Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZMJ
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2014, 01:43

Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#1

Post autor: ZMJ »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z usług mycia płyt w salonie Nautilus w Krakowie?

Myją płyty tym urządzeniem http://nautilus.net.pl/sklep/pl/czyszcz ... owych.html
Jak działa ta diabelska machina można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=xULYrO6-Mr4

Czy znacie inne miejsca w Krakowie gdzie można umyć płyty? Co polecacie? Co odradzacie?
Czy ktoś miał okazje korzystać z tej pralki do płyt? Jakie są wasze opinie w tym temacie?

Pozdrawiam
ZMJ
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 09:41 przez ZMJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Czyszczenie płyt w Krakowie

#2

Post autor: pan_winyl »

Masakra. Nie kumam tego, że zawsze, ale to zawsze kiedy chce coś kupić na allegro, tablicy/olx, gumtree, pojechać do jakiegoś sklepu, a teraz nawet umyć płytę, okazuje się że jest to gdzieś w pizdu daleko po drugiej stronie miasta. Noż kurde to jest bieżanów czy jeszcze podgórze duchackie? a może płaszów? nigdy nie połapie w tym trójkącie bermudzkim. Zawsze tam są wszystkie fajne rzeczy:(

ale.

Gdyby to kogoś interesowało znalazłem sklep z płytami na prądniku czerwonym :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#3

Post autor: Czołgista »

ZMJ pisze:Czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z usług mycia płyt w salonie Nautilus w Krakowie?
W zeszłym roku miałem taki szczery zamiar, ale Knosti się tak dobrze sprawuje że jakoś się nie wybrałem,
ale muszę tam kiedyś pojechać z kilkoma płytami by potwierdzić swoją teorię za 5zł/płyta że nie działa
to lepiej jak prosta myjka której nazwę już wymieniłem ;)
Sama maszyna na pewno dobrze umyje płytę, Nautilius to poważna firma do której mam sentyment z przed lat,
kiedy jeszcze byli na Kalwaryjskiej, setki godzin spędzonych na odsłuchach :D
pan_winyl pisze:Masakra. Nie kumam tego, że zawsze, ale to zawsze kiedy chce coś kupić na allegro, tablicy/olx, gumtree, pojechać do jakiegoś sklepu, a teraz nawet umyć płytę, okazuje się że jest to gdzieś w pizdu daleko po drugiej stronie miasta. Noż kurde to jest bieżanów czy jeszcze podgórze duchackie? a może płaszów? nigdy nie połapie w tym trójkącie bermudzkim. Zawsze tam są wszystkie fajne rzeczy:(
Bo Panie Kolego Podgórze rządzi :violin:
I wodę mamy najlepszą w Krakowie :D Do mycia płyt nie potrzebujemy demineralizowanej ;)

Tyle żartów i przechwałek :D
Szukam kontaktów z Krakusami, w celu spotkania, pogadania, odsłuchów, wymiany poglądów
i doświadczeń w realu.
W listopadzie (pewnie 1 połowa) kolejne spotkanie u mnie jednego kolegi aktywnego na tym forum,
oraz drugiego kolegi co go Wojtek z tego forum zbanował, plan jest prosty, pogadać i posłuchać,
może coś wypić ?
Jak koledzy z Krk by reflektowali to pisać na PW, lub na innym forum które mam w stopce, tam jestem Marcin.
Lokalizacja spotkania Borek Fałęcki, blisko CH Zakopianka.

Wiem że odpowiadam na stary post, z przed kilku miesięcy, ale widząc dwóch Krakusów w kupie nie mogłem się powstrzymać :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#4

Post autor: darkman »

Nautilus krakowski, to Centrala firmy bodaj. Korzystałem z oddziału warszawskiego i tego modelu myjki. Zero uwag. Metoda godna polecenia, ot choćby po to by wyrobić sobie własne zdanie. Ze swej strony nie znajduję przeszkód by nie polecić. Dodatkowo w Warszawie szef salonu - bardzo kontaktowy kolega.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#5

Post autor: Tarkus »

Czy ta usługa (i cena) jest aktualna? Mam parę płyt do wymycia (pilnie: dwie do trzech), a nie mam na razie swojej myjki. Na Allegro znalazłem taką usługę, ale po 6 zł i jeszcze wysyłka. Plus jest, że dają nową kopertę wewnętrzną. Chciałbym tez wiedzieć, czy wykonują to na poczekaniu, czy trzeba by przyjeżdżać dwa razy (co podniosłoby koszt o drugi dojazd i powrót).
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#6

Post autor: blispx »

Kurde ale masz problemy, chcesz to wysyłaj do mnie to ci umyję w ultra dźwiękach, następnie ponownie na Okki. Koszt dla ciebie to przesyłka w obie strony + ew. koszt koszulki Analogis/Nagaoka/MoFi do wyboru. Za mycie nie policzę

W sumie to Analogis/Nagaoka to ci sprezentuję. MoFi zostawiam dla siebie. Paczki odsyłam DHL'em Standard do 30kg jeżeli gabarytowo się zmieści to 15.50 PLN, w PP się nie bawię bo nie mam na to czasu
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4909
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#7

Post autor: eu4yaon »

Tarkus pisze:Czy ta usługa (i cena) jest aktualna? Mam parę płyt do wymycia (pilnie: dwie do trzech), a nie mam na razie swojej myjki. Na Allegro znalazłem taką usługę, ale po 6 zł i jeszcze wysyłka. Plus jest, że dają nową kopertę wewnętrzną. Chciałbym tez wiedzieć, czy wykonują to na poczekaniu, czy trzeba by przyjeżdżać dwa razy (co podniosłoby koszt o drugi dojazd i powrót).
Napisz skąd jesteś, może któryś z kolegów forumowych mieszka blisko i ma myjke. Jak okolice Żor to zapraszam z płytami :)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#8

Post autor: Tarkus »

eu4yaon pisze: Napisz skąd jesteś, może któryś z kolegów forumowych mieszka blisko i ma myjke.
Jestem z Olkusza. Chętnie dołożę się do płynu w zamian za pomoc w umyciu, nie chcę sępić. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Czyszczenie płyt w Krakowie. Pralka do płyt.

#9

Post autor: cooledit »

Bierz te płyty chodnikowe i czyścimy. Mam Karcher`a, pralkę i plujkę za stajni Nitty to może coś pomyślimy i pokombinujemy jak to wszystko odpali :mrgreen: W razie czego awaryjnie w piwnicy szlifierki ze dwie się znajdą :twisted:

A poważniej. Jak masz potrzebę to przyjeżdżasz, myjesz i jesteś zadowolony, mam nadzieje. Na PW podeślę Ci telefon do mnie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
ODPOWIEDZ