Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#391

Post autor: blispx »

cooledit pisze:Poza tym kila wyjęć i klej diabli biorą.
Bzdura, chyba że mówimy o jakiś "reklamówkach z Biedronki" to pełna zgoda. Mi się jeszcze nie zdarzyło aby w blake sleeves coś się z flap'em stało a wyjmuję płyty dość często. Mam też kilka noname- bliżej nieokreślony producent i także nie ma problemu

Okładkę otworem umieszczam równolegle do flapa, więc po rozklejeniu wyjmuję samą płytę a nie całość. Zróbcie tak w koszulkach bez flapa to zaręczam że już po kilku dniach będziecie zbierać kurz na igle. Problem jest tylko przy unipakach ale tam to płyty osobno trzymam, to jednostkowe przypadki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#392

Post autor: darkman »

cooledit pisze: jak pyta leży i czeka na klienta 60 lat ;)
To chyba w muzeum Madame Tussauds :mrgreen:
cooledit pisze: Poza tym kila wyjęć i klej diabli biorą.
Nie.
Dotyczy to nisko budżetowych kopert za circa 19 gr sztuka. :mrgreen:
Konstrukcja ich ma warstwę klejową na zaklejce i zamknięcie kopert nastepuje po zerwaniu paska zabezpieczającego (zwykle czerwony lub różowy). Klej ów pozostaje często na samej koperciei ulega uszkodzeniu.

Koperty firmowe w cenie godnej :D jak np Blake Sleeves i kilka innych zawierają klej z paskiem zabezpieczającym na samy body koperty. Taki układ oraz jakość zapewniają:
1. Stabilność kleju podczas wielokrotnego użytku.
2. Wygodę wkładania płyty i okładki bez uporczywego przyklejania się skrzydełka do przesuwanej okładki lub koperty wewnętrznej.
3. Nie jednemu psu Burek :D
4. .
cooledit pisze: To się nadaje tylko jak ktoś płyty sprzedaje
Bynajmniej.
cooledit pisze: żeby zawartość nie wypadała
Nie. To po to by potencjalny nabywca, a bywa ich wielu, nie wyciągał płyty bez powodu powodując powstawanie kopertówek.
cooledit pisze: się nie kurzyło jak pyta leży
Owszem to jedna z zalet kopert zaklejanych. "Jak ktoś płyty sprzedaje" to zwykle ich nie przechowuje w pozycji leżącej, bowiem ten sposób powoduje powstawanie ringwear.

.. mogę tak długo.. Zdzichu, ale Cię lubię, to wolę się napić Limoncello :D .. bo co prawda post, ale ja jako ciężko pracujący handlarz płyt i krwiopijca mam dyspensę. ;)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#393

Post autor: blispx »

Blake nie są jakieś tam specjalnie drogie, $18 per x100 w detalu, nie ich wina że taki jest kurs PLN/USD. Wg mnie przebijają jakością Japońce kosztujące 2x tyle, które z resztą także są nie do dostania w PL. No i podoba mi sie tam to że za tego flapa płaci się mniej więcej to samo co za bez-flapa, nie traktują tego jako jakiś cud techniki ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#394

Post autor: cooledit »

Czy Wy koledzy cierpicie może na Zespół Napięcia Przedświątecznego :o ? Napisałem, że mnie wkurzają tak jak i arturaxyz napisał. Na przestrzeni lat dostałem takich okładek dziesiątki przy zakupie różnych płyt i żadna napisze to jeszcze raz wyraźniej ŻADNA nie nadawała się do ciągłego, bezproblemowego użytku. I nie interesuje mnie czy ona kosztowała 2 grosze czy 2 dolary za sztukę. Lubie was i szanuje za waszą wiedzę ale może bez przesady bo momentami to wygląda tak, że można mieć swoje zdanie ale pod warunkiem , że jest ono takie samo jak większości. :snooty:
Wy wolicie zaklejane i przyjmuję to bez dyskusji ale bez urazy koledzy, takie jest moje zdanie w temacie kopert zaklejanych i raczej nic tego nie zmieni.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#395

Post autor: darkman »

Skądże, Artur napisał tylko, że ich nie lubi i nic więcej. Ja też ich nie lubię. I co z tego? Stosuję bo są bardzo dobre do ochrony płyt.
Natomiast Ty zająłeś się filozofią know how dziedziny, której bodaj nie uprawiasz.
Ależ nikt nie zamierza chyba zmieniać Twojego zdania. Po prostu wyrażamy swoje, poparte przykładami. Ponieważ Twoje uwagi moim zdaniem są błędne, to pozwoliłem sobie na sprostowanie.
Przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź i sprawa będzie jasna.
Wesołych Świąt,
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#396

