Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#211

Post autor: blispx »

To że zapłaciłeś wysoką marże sprzedającemu w PL nie oznacza tego że one tyle kosztują faktycznie :D

Dla przykładu: gdyby w Polsce było tanio i lepiej to ja bym sobie tych MoFi w Stanach nie dorzucał
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#212

Post autor: Wojtek »

blispx, nie zapominaj tylko, że inaczej się sprawa kalkuluje jak importujesz bezpośrednio z USA jedną rzecz niż jak sobie "dorzucasz" coś na kupę i korzystasz po drodze z pośredników :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#213

Post autor: blispx »

Pośrednik ma tylko znaczenie w przypadku zaniżenia wartości celnej i możliwość konsolidacji, ceny za logistykę pozostają na podobnym poziomie co bezpośrednio przez kuriera. Jak komu za drogo może pchać przesyłką morską- dłużej poczeka ale będzie 3x taniej niż lotnicza. Ostatnio za 60lbs (30kg) płaciłem ok 50 dolarów (przesyłka morska) łącznie z konsolidacją, dla porównania lotnicza wyniosłaby ok $150-200. I teraz sobie to porównaj do choćby DHL/DP niemieckiego czy ci taniej wyjdzie

Licząc na szybko za MoFi x50 masz 80PLN zysku jakbyś miał to samo brać w PL, Blake sleevs najbliżej widziałem w Niemczech i Niderlandzie (ale to chyba jakieś podróby i drożej niż w ClearBags).. a wątpię aby ktoś to brał w detalu
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#214

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:Pośrednik ma tylko znaczenie w przypadku zaniżenia wartości celnej i możliwość konsolidacji
Czyli m.in. w unikaniu doliczenia 23% VAT od całości wartości. Faktycznie, "tylko". Drobnostka :morda:
blispx pisze:Jak komu za drogo może pchać przesyłką morską
Bez pośrednika chyba nie da rady :) W sensie US Post, DHL, itd. nie dadzą takiej opcji, przynajmniej z USA.
blispx pisze:I teraz sobie to porównaj do choćby DHL/DP niemieckiego czy ci taniej wyjdzie
Bez kombinacji? Jasne że taniej.
blispx pisze:a wątpię aby ktoś to brał w detalu
Dlaczego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#215

Post autor: blispx »

To żaden problem zarejestrować się choćby u Polamera na ich stronie i przesyłki wewnętrzne kierować na ich sortownie- 5min roboty. Bezpośrednio kurierem (np USPS) także możesz nadać i wypełnić papiery celne- jeżeli będziesz miał na to czas wymęczyć sprzedawce aby zaniżył wartość, USPS będzie na bank robić problem z konsolidacją , kwestię czy dowalą VAT czy nie pominę bo to indywidualna sprawa, jeżeli ktoś ma łeb na karku to nie dowalą :D

Wg ogólnie obiegowych cenników niemieckiego DHL za paczkę 30kg wysłaną do Polski zapłacisz ~41 euro, a i tak DHL to tylko będzie widziało do granic Polski- tam odbiera ci to już PP. W przypadku Polamer przesyłki z UC pod drzwi dostarcza teraz DPD

No kolega @Obywatel już nakupił tych Nagaoka tyle że to nie są ilości detaliczne :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#216

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:W przypadku Polamer przesyłki z UC pod drzwi dostarcza teraz DPD
W moim wypadku Polamer sam dostarcza pod drzwi, ale to pewnie dlatego że Warszawa :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#217

Post autor: blispx »

Oni maja swoją agencję celną także w Gdynii, ja ost. tylko przesyłki drogą morską toleruje- zawsze to jakaś oszczędność na logistyce a te 4/6 tygodnia czekania mnie nie zniechęca. Szczególnie przy dość dużej wadze przesyłki robi to różnicę w cenie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#218

Post autor: zelazny »

Jako że mam parę płyt starszych, używanych, pomyślałem, że powymieniam koperty bo są żółte i pachną starocią. Znalazłem na ebay takie oto koperty.
http://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Fideli ... 1a04382207

