Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Mikstura forumowa

#76

Post autor: eenneell »

Nie używam rękawiczek!
Lubię palce lizać :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41839
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#77

Post autor: Wojtek »

widzewiecej pisze:Wojtku- z chemi to ja nogą zawsze byłem,ale tak na chłopski rozum to chyba nie bardzo istotne jakiego zmiekczacza wody sie uzyje5 czy sie mylę?
Na tej samej zasadzie nie ma znaczenia jakiej wody użyjesz do rozcieńczania alkoholu...
Ani jakiego alkoholu użyjesz...
widzewiecej pisze:Ja używam masowki z marketu podobnego to tego który dodajesz do np zmywarki.
Chodzi Ci o nabłyszczacz? Nie stosowałbym tego w miksturze do mycia płyt.
widzewiecej pisze:Chciałem tylko dodać iż masowe destylowanie czy demineralizowanie tez jest często przeprowadzane w spartanski sposób i jakość tej wody bywa naprawdę słaba ( używam do chłodzenia laserów)
Zawsze można kupić wodę lepszej jakości.
widzewiecej pisze:W końcu dochodzisz do wniosku, ze duża część płynów do mycia szyb ma zbliżony skład.
"Zbliżony skład" to bardzo luźne określenie w tym wypadku.

Daj znać kiedy dojdziesz do wniosku, że najlepiej potrzeć mydło o skarpetę, a następnie tym traktować płytę, bo rezultat jest taki sam, czyli "umyta" płyta...
widzewiecej pisze:I tez cacy- powiedz mi jak bardzo sie myle :D
Przeczytaj ten wątek. Jeśli po lekturze sam nie dojdziesz do wniosku, że się mylisz, to ja nie mam zamiaru Cię do tego przekonywać, z takim nastawieniem do sprawy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#78

Post autor: widzewiecej »

Jak zwykle probujesz uchwycic ulotne. Gdybys tylko potrafil nie byc tak bardzo zapatrzony w samego siebie. Moj post byl krotki I prosty notabene wynikal z twojego watku. Nie zrozomiales mnie I nie przyjmujesz do swiadomosci istnienia czegos takiego jak odmienne zdanie. Z przykroscia a moze I nie musze nazwac cie zwyklym . Wyciagasz wnioski po wyrwaniu zdania zazwyczaj z kontekstu- miales na studiach psychologię. Moze I miałeś, ale wolales pewnie isc na piwo. Twój przypadek do klasyczny przykład projekcji. Oklepany sposób reakcji na coś czego sie nawet nie próbuje zrozomiec.
Stary - powinieneś odwiedzić specjaliste- bo według teorii pogorszy ci sie :D. Z chęcią pobede na tym forum i najzwyczjniej w świecie bede rzucał w ciebie błotem póki nie zaczniesz szanować userow. Zamim odpowiesz przeczytaj jeszcze raz i sprawdz w słowniku co oznacza szacunek- i proszę - kopiuj wklej to zenada. Chlopie nablyszczacz- spadles chyba z dywanu na podłogę i coś ci sie zdrowo pomieszalo. Próbujesz robic z ludzi durni, to słabość. By ci to uswiadomic postaram sie o to samo wzgledem ciebie. Wiedza która posiadasz okazuje sie niczym- dlaczego? Bo butelka moze I ładna ale zawartość to zwykły jabol. Szkoda było mojego czasu. Spodziewałem sie czegoś wiecej a jak zwykle trafiłem na nic- inaczej mówiąc na ciebie.- żadna twoja odpowiedz nie byla dosc konstruktywna by pomoc amatorowi. Beznadzieja totalna. Ciekawy jestem jak ty bedziesz egzystowal z ludźmy w pracy. Sam mam doczynienia z osobami które mymagaja edukacji na poziomie czasami elementarnym ale nigdy nie trakuje ich z góry. Moze dzięki temu zaszedlem tam gdzie jestem teraz- powodzenia w prawdziwym życiu.... Wlasnie wpadło mi coś na myśl. Moze w prawdziwym życiu jestes jeszcze bardziej niepomocny i chamski, co by tlumaczylo twoja natarczywosc- tak czy inaczej żal m ciebie. Ponad to osiagnalestylko jedno- kolejna osoba bedzie " plotla na ciebie" na innych ( prowadzonych profesjonalnie) forach. Szkoda bo mógłbyś byc kimś a tak ( choć pewnie ci to zwisa) jestes dla mnie i jak pewnie zdazyles sie przekonać nie tylko dlamnie zwykłym narcyzem.
Odnosnie mojego postu- podałem zbliżony skład, powiedzialem ze musi byc izopropyl- reszta jest mniej istotna, bo pewnie nie masz labolatorum w domu i nie sprawdzasz posiewow na wodzie, a zmiekczacz zmiejsza jedynie napięcie powiezchniowe. Pomysł na taka miksture jest stary jak świat i nie wnosisz tu nic innowacyjnego.
Bardzo łatwo szydzic z czyjejs niewiedzy lub braku doswiadczenia- sztuka jrst tego nie robic Konczac- nie życzę sobie kopiowania moich wypowiedzi gdyż pod twoim szyldem tracą na wartosci- a tak poza tym to chroni je od teraz prawo, gdyż wlasnie je sobie zastrzeglem.
11101101
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41839
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#79