Post autor: blispx »

cooledit pisze:... można mieć swoje zdanie ale pod warunkiem , że jest ono takie samo jak większości. :snooty:
Nieprawda, ja mam swoje zdanie, lubię zaklejane a większość chyba za nimi nie przepada więc jest zupełnie na odwrót ;) Peace 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#397

Post autor: cooledit »

:occasion-xmas:
blispx pisze: Peace 8-)
darkman pisze: Wesołych Świąt,
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#398

Post autor: RCOM2180 »

RCOM2180 pisze:
blispx pisze:
A te to może sprawdzę. Napisali, że pasują na pojedyncze i gatefoldy, czyli są na gatefoldy. :)
Do tej pory miałem torebki na analogi z takiej folii, z jakiej robią torebki na pudełka CD, czyli cienkiej, trzeszczącej, super przezroczystej i... łatwo pękającej. Zwłaszcza ta na analogi co chwilę mi pęka. Te są zauważalnie grubsze i jakby minimalnie mniej przezroczyste, co jest akurat chyba normalne, że im jest grubsza folia, tym jest też mniejsza przezroczystość. Jednak wytrzymałość i walor ochronny powinny być większe. Zresztą, gdy się patrzy "normalnie" na okładkę to właściwie nie widać różnicy. Jakość wykonania bardzo dobra (jaki jest klej okaże się w praniu). Idealnie pasują na standardowego (dwupłytowego) gatefolda. Jednopłytowe wydania, gdy płytę trzymamy w innej kopercie, ale poza okładką, bo się obie koperty w niej nie mieszczą, też można w nich przechowywać. Są wówczas milimetrowe luzy, ale w sumie to i lepiej, bo łatwiej jest wyciągnąć płytę z półki chwytając za folię niż za okładkę. Ogólnie jestem zadowolony. :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#399

Post autor: blispx »

Blake są 2-milimetrowe i nigdy mi się na szwach jeszcze nie rozlazły a mam ich ponad 1K sztuk
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#400

Post autor: olsza84 »

blispx pisze: eż nie są poprawne, jak już to cm
Nie no jak? :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#401

Post autor: blispx »

Wywaliłem już, nie sprawiłem wcześniej ile to jest 75um
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#402

Post autor: olsza84 »

blispx pisze: Wywaliłem już, nie sprawiłem wcześniej ile to jest 75um
Ok spoko. Żeby być w temacie, to ja zakupiłem na próbę zewnętrzne pojedyncze i Gatefold'y od tego gościa: http://allegro.pl/okladki-na-podwojne-l ... ule_id=201 Zobaczymy.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#403

Post autor: blispx »

Poprawka do tych Blake nie 2mm ino 2mils = 0,0508mm czyli są sporo cieńsze od tych Analogue
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#404

Post autor: darkman »

Folgel@ robię jeszcze tymczasową przechowalnię do czasu znalezienia okładki zastępczej tak:
- okładka foliowa zewnętrzna - gruba,
- przepak płyty po umyciu w nową kop. wew.
- i hop do okładki z wypełnieniem przekładką kartonową (standardowa przekładka wysyłkowa ze zwykłego kartonu), która daje usztywnienie,
* warianty mogą być różne, czasem daję wew., MoFi i obwolutę zaklejaną, jeśli płytę odstawiam na dłużej lub jest jakoś tam cenniejsza dla mnie.
Załączniki
IMG_1916.JPG
IMG_1917.JPG
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#405

Post autor: folgel »

Właśnie miałem sugerować, aby przenieść dyskusję tu, bo zaczął się offtop.
Ja na razie zrobiłem podobnie czyli po umyciu zapakowałem w nową folię wewnętrzną a następnie jakąś starą wewnętrzną kopertę papierową. Okładki foliowe zewnętrzne muszę dopiero kupić.
darkman pisze: robię jeszcze tymczasową przechowalnię do czasu znalezienia okładki zastępczej
To jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że jest to w twoim przypadku środek tymczasowy, a docelowo co robisz? Nie sadzę, żeby był duży wybór samych okładek, więc drukujesz, kserujesz, zostawiasz białe, czy jeszcze coś innego?
ODPOWIEDZ