Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#346

Post autor: cooledit »

Ja kupowałem koszulki u tego jegomościa i nie narzekam

http://allegro.pl/okladki-koszulki-na-w ... ule_id=201

no ale każdy ma inne wymagania :think:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#347

Post autor: Myszor »

cooledit pisze:Ja kupowałem koszulki u tego jegomościa i nie narzekam

http://allegro.pl/okladki-koszulki-na-w ... ule_id=201

no ale każdy ma inne wymagania :think:
Też tam kupowałem. Spoko.
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#348

Post autor: monkiusz »

Zamówiłem. Jak przyjdą to zdam relację i podzielę się zdjęciami.
Awatar użytkownika
krupski
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:36
Gramofon: AT-LP120-USB
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#349

Post autor: krupski »

A ja kupiłem te cieńsze i tańsze, od tego samego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolony.
http://allegro.pl/okladki-na-winyle-12- ... 82666.html
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#350

Post autor: monkiusz »

Przyszły w końcu i moje. Nie polecam opcji przesyłki ekonomicznej. Co do samych folii - są git. Dopasowanie bardzo dobe, przeźroczystość bardzo dobra. Właśnie trwa koszulkowanie wszystkich winyli u mnie w domu na nie. Mieszczą się zarówno wydania pojedyncze jak i podwójne, rozkladane etc. Jednym słowem - polecam. Choć jak z dłuższym użytkowaniem - ze zrozumiałych względów dziś nie mogę jeszcze powiedzieć, ale wyglądają na przyzwoitej jakości towar.

Minusy:
- wspomniana długa przesyłka (nawet jak na paczkę ekonomiczną)
- folie przyszły w nieco za małej paczce przez co były zgięte w podróży - mam nadzieje, że się szybko wyprostują

Na szybko porównanie tej samej okładki (reszta ubrana w stare folie; dzięki temu zresztą widać różnicę w wysokości):

Obrazek

Podsumowując - dziękuję kolegom z forum za polecenie i przyłączam się do polecających. Latające okładki na winyle można porównać jedynie do kanapki, która upada na stronę z masłem - jednym słowem nic fajnego. Tu takie coś - nie ma miejsca. Dobre koszulki w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#351

Post autor: darkman »

monkiusz pisze: Latające okładki na winyle można porównać jedynie do kanapki, która upada na stronę z masłem - jednym słowem nic fajnego.
Byanajmniej. Kij ma zawsze dwa końce no chyba, że to proca. Tym gorzej.
Wszystko zależy do czego. do przechowywania stacjonarnego w stabilnych warunkach, tak.
Do prezentacji i przeglądania przez osoby trzecie, nie.
Wyjaśniam, osoby trzecie podczas przeglądania i "kartkowania" niszczą brzegi płyt, a zwłaszcza ich rant/kręgosłup tzw "spine". Większa okładka zewnętrzna znacznie ogranicza ów niecny proceder, chroniąc płyty przed widocznymi usterkami okładki. Również przesyłanie płyt w opakowaniu kartonowym z wiekszą okładką daje pewną amortyzację i czasem wyraźne oraz korzystne wypełnienie kubatury opakowania. Z korzyścią dla ochrony płyt.
W kwestii chleba i masła dodam, że to kwestia gustu. upadająca płyta LP w większej okładce ma sporą szansę na przeżycie. A żyć LP`s jak w każdej grze mamy tylko kilka :doh:
Nie ma zatem sądów ostatecznych. Jak to w życiu. Każdy gra inaczej. I fajnie.
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#352

Post autor: monkiusz »

W przypadku pojedynczych płyt - nie jest to spasowanie "na styk". Dopiero przy gatefoldach robi się ciaśniej.
Ja tam swoje za duże folie chętnie bym komuś odsprzedał. :)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#353

Post autor: olsza84 »

Czy one są faktycznie jakieś bardziej śliskie od tych większych co masz? W opisie aukcji stoi, że są śliskie ale to wszystko jest relatywne dopóki się nie porówna.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#354

Post autor: monkiusz »

olsza84 pisze:Czy one są faktycznie jakieś bardziej śliskie od tych większych co masz? W opisie aukcji stoi, że są śliskie ale to wszystko jest relatywne dopóki się nie porówna.
Nie. Powiedziałbym, że porównywalne. Są ok, serio ludki - nie rozkładajmy ich już na części pierwsze.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#355

Post autor: darkman »

Swoją drogą wróćmy do wewnętrznych. Jakieś nowości?
Inne znaleziska z wykopalisk? Ktoś coś?

Ja czekowałem te półokrągłe reklamowane "jak japońskie". Materiał bdb i świetnie pracują, niestety okropnie brzydkie i pogniecione z założenia. Wielka szkoda, bo ten rodzaj estetyki je wyklucza w moim przypadku całkowicie, a jakość folii i właściwości na prawdę wysoka. (cena niezbyt zachęcająca, ale dolna granica tego co na rynku z półokrągłych).
Zaraz wrzucę fotkę ->wziąłem zdaje się setkę i na szczęście się skończyły. Wracam do "papier/kamień/nożyczki" i drożej niestety, ale jakość (nr:2 z testu Olszy / kremowe/).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#356

Post autor: darkman »

"jak japońskie" wersja z allegro, wizualnie japońskość tego produktu w skali 1-10 =1.
Jedynka, bo z japońskimi jednak mają tę wspólną cechę, że są to koperty wenętrzne i do LP. Innych podbieństw brak. wiem co mówię, bowiem miałem i mam kilka rodzajów kopert wew./zew. oryginalnej produkcji japońskiej.
Bardzo nieestetyczny szew, całość pognieciona, nierówne łączenia, opakowanie też niechętne, zwykły worek z takiej samej folii, niczym nie usztywniony.
Jedyna azaleta to dobra jakość folii (np Nagaoka102 bardziej się elektryzuje, te wcale) gdyby nie gnioty; I szybka przesyłka, ale kogo to dziś obchodzi? Żadna łacha.

p.s. kilku kolegów dostało je ode mnie z płytami. To nie są używane koperty/woreczki. To nowe oryginalne gnioty "jak japońskie".

p.s. te 3 sztuki ostatnie z fotki zostawiłem, by BTW podesłać Kamilowi do oceny..choć nie bardzo jest co oceniać :shifty: zaraza ale jak japońska :dance: :mrgreen:
Załączniki
IMG_1768.JPG
IMG_1767.JPG
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#357

Post autor: arturxyz »

...może je ktoś Japończykowi z ''gardła'' na bazarze wyrwał :doh: :mrgreen:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#358

Post autor: olsza84 »

monkiusz pisze:
olsza84 pisze:Czy one są faktycznie jakieś bardziej śliskie od tych większych co masz? W opisie aukcji stoi, że są śliskie ale to wszystko jest relatywne dopóki się nie porówna.
Nie. Powiedziałbym, że porównywalne. Są ok, serio ludki - nie rozkładajmy ich już na części pierwsze.
Dobra, skoro tak to sobie zamówię testowo. Cena dobra. Na atomy ich nie rozbieram, ale chyba inaczej niż wszyscy, nie lubię zbyt śliskich.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#359

Post autor: olsza84 »

Jakby co to informuję, że te zewnętrzne 0,09 z winyle.pl są ok. 2 mm niższe od tych 0,11. Niewielka różnica. Folia za to jest bardziej przejrzysta jeśli kogoś to interesuje.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#360

Post autor: monkiusz »

No i tak się wszyscy rzucili, że facet już obecnie nie ma żadnych na stanie.
ODPOWIEDZ