Post autor: Wojtek »

Oj widzewiecej, po raz kolejny pytasz o zdanie, a potem wyciągasz wnioski nie na temat... ze swojej wyobraźni ;)
W ramach zasady niedokarmiania trolla, odpowiem głównie na to co ma w ogóle związek z tematem.
widzewiecej pisze:powiedzialem ze musi byc izopropyl
Tak? Gdzie?
widzewiecej pisze:reszta jest mniej istotna, bo pewnie nie masz labolatorum w domu i nie sprawdzasz posiewow na wodzie, a zmiekczacz zmiejsza jedynie napięcie powiezchniowe.
Jak uważasz, ale nie rób z tego "prawdy życiowej".
widzewiecej pisze:Pomysł na taka miksture jest stary jak świat i nie wnosisz tu nic innowacyjnego.
A miałem taki plan? :)

Suma sumarum, traktuj swoje płyty czym tylko zechcesz, bo są Twoje ;)
widzewiecej pisze:Z chęcią pobede na tym forum i najzwyczjniej w świecie bede rzucał w ciebie błotem póki nie zaczniesz szanować userow.
Problem polega na tym, że z takim nastawieniem za długo tutaj nie pobędziesz.
widzewiecej pisze:nie życzę sobie kopiowania moich wypowiedzi
Radzę zaznajomić się z instytucją cytowania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#80

Post autor: widzewiecej »

Oby alkochol sie zgadzal- i nie pytaj glupio z czym bo zarowno ty i ja wiem ze ma sie zgadzac z twoim watkiem (cieniutko pojechales rym razem). Ponownie wieksza czesc twojego postu to moje cytaty- mizernie jak na admina :clap:
11101101
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Mikstura forumowa

#81

Post autor: Kusma »

widzewiecej pisze: Ponownie wieksza czesc twojego postu to moje cytaty- mizernie jak na admina
myślalem ze w ten sposob sie odpowiada na czyjąś wypowiedz... ale co ja tam wiem :)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Rycerz Gotyk
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:20

Re: Mikstura forumowa

#82

Post autor: Rycerz Gotyk »

Witam.
Kupiłem taką wodę destylowaną,czy ktoś używał tej wody do sporządzenia forumowej mixtury?
http://www.frisco.pl/pid,9331/n,KAMIX-- ... tn,product
Mam nadzieję,że się nadaje do mycia winyli:)Szukałem w lokalnych sklepach i aptekach wody podwójnie destylowanej,ale nigdzie nie mogłem jej dostać,dlatego w sklepie z kosmetykami kupiłem Kamixa.
Chcę też zamówić potrzebny do mixtury alkohol izopropylowy i znalazłem sklep z taką propozycją:
http://www.shop-dental.pl/index.php?p79 ... nik-gratis
Cena wydaje mi się być w miarę atrakcyjna.
A może znacie jakiś pewny sklep gdzie można taki alkohol kupić ciut taniej?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41839
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#83

