Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Mikstura forumowa

#376

Post autor: Staszek60 »

Wojtek pisze:Nowe płyty tak mają. Pogódź się z tym :)
Potwierdzam w całej rozciągłości: nowe płyty potrafią sobie gdzieniegdzie "pykać" jak i czasami mają "szum" . Wiem bo kupuję także nowe reedycje i to niezaprzeczalny fakt
Winylowy wariat
staryb
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:29

Re: Mikstura forumowa

#377

Post autor: staryb »

witam małe pytanie... proporcje dotyczą alkoholu w jakim stężeniu? mam dwa takowe... 60% i 97%..:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#378

Post autor: Wojtek »

staryb:
Alkohol izopropylowy z zasady ma czystość na poziomie 99%. Przypuszczam że rozważasz użycie jakichś innych alkoholi, co nie jest wskazane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Mikstura forumowa

#379

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:26 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#380

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:staryb:
Alkohol izopropylowy z zasady ma czystość na poziomie 99%. Przypuszczam że rozważasz użycie jakichś innych alkoholi, co nie jest wskazane.
Od siebie dodam, że zmiany w sprawdzonej wielokrotnie miksturze forumowej, to trochę wyłamywanie otwartych drzwi przez kolegów z mniejszym nieco stażem.
W mojej opinii zupełnie bez sensu.
Przelot czasowy na tej kompozycji mikstury u mnie to już druga myjka Knosti. Pierwsza się zużyła - mam sporo płyt i długo.
Wielkiebary
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, 15:31

Mikstura forumowa

#381

Post autor: Wielkiebary »

Witam. To mój pierwszy post na forum. Po wielu namysłach zakupiłem myjkę Knosti, wykonałem forumowa miksturę i powiem tyle. Żałuję że tak długo zwlekałem z zakupem. Jako że większość płyt kupuję na allegro to są one w fatalnym stanie. Mikstura usuwa z nich cały brud.
Mam tylko dwa pytania:

1. Po umyciu strzepnąć z grubsza płytę żeby nadmiar płynu spłyną do myjki czy może lepiej pokręcić płytą trzymając za uchwyty żeby usunąć tyle wody ile się da???
2. Na niektórych płytach zostaje mi biały osad po wodzie. Nie ma reguły czy jest to pierwsza czy ostatnia myta płyta. Mikstura jest świeża umyłem nią 5 płyt. Jakieś wskazówki??
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#382

Post autor: klin »

Witaj! :)

1. Tak, ja zakręcam mocno trzymając w rękach i chwilę się kręci a ja jestem cały w miksturze. Ale, że mikstura pachnie tanim koniakiem to jestem dość szczęśliwy w trakcie jak i potem :)
2. Dziwne z tym osadem. A jaką wodę używasz? Ile dajesz fotonalu/mirasolu?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#383

Post autor: Myszor »

Ten osad to raczej nie po wodzie bo w miksturze masz przecież destylowaną. To raczej farba z labela chyba.
Ja po wyjęciu z myjki trzymam ją chwilę nad myjką by ściekło a potem na suszarkę i tam dochodzi.
Wielkiebary
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, 15:31

Mikstura forumowa

#384

Post autor: Wielkiebary »

No właśnie obstawiam wodę albo fotonal. Woda demineralizowana jest produkcji Auchan :| A Fotonalu dałem na oko kapkę. Tylko że gdybym go dodał za dużo to by chyba zostały smugi na każdej płycie a nie tylko na 2 z 5.
Dzisiaj już nie sprawdzę ale jutro spróbuję mniej tego Fotonalu. Różne opinie czytałem w temacie. To w końcu na pół litra roztworu ile tego ma być?? kilka kropel czy może łyżeczka??
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikstura forumowa

#385

Post autor: Bacek »

Zawsze może też być izopropanol o niezbyt dobrej czystości. Miałem już taki i kropki były.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Mikstura forumowa

#386

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:24 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
staryb
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:29

Mikstura forumowa

#387

Post autor: staryb »

Dziekuje za odpowiedź, nie że wyłamuję drzwi poprostu pytam... a co do izopropanolu to spotkałęm się z wartością 66%.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikstura forumowa

#388

Post autor: Bacek »

staryb pisze:66%.
A na pewno etykietka była dobrą stroną w górę odwrócona? ;)
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#389

Post autor: klin »

:clap:
marcin_k
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2013, 12:04
Gramofon: Dual CS 455
Lokalizacja: Kraków

Mikstura forumowa

#390

Post autor: marcin_k »

Zakupiłem wczoraj myjkę Knosti i umyłem kilkanaście płyt. Do osuszania płyty zanim ją odstawiłem na suszarkę używałem elektrycznej ściągaczki do mycia okien Karcher.
Efekt jest taki że płyta dosycha tylko kilka minut a w zbiorniku ściagaczki zbiera się trochę syfu wraz z płynem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt że użyłem mikstury forumowej bez fotonalu/mirasolu i nie pozostały żadne ślady kropel po wyschnięciu.
Dual CS-455 - ART DJ PRE II - Onkyo A-9050 - Canton Karat 20
ODPOWIEDZ