj zrobiliśmy dwie flaszki IPA konstancińskiego z limitowanej serii.. tylko 6,5% szczeniaczek, ale nie wiem o co chodziło w tym Belle Epoque, bo akurat TV był na chodzie.
(BTW, Grzesiek@ - koło nas w miedzianym blaszaku mają na półce - polecam ;) )
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Mikstura forumowa

#435

Post autor: rzeptone »

No to jeszcze mirasol 2000 lub fotonal i działam :D
Dzięki za szybą odpowiedz! :)
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
ODPOWIEDZ