Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#301

Post autor: Reymont »

A skąd bierzesz wodę? Ja mam zacieki po każdym myciu :( Zazwyczaj niewielkie białe plamki i podejrzewam właśnie złą wodę.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#302

Post autor: zoombie »

Zwykłą demineralkę z supermarketu. Wcześniej miałem destylowaną z apteki, ale nie zauważam różnicy (znaczy się też mam zacieki :) )
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#303

Post autor: Reymont »

Czy komuś tutaj nie robią się zacieki? Czego używacie? Mirasol czy Fotonal?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Mikstura forumowa

#304

Post autor: kielek »

Ja używam Mirasolu ,ale wydaje mi się że chyba nie ma to większego znaczenia. Po myciu nieraz stosuję płukanie w wodzie z Mirasolem i zacieki są mniejsze lub ich nie ma w ogóle,czasem ''dopieszczę'' płytę z jakimś tam zaciekiem zwykłą mikrofibrą:-)
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Mikstura forumowa

#305

Post autor: jopp »

Ja nie mam najmniejszych zacieków od kiedy wiruje płyty po umyciu ( http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=26 ... rka#p59806 ).
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#306

Post autor: Reymont »

kielek pisze:,czasem ''dopieszczę'' płytę z jakimś tam zaciekiem zwykłą mikrofibrą :-)
Też tak robię z tym, że te zacieki wcale tak łatwo nie schodzą później, a nie chcę trzeć "na chama"
jopp pisze:Ja nie mam najmniejszych zacieków od kiedy wiruje płyty po umyciu
Tak pamiętam o Twojej metodzie i wydaje mi się słuszną. Jednakże, co z myjkowym zaciskiem a raczej króćcami? Nie poniszczyły Ci się?
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Mikstura forumowa

#307

Post autor: jopp »

Reymont pisze: Tak pamiętam o Twojej metodzie i wydaje mi się słuszną. Jednakże, co z myjkowym zaciskiem a raczej króćcami? Nie poniszczyły Ci się?
Nie, trzeba tylko pamiętać by dokręcać z wyczuciem bo to plastik.

Najbardziej podniszczyły mi się zaciski wcześniej gdy dokręcałem mocno i kombinowałem z uszczelkami, gumkami wekowymi itd., kiedy chciałem zabezpieczyć lebele (brzegi zacisków najlepiej wg mnie lekko przeszlifować na równej powierzchni). Wracając do tematu mikstury to Ipa i Mirasol z internetu, a woda z marketu i jest bardzo dobrze przy wirowaniu.
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Mikstura forumowa

#308

Post autor: threaz »

Reymont pisze:Czy komuś tutaj nie robią się zacieki? Czego używacie? Mirasol czy Fotonal?
Zrobiłem swoją pierwszą miksturę i jestem z niej strasznie zadowolony. Na umytych płytach nie ma nawet najmniejszych zacieków, a większość szumów zniknęła. Miksturę przygotowałem wg sprawdzonego forumowego przepisu, jednak wszystkie podane wartości odmierzałem...szklanką. Myślałem, że byłem całkiem bliski doskonałości, jednak okazało się, że zrobiłem sporo mniej płynu niż sobie założyłem. Jak widać, proporcje te nie muszą być idealnie zachowane żeby uzyskać bardzo dobry efekt.

Użyłem:
- zwykła woda demineralizowana, po opakowaniu i cenie sądzę, że nawet bardzo niskich lotów
- mirasol 2000, kupiony na allegro (na 1l mikstury dałem dwie płaskie łyżeczki, jednak jak mówiłem, płynu wyszło troszkę mniej)
- alkohol kupiony jak już wcześniej wspominałem tutaj http://naturadlapiekna.pl/pl/p/Alkohol- ... -czysty/91 (etykieta mówi, że czysty)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#309

Post autor: Reymont »

threaz pisze: dwie płaskie łyżeczki,
Hmm, no tak.. wygląda więc na to, że dałeś 10x więcej Mirasolu niż przewiduje ustawa :D
Na początku myślałem, że daję go zbyt wiele, ale przy mniejszej ilości zacieki również się pojawiały. Były mniejsze więc uznałem, że faktycznie mniej Mirasolu to mniej zacieków. Jednakże może było tak, że płyty były mniej uśmodruchane to i mniej syfu na nich zostało po wyschnięciu. Może więc proporcje są źle dobrane?
Następnym razem wlewam dwie płaskie łyżeczki :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#310

Post autor: Reymont »

Wygląda na to, że przypuszczenia były słuszne :)
Nie żadne kilka kropel tylko porządna łyżeczka MIRASOLU 2000 - u mnie zero zacieków i dźwięk świetny!
Mimo, iż zaraz po umyciu zostawały na płytach takie jakby bąbelki to po wyschnięciu poznikały bez śladu. Co lepsze, płyty powysychały w 20 minut :)
Polecam.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#311

Post autor: blispx »

Ja stosuję 2-óch mieszanek/ myję na 2 baty:

1. woda/alkohol w stosunku 50/50 do mocno zasyfionych płyt, ale ost. już wszystkie tak myję
2. mikstura forumowa- nie zawsze chce sobie radzić ze starym brudem np tłuszcze w rowkach

No a gdy to nie skutkuje to lupa i wykałaczka i delikatne przepychanie o ile się w rowa wceluje to jakoś idzie ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Mikstura forumowa

#312

Post autor: Acia »

blispx pisze:Ja stosuję 2-óch mieszanek/
co to za język?
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Mikstura forumowa

#313

Post autor: MeqhabTion »

Acia pisze:
blispx pisze:Ja stosuję 2-óch mieszanek/
co to za język?
Prawie polski ? :think:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Jak czyścić płyty winylowe?

#314

Post autor: ROCHO »

A tak naprawdę to jakiej firmy skoro nie Cleaner jest dobry,polecany alkohol izopropylowy. Bo w opisach większość pisze, że najwyższej czystości.Proszę o link skąd lub jaki wy kupujecie.
Dzięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak czyścić płyty winylowe?

#315

Post autor: Wojtek »

Chyba będą musiał kiedyś przysiąść do tematu i zrobić jakiś wykaz dostępnych na rynku alko IPA, skoro nadal są problemy z wyborem :)
Wskazówka na szybko: alko musi być jedynym składnikiem. Teksty typu "zawiera alkohol" od razu wskazują, że mamy do czynienia z jakimś roztworem, a nie samym izopropanolem.

Przejrzałem allegro i widzę że jest ciężko przebrać między preparatami, a faktycznym produktem co nas interesuje.
Pewniak: http://sklep.celiko.net.pl/alkohol-izop ... -1995.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