Post autor: Wojtek »

widzewiecej:
Bez komentarza ;)
Rycerz Gotyk pisze:Kupiłem taką wodę destylowaną,czy ktoś używał tej wody do sporządzenia forumowej mixtury?
Znam ten produkt, jest OK, jak każda inna woda destylowana.
Rycerz Gotyk pisze:Cena wydaje mi się być w miarę atrakcyjna.
Atrakcyjna? 22 złote za flaszkę 200g? Za tyle to sobie litr kupisz.
Rycerz Gotyk pisze:A może znacie jakiś pewny sklep gdzie można taki alkohol kupić ciut taniej?
To nie jest majątek, a lepsze oferty znajdziesz choćby na allegro.
Przykładowo: http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy- ... 01087.html

Trzeba tylko zwracać uwagę by nie kupować IPA Kontakt czy innego Cleansera, a po prostu zwykły alkohol izopropylowy (bez dodatków).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#84

Post autor: widzewiecej »

Brawo wojtku- twoj pierwszy sensowny post( osiagniesz wiecej nie komentujac) :twisted: W koncu kazdy z nas musi sie kiedys obudzic- Nadal nie odpowiedziales na pytanie- zapytam wprost- co przemawia za wyzszoscia (Nadal niewiem dlaczego nazywasz ja forumowa) receptury, kiedy nie jestes w stanie sprawdzic jakosci wody? Ufasz producentowi? Naiwne. Moze w latach 60 ale nie teraz. Mozesz rzucac we mnie argumentami, lecz pewnosci nie masz. Jesli nie zrobisz czegos Sam, nie powinienies brac tego za pewnik ( mowa o wodzie gdybys sie pogubil)
Zauważ, jednym z glownych celi twoich odpowiedzi, jest "bycie ponad" . A gdzie profesjonalizm. Wiedza to nie wszystko- podejmij wyzwanie i sie postaraj.
Ps- Kusma- Ja tez sie nie znam, ale czytanie tekstu ze zrozumieniem nie jest dla wszystkich, nieumiejetne cytowanie zdań wyrwanych z poszczególnych postow to conajmniej nieprofesjonalizm- a to ja tu jestem amatorem. Szkoda tylko, bo potencjał sie marnuje. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 gru 2012, 23:35 przez widzewiecej, łącznie zmieniany 1 raz.
11101101
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Mikstura forumowa

#85

Post autor: Winters »

Forumowa, bo polecana na forum.

Przepis nie powstał tutaj i jest stosowany od dawna.

Co do jakości wody - ludzie, to jest mycie plastikowych krążków, a nie sterylizacja narzędzi chirurgicznych.
DIOMEDES KATO
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#86

Post autor: widzewiecej »

Winters- spróbuj przekonać o tym admina
11101101
Awatar użytkownika
Rycerz Gotyk
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:20

Re: Mikstura forumowa

#87

Post autor: Rycerz Gotyk »

Wojtek pisze:
Trzeba tylko zwracać uwagę by nie kupować IPA Kontakt czy innego Cleansera, a po prostu zwykły alkohol izopropylowy (bez dodatków).
Co oznacza IPA Kontakt? Jakie dodatki ma taki alkohol? Czy na opakowaniu jest podawana informacja,że jest to IPA Kontakt lub Cleanser?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mikstura forumowa

#88

Post autor: JacK »

IPA kontakt to ogólna nazwa preparatów do czyszczenia elektroniki. Zazwyczaj opakowanie zawiera aplikator rurkowy. Może też choć nie musi zawierać dodatki na bazie estrów. Wszystko jest czytelnie opisane na opakowaniu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#89

Post autor: widzewiecej »

Skoro brak jednoznaczej odpiwiedzi w czy lepsza jest owa receptura od płynów do mycia szyb ( zaznaczam- tylko te z izopropylem) zachęcam choć do wypróbowania tego drugiego. Jest to naprawdę tania i łatwo dostępna alternatywa. Nadmienie iż zawarty tam detergent trzeba ponownie wyplukac sama juz woda tzw destylowana ;)
11101101
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Mikstura forumowa

#90

Post autor: pman16 »

OK, przetestuj i daj znać czy płyty błyszczą się po tym jak szyby po umyciu.
ODPOWIEDZ