Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikstura forumowa

#346

Post autor: Bacek »

To właśnie zasługa fotonalu.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Mikstura forumowa

#347

Post autor: pan_winyl »

Używam dowolnej wody demineralizowanej z fotonalem. Oczywiście nie najtańszej kranówki z supermarketu, której jakości nie ufam, ale raczej takiej z sklepu ze specyfikami samochodowymi. Do tego mirasol i alko. Nie słyszałem nic o zdejonizowanej wodzie, ale jeśli działa? dlaczego nie. Z etykiety wynika że do akumulatorów można ją lać :) znaczy zdemineralizowana.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#348

Post autor: klin »

Tak, płyty nie są naładowane elektrostatycznie po umyciu w miksturze forumowej. I co ważniejsze, utrzymują ten stan przez dłuższy czas :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#349

Post autor: Wojtek »

Araya pisze:Wodę destylowaną używam taką:
Araya pisze:Może dlatego że jest to wada destylowana i zdejonizowana, cokolwiek by to znaczyło?
To co pokazałeś na fotce to po naszemu woda demineralizowana :)
Araya pisze:Ciekawi mnie tylko czy Wam po myciu płyty się demagnetyzują?
Złe pojęcie.

O tym że mikstura forumowa działa antystatycznie trąbimy nie od wczoraj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Mikstura forumowa

#350

Post autor: Staszek60 »

Pozwolę sobie tutaj wkleić swój post który umieściłem na stronie o myjce. Admin , jeżeli uzna to za stosowne skasuje tamten post .

To może i ja się wypowiem. Myjki Knostki zacząłem używać po przeczytaniu tego forum. Najpierw w płynie Knosti . Umyłem z 70 płyt w 2 litrach . Niestety okazało się ze ostatnie umyte płyty zaczęły smużyć. Zrobiłem więc płyn forumowy i ponownie mycie ostatnich 20 płyt-smużenie zniknęło. Uchwyt płyt dobrze dolega do labeli ale jak wyżej koledzy wspomnieli labele wystają mm,2 mm . Do "polskich "płyt generalnie jeszcze nie dotarłem / na razie myję systematycznie "zachodnie" a jest tego ponad 130 sztuk/ z tym że umyłem sobie płyty Marka & Wacka, Niemena "Enigmatic" i 2 płyty Macieja Zembatego /Cohen/ . Muza faktycznie puszcza farbę . Ale co ciekawe - płyta Iana Gillana "Gillan's Ian" na obrzeżach labela po umyciu w płynie forumowym "spuchnęła" . To znaczy spuchnął label , efekt taki jakby rozpuszczalnik wlazł pod papier . Częściowo znikło , do stanu że trzeba się przyglądać ale po przyglądaniu się widać ....... . Jakość płynu z formułą forumową jest o wiele większa , jest zdecydowanie tańszy a w związku z tym szybciej się go "utylizuje" . Płyn Knosti schnął i schnął i tam przydałaby się "odsysarka" . Płyn forumowy , nawet po przepłukaniu w wodzie zdemineralizowanej /z dodatkiem środka antyelektrostatycznego.../ wysycha kilkakrotnie szybciej . Nie chcę dyskutować czy potrzeba mi myjki automatycznej do 300 płyt . Teraz , gdy uświadomiony przez forum myję wszystkie płyty zapewne tak , ale w momencie kiedy będę na bieżąco to szkoda będzie mi wydać 1,5 k złociszy na myjkę , wolę to wydawać na nowe płyty i systematycznie je myć "ręcznie" , ale to tylko moje zdanie ;) .
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#351

Post autor: Myszor »

I ja zmieszałem miksturę bogów :)
No powiem krótko - zapas knosti poleciał do zlewu.
Efekt wizualny jak i audio jest lepsze !
Nie wspomnę o koszcie za 5l płynu który jest ułamkiem knosti.
Thank You Forum :)
Ps. Potwierdzam, że przedawkowanie mirasolu (ręka mi drgnęła) skutkuje pienieniem się płynu.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#352

Post autor: blispx »

To że pieni to wada tylko przy Knosti, ja akurat dolewam mirasolu w stosunku 1/5 czasem 1/4- zastępuję tym alkohol

Po wstępnym umyciu (szczotką welurową), pozostawiam płyn na płycie na ok 2-3min po czym ponownie myję (szczotką z miękkim włosiem) i odsysam. Już nie jedną płytę tak "naprawiłem", szczególnie trzeba tak myć po brudasach Amerykanach :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
aste
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2015, 01:19
Gramofon: Pioneer Pl 12 D

Mikstura forumowa

#353

Post autor: aste »

Hej . Czy zamiast Fotonalu lub Mirarasolu 2000 ktoś używał 1 kropli Triton X-100 ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#354

Post autor: Wojtek »

Nie używałem, ale z pewnością się nada. Jednakże nie sugerowałbym takiego minimalistycznego dawkowania. Potraktuj Triton tak jakbyś miał w ręku butelkę Fotonalu czy Mirasolu ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aste
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2015, 01:19
Gramofon: Pioneer Pl 12 D

Re: Mikstura forumowa

#355

Post autor: aste »

Wielkie dzięki zakupie i przetestuje
Awatar użytkownika
dominxon
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:33

Mikstura forumowa

#356

Post autor: dominxon »

Witajcie jestem nowy w branży winylowej a co za tym idzie i na tym forum więc jeśli post w niewłaściwym miejscu to z góry przepraszam - ale zapytam . Chciałbym nabyć myjkę do płyt KNOSTI i doczytałem na forum , że płyn dołączony w zestawie do myjki jest fatalny. Czy mogę z powodzeniem stosować "nalewkę" forumową ;) w zestawie z myjką KNOSTI ?
Nie uszkodzę sprzętu ?
Pozdrawiam serdecznie Dominik
DUAL 621
DENON DRA 385 RD
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#357

Post autor: klin »

Tak, knosti to raczej ciężko uszkodzić a mikstura forumowa jest nieszkodliwa.
Awatar użytkownika
dominxon
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:33

Mikstura forumowa

#358

Post autor: dominxon »

@ klin
Dzięki ogromne za odpowiedź to już mam jasność i mogę kupić zestaw KNOSTI taniej prawie o stówę bez płynu ;).
PS jeszcze pytanko mam na ile ( myć - cykli- płyt ? ) wystarcza 500 ml mikstury tzn ile do myjki Knosti wlewa się płynu i ile płyt można skutecznie wyczyścić.
Muszę wiedzieć w jakiej ilości zamówić składniki do receptury bo płyt do kąpieli mam mnóstwo.
DUAL 621
DENON DRA 385 RD
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Mikstura forumowa

#359

Post autor: klin »

Część kolegów po myciu paru płyt przepuszcza miksturę przez filtr (do kawy na przykład) i potem ponownie używają tego płynu.
Ja tego nie robię - ten płyn to groszowa sprawa i dlatego wylewam po umyciu 6 - 10 płyt i mieszam nową porcję na następne.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Mikstura forumowa

#360

Post autor: Obywatel »

Ja filtruję co około 8 płyt. Używam filtrów do kawy. W myjce mieści się ok. 500 ml. Po umyciu 8 płyt odfiltrowuję płyn z myjki, wykorzystuję go przy następnym myciu, a ubytki uzupełniam świeżym płynem. I robię tak aż zużyję (na dolewki) cały litr płynu.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