Myjki do płyt

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjki do płyt

#196

Post autor: klin »

Co do tych myjek ultradźwiękowych to nie wiem czy rzeczywiście próbowaliście walczyć z zaciskami knosti i oringami (jakoś trzeba tego labela zabezpieczyć). Ja próbowałem i się mocno wk... Te zaciski mają słaby plastikowy gwint i można go łatwo zerwać a oring, by faktycznie zadziałał/uszczelnił, musi byc mocno ściśnięty.
Ja już tego nie będę próbował...
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjki do płyt

#197

Post autor: Bacek »

Szczerze powiedziawszy u mnie w knosti płyn dostaje się na label nie w trakcie "pracy" ale w trakcie rozkręcania uchwytu. Ale ostatnio odwirowuję przed rozkręceniem więc to nie problem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Myjki do płyt

#198

Post autor: mrdanny »

Jest kit do tych myje ultradzwiękowych

http://www.ebay.com/itm/Ultrasonic-Viny ... 25945c087d

Razem z wysyłką, to już lepiej kupić ON.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Myjki do płyt

#199

Post autor: Reymont »

mrdanny, zyskujesz tytuł naczelnego hejtera myjek ultradźwiękowych na winyl.net ;)

Nie myłem płyt w ani w Okki, ani w myjce ultradźwiękowej, ale mam przeczucie, że ultradźwięki wypadną lepiej.
To ustrojstwo, do którego linka wrzuciłeś nie jest do niczego potrzebne :)
mrdanny
Posty: 102
Rejestracja: 14 gru 2013, 09:54

Re: Myjki do płyt

#200

Post autor: mrdanny »

Reymont pisze:mrdanny, zyskujesz tytuł naczelnego hejtera myjek ultradźwiękowych na winyl.net ;)
No ja w sumie przytuliłbym taką myjkę, ale w naszym cudowny kraju ze świecą szukać miejsca gdzie by coś takie można wypróbować, a dedykowana do winyli to 10K do wydania, bez ostrych testów nigdy bym takiej kasy nie wydał w ciemno.

Ja sądzę, że właśnie na razie działa ludziom na wyobraźnie elitarność takich myjek, ludzie wiedzą o nich, ale mało kto miał styczność, z myjkami z odsysaniem to już tony są opinii, filmów itp. spokojnie można sobie wyrobić zdanie na ich temat i decydować się na kupno. Ja mam takie płyty, które mają jakiś trudno usuwalny i trudno identyfikowalny brud/plamkę, którą nie idzie mi usunąć niczym, jakby coś takiego myjka ultradźwiękowa spokojnie usuwała, to nawet wydanie 10K nie byłoby dla mnie szaleństwem (abstrahując od tego czy mnie stać :))
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Myjki do płyt

#201

Post autor: Obywatel »

A jak ma się używanie myjki Knosti do bezpieczeństwa labela? Z lektury forum wynika, że to raczej trudny temat. Słowem, czy ktoś ma pomysł jak skutecznie zabezpieczyć label przed wodą podczas korzystania z ręcznej myjki?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjki do płyt

#202

Post autor: Bacek »

Obywatel pisze:A jak ma się używanie myjki Knosti do bezpieczeństwa labela? Z lektury forum wynika, że to raczej trudny temat. Słowem, czy ktoś ma pomysł jak skutecznie zabezpieczyć label przed wodą podczas korzystania z ręcznej myjki?
Pomijając uszczelnienia i wyrwania brzegów tych uchwytów Knosti, to jak rozkręcisz je przed osuszeniem płyty (np lekkim odwirowaniem) to płyn i tak dostanie się na label.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Myjki do płyt

#203

Post autor: klin »

Z mojego doświadczenia label zawsze się moczy. Z oringami walczyłem ale przegrałem. Może jakieś foliowe krążki - ale to się pewnie rozlezie przy dokręcaniu. Ja się już z tym pogodziłem i od razu po odkręceniu wycieram label.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Myjki do płyt

#204

Post autor: misienka2008 »

Moze sprawdzilaby sie folia spozywcza? Przylega dosc szczelnie do roznych ksztaltow. Dokrecic sciski i uszczelnic. Nie moge tego sprawdzic bo nie mam Knosti - myje przystrzyzonym pedzlem do golenia. Moze ktos sprobuje...
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Myjki do płyt

#205

Post autor: pan_winyl »

a ja polecam zakupić gumowe rękawiczki, lub lateksowe ale grube, z marketu stonka. Nic z nich nie wycinamy, tylko naciągamy na krążki knosti. Obcinamy palce tak by z rękawiczki powstała rurka, zawijamy ją do środka krążka, zakręcamy krążki na LP.

Cienkie lateksowe rękawiczki się nie nadają, ale grube są ok. Używam wyłącznie do płyt Muzy (czerwony label) i nic mi nie barwi, nie odmaka.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Myjki do płyt

#206

Post autor: Obywatel »

Tak właśnie myślałem, żeby dorobić do tych krążków gumowe uszczelki - w takiej czy innej formie. Patent z rękawicami gumowymi ciekawy :) Mam tylko jedno pytanie: jaka jest średnica tych docisków w stosunku do średnicy labela - czy okrąg, który przylega bezpośrednio do płyty jest na tyle duży, że zakrywa cały label?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjki do płyt

#207

Post autor: blispx »

To ci nic nie da. 99% labeli jest większa niż te zaciski. Niektóre, choćby niemieckiego ECMu idealnie wpasowują się zewnętrznym krańcem, na rant zacisku - przy mocniejszym zakręceniu ścierasz farbę.

Ratunkiem jest po pierwsze primo spiłowanie rantów a dwa dociskanie do płyty z wyczuciem - nic na siłę.

Co do całkowitej ochrony na label to chyba jedyne mądre rozwiązanie już ktoś podawał tj wycięte krążki z cake na cd
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 20:36 przez blispx, łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
MarcinL
Posty: 53
Rejestracja: 16 paź 2014, 16:10
Gramofon: Dual CS 455

Myjki do płyt

#208

Post autor: MarcinL »

Zakrywa na "styk" chociaż czasami jak są krzywo naklejone albo skręci się za mocno to lubi się lekko przekosić. Zagraniczne labele nie boją się mikstury nasze tak. Nawet nowe płyty. Co prawda nie barwią ale wygląda jak by klej wchodził w reakcję z miksturą, Patent z rękawiczkami dał mi najlepsze efekty no i przeszlifowanie osłonek papierem na szybie żeby je wyrównać. :D
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjki do płyt

#209

Post autor: blispx »

Nie ma z tym reguły które lubia miksturę które nie.. Do Muza mogę jeszcze dopisać niektóre wydania CBS made in Holland (czerwona farba) i niektóre ECMy (zielona farba)

Pewnie więcej się by znalazło ale nie piorę już w Knosti ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Myjki do płyt

#210

Post autor: Obywatel »

Dlatego zależałoby mi na tym, żeby jednak zawsze chronić label, mimo że większość moich płyt to zachodnie tłoczenia. Zaciekawił mnie patent z krążkami od cake'a na płyty CD. A którym dokładnie elementem należy sie poslużyć?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