I takie
http://www.ebay.co.uk/itm/Spin-Care-Pre ... 35eb080e94
Które wybrać, tutaj jeszcze większy wybór, myślałem o tych antystatycznych.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... +&_sacat=0
Ostatnio zmieniony 04 paź 2015, 21:56 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9666
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#219

Post autor: Cracker »

Tylko Mobile Fidelity .
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#220

Post autor: zelazny »

Ok dziękuję Cracker. Zamówione.
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#221

Post autor: P4R4D0X »

Hejka,

Ja z pytankiem, temat prześledziłem, ale może ostatnio cos się zmieniło.
Przymierzam się do zakupów zarówno kopert wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Na allegro, zresztą z zgodnie z opiniami tutaj wyszukałem ofertę masterjcka :
http://allegro.pl/koperty-wewnetrzne-lp ... 76951.html
http://allegro.pl/okladki-do-winyli1210 ... 18930.html

Czy te koperty wew. faktycznie są antystatyczne? Jak z kopertami zewnętrznymi w sensie wkładania płyty pomiędzy inne
(opór, śliskość), jak z ich trwałością?

Czy w podobnych pieniądzach, a może tańsze, znajdę lepsze oferty na allegro, w necie?
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#222

Post autor: blispx »

Czyli chcesz kupić świadomie jeszcze większe gówno niż to z aukcji, patrzyłeś na opinie negatywne?
P4R4D0X pisze:Czy te koperty wew. faktycznie są antystatyczne?
żadna koszulka nie będzie miała takich samych właściwości antystatycznych jak od nowości choćby po 1-wszym wyjęciu płyty. W przypadku przytoczonych linków z allegro się nie wypowiem bo patrząc na cena/opinie to ani tanie ani dobre i nie mam zamiaru sprawdzać aby komuś coś udowadniać ;)

Jeżeli muszą być to koperty półokrągłe to myślę że w hurcie kupując na CDJapan wyjdzie taniej i lepiej. Jeżeli boisz się importu to masz niewielki wybór na tą chwilę chyba tylko Analogis w podobnej cenie

Z zewnętrznymi jest u nas w PL gorsza sprawa, tzn. zapomnij o pełnej transparentności, jedyne jakie znalazłem i są bardzo dobrze spasowane i wykonane to blake sleeves ale tu już kłania się import. Oczywiście możesz zakupić matowe ale później życzę powodzenia w odnalezieniu tytułu na półce
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#223

Post autor: P4R4D0X »

blispx pisze:Czyli chcesz kupić świadomie jeszcze większe gówno niż to z aukcji, patrzyłeś na opinie negatywne?
Pytając o inne lepsze oferty mam na myśli stosunek jakość/cena. Opinie o tym allegrowiczu są mocno podzielone, i w tym temacie nie brakuje pozytywnych.
Ale, jako ze czas jakis minął, być może pojawiło się coś nowego, stąd pytam.
Nie zbieram białych kruków, pierwszych tłoczeń itp. Zbieram płyty z dobrych wydań, słucham ich często, używam myjki knosti i potrzebuje postawić kropkę nad i
czyli przyzwoitych koszulek wewnętrznych i zewnetrznych.
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#224

Post autor: darkman »

To bez znaczenia jakie płyty zbierasz. Istota tkwi w tym jak chcesz je chronić czy też co za tym idzie pielęgnować. Najlepiej zgodnie z zasadami sztuki. Jesteś u celu. Czyli we właściwym miejscu i czasie.


Koszulki - kup Nagaoka 102, ja je lubię i polecam, ale są też inne - wszystko zależy gdzie kupujesz w sensie, że 'razem' u jednego sprzedawcy mnie się najbardziej opłaca również z pkt., ergonomii zakupów,
Koperty wew. MF lub Analogue Studio (lub podobne w klasie-to akurat mój wybór i jestem zadowolony), chociaż są też bardzo dobre no name,
Okładki zew -> patrz porada Blixa, z przezroczystością u nas jest słabo, ale coś znajdziesz, też muszę akurat coś dokupić (pewnie w winylach, wybór ok z grubasza)
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#225

Post autor: P4R4D0X »

Dzieki za odpowiedzi, znaczy rozumiem że oferta mister masterjack-a nie spełnia pokładanych niej nadzieji?
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
ODPOWIEDZ