Mycie płyt w Rzeszowie

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
neoox
Posty: 13
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:09

Mycie płyt w Rzeszowie

#1

Post autor: neoox »

Czy gdzieś w Rzeszowie lub okolicach można w rozsądnej cenie wyczyścić kilka płyt? Albo czy ktoś z tego rejonu posiada myjkę Knosti i jest w stanie odpłatnie zaprezentować jej działanie?
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Mycie płyt w Rzeszowie

#2

Post autor: deadwax »

Napisz do "stradoom" nick Allegro, nie wiem czy jeszcze ma ale zapytać nie zaszkodzi.
neoox
Posty: 13
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:09

Mycie płyt w Rzeszowie

#3

Post autor: neoox »

Niestety użytkownik stradoom (sklep Toxic) nie udzielił mi żadnych informacji. Dowiedziałem się natomiast, że w antykwariacie Winyl-Books na Placu Dworcowym można umyć płytę za 1 pln. Postaram się dowiedzieć dokładnie jak to wygląda i napiszę swoje spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mycie płyt w Rzeszowie

#4

Post autor: yamahafan »

Odezwij się na priv to spokojnie pożyczę Ci gadżet, niebawem sam szykuję się do prania kolejnej partii płyt ;-)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
PiotrekZPłocka
Posty: 55
Rejestracja: 11 lut 2015, 14:02
Gramofon: C.E.C. 8002
Lokalizacja: Płock

Re: Mycie płyt w Rzeszowie

#5

Post autor: PiotrekZPłocka »

neoox pisze: ... umyć płytę za 1 pln. ...
Jeśli jest to sprawdzony "usługodawca" to proszę namiary. Chętnie wyślę kilkadziesiąt swoich do mycia.
Szanuj zdanie innych, ale przede wszystkim szanuj siebie.

MOJA KOLEKCJA WINYLI
Daniel1989
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, 18:10
Gramofon: Pioneer PL 1200
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mycie płyt w Rzeszowie

#6

Post autor: Daniel1989 »

Ktoś mył w tym miejscu Vinyl-Books płyty?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Mycie płyt w Rzeszowie

#7

Post autor: gravediggie »

neoox pisze:
21 sie 2014, 12:43
ktoś z tego rejonu posiada myjkę Knosti i jest w stanie odpłatnie zaprezentować jej działanie
Wydaję mi się ze tu nie trzeba za wiele przedstawiać, wątek wielokrotnie był maglowany na forum.

1.Kupujesz myjkę knosti lub analogis bez płynu
2.Kupujesz wodę destylowaną, alkohol IPA i opcjonalnie zmiękczacz fotograficzny (mirasol lub fotonal to dwa najpopularniejsze)
3.Wpisujesz w wyszukiwarkę forum "mikstura forumowa" i przyrządzasz płyn
4. myjesz płyty w myjce tzn wlewasz roztwór do wanienki, wkładasz płytę uprzednio włożoną w zacisk myjki do wanny i kręcisz płytą rotacyjnie tak aby szczotki w wanience zrobiły swoje. Ja przynajmniej swoje tak myje.
5. Wyciągasz płytę i stawiasz na suszarkę (ostrożnie) lub wieszasz na przygotowanym uprzednio wieszaku i czekasz aż płyn spłynie z powierzchni płyty.
6. Po ok. 10-15 minutach płyta powinna być na tyle sucha że można bez obawy o zalanie labela odkręcić zaciski.
7. Myjesz kolejną płytę, a ta już umyta sobie scchnie. U mnie po ok godzinie jest git.

Możesz kupić sobie dodatkowy zacisk to szybciej bedzie szło mycie kolejnych płyt. Analogis ma w oferice sam zacisk a Knosti nie wiem. Po zakończeniu zabawy płyn zlewasz przez sitko z filtrem do kawy lub tym który masz w zestawie. Po kilku lub kilkunastu myciach (zalezy od stanu płyt) płyn utylizujesz a z zakupionych produktów z pkt 2. przyrządzasz świeży. I to chyba na tyle.

Jeżeli zdecydujesz się na Analogisa to uważaj aby szczotki osadzone w wanience nie miały luzów w szynach. Ta myjka to prymitywna konstrukcja. Jest to o tyle ważne że luźna szczotka w czasie kręcenia może podnosić się do góry i metalowym rantem wycierać drobiny plastiku z zacisku, które mogą dostać się do płynu a póxniej między szczotki a powierzchnię mytej płyty. Jeżeli szczotki są luźnie to trzeba je usztywnić np podkleić taśmą czy cuś.
Druga sprawa to przy zakręcaniu zacisku na płytę nie przesadź z zakręcaniem co by nie zerwać plastikowego gwintu zacisku. Kręcimy z wyczuciem i finezją :D .

EDIT: heh, właśnie się zorientowałem że odpowiedziałem na post sprzed 4 lat. :oops: :lol:
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
ODPOWIEDZ