Poljazz 1972-1991

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Znaleziska i informacje

#271

Post autor: Jacek_Karolak »

Tomasz Stańko – AiJ

Płyta nagrana w lipcu 1982. Najciemniejszy stan wojenny. Ale już pozwolili na niektóre zgromadzenia publiczne. Na widowni siedzieli funkcjonariusze i rozkoszowali się darmowym koncertem. Ciekawe czy im się podobało? Bacznie obserwowali artystów i widownię, jeśli takowa była. Niestety nie posiadam danych kiedy tę płytę wydano. Podejrzewam, że mogło to być jeszcze w tymże roku. Choć nie jest to całkiem pewne. Na etykiecie i okładce brak jest jakichkolwiek śladów. Czasami drukarnie umieszczały numer zamówienia i można było odczytać z niego rok wydania. Być może numer zamówienia jest na skrzydełku służącym do zaklejenia okładki. Ale to też nie jest informacja pewna. Płyta została wytłoczona powtórnie jako wydanie licencyjne Pronitu w niebieskiej okładce z dwoma złotymi saksofonami. Po raz trzeci Polonia Records wydała w 1997 roku CD o numerze kolejnym CD 103. Nie posiadam czytelnych skanów żadnego z tych wydań tylko znaleziska sieciowe.

Podróż Na Południe - Moving South

Nagrano ją i wydano w 1973 roku. Powinna się ukazać w trzecim kwartale ponieważ jest to piąta płyta klubowa. Mogło nastąpić małe opóźnienie. Płyta posiada okładkę „Biały gramofon”, z tyłu wydrukowano program płyty i dane dyskograficzne. Do płyty dołączony był folder z opisem płyty i okrągła naklejka z kolejnym numerem płyty. Posiadam skany etykiet w kolorach czerwonym, pomarańczowym i niebieskim. W 2009 roku wytwórnia Anex wydała CD po nr. AN 314.

Dinah Washington

Nie posiadałem do tej pory, żadnych informacji na temat tej płyty i powiązania jej z Poljazzem. Zatem, dziękuję za informację. Już ją dopisuje do swoich notatek.

Jeśli nie jest to zbyt wielką fatygą, to bardzo poproszę o skany. Może Pan je pokazać naszym kolegom ale jeśli da radę Pan ich nie kompresować, to poproszę o przesła-nie również i na moją prywatną pocztę. Z góry bardzo dziękuję.

Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Poljazz 1972-1991

#272

Post autor: deadwax »

Witam
Zamieściłem cztery skany etykiet wspomnianych płyt http://www.hypermail.pl/~singleplay/vinylnet/, zdjęcia robione pod wieczór, jeżeli jakość nie jest wystarczająca to jutro podmienię na lepsze. Czy skan okładki płyty Pronitu jest potrzebny ? Pisałem o czerwonej etykiecie ale płyty " Fish face" Z-SXL 0562
Dinah Washington: nr matrycy PLP 0104 A2 K, PLP 0104 B2 K, druk: ŁDA -zam. 1004/89-A-14-10.000
Z-SXL 0562 nr matrycy: ZS3X 562 AC. ZS3X 562 BC, okładka neutralna Polskie Nagrania, nabyłem ja z drugiej ręki ale na 90% jestem pewien,że w tej okładce płyta była nabyta.
Wracając jeszcze do płyty AiJ, nie było chyba 3 letniego poślizgu pomiędzy data nagrania, a datą wydania 1985 jak podają niektóre serwisy ?
Jeszcze jedno pytanie, płyty licencyjne Pronit-u te w niebieskich okładkach projektowanych przez pana Kłoska, były wydawane równolegle z wydaniami Poljazz czy dopiero po jakimś czasie ?
Grzegorz
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Rosetta Records i Pronit

#273

Post autor: Jacek_Karolak »

Witam. Dziękuje za etykiety. Są czytelne a to najważniejsze. Gdyby udało się jakoś zeskanować okładnkę Pronitu PLP 0104 to będę wdzięczny. Zwracam uwagę na dwie pozostałe płyty PLP 0103 i PLP 0102. Wszystkie trzy to licencje z Rosetta Re-cords. Ciekawe czy widnieje na nich też adnotacja o Poljazzie.

Jeśli chodzi o Z-SXL 0562 i okładkę to nic nadzwyczajnego się nie stało. W momen-cie wydania płyty przeznaczono dla niej okładkę „Biały gramofon”. Ale mogło jej chwilowo zabraknąć i wysyłając dołączono to co było na stanie. Chodziło o jak najszybszą wysyłkę do klubowiczów. Już pisałem o tym, że zdarzały się jeszcze ciekawsze improwizacje. Jeśli klubowicz upomniał się o brakującą okładkę czy ulotkę to było to dosyłane przy kolejnej wysyłce. Ale bywało różnie.

Dokładne daty wydania płyt są ciężkie do namierzenia ze 100% pewnością. Domy-ślam się gdzie mogły znaleźć się stosowne dokumenty ale nie mam do nich żadnego dostępu. Bardzo tego żałuję ale przeskoczyć nie mogę. A swoją drogą to ciekawe w jakiej publikacji jest podana data wydania AiJ. Poproszę o ślad. W sieci jest zawsze tak, ze się bezkarnie wszystko kopiuje i wszelkie błędy się powielają. Właśnie to zjawisko stało się powodem moich poszukiwań. Chcę odkłamać wiele sieciowych doniesień.

Płyty pronitu były wydane w późniejszym okresie niż ich pierwowzory z Poljazzu. Do szczegółów jeszcze nie dotarłem ale wciąż się staram.

Panie Grzegorzu, a może ma Pan jakiekolwiek materiały, ulotki, opisy, legitymacje i.t.p.? Wszystko mnie interesuje z tamtego okresu. Zachęcam do poszukiwań.

Dziadek Jacek
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, 23:41 przez Jacek_Karolak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

AiJ

#274

Post autor: Jacek_Karolak »

Poszperałem w Jazz Forum. Numer 97, czyli ostatni z roku 1985, str. 31 i 32. Jest tam recenzja dwóch płyt Stańki. Autor wyraźnie pisze o tym, że obie płyty zostały wydane w tym samym czasie z trzy i dwuletnim opóźnieniem. Zatem AiJ została wydana rzeczywiście w 1985 roku.

Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Poljazz 1972-1991

#275

Post autor: deadwax »

Dziękuję, dokładnie o to mi chodziło, skan podrzuciłem na serwer.
Grzegorz
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Poljazz 1972-1991

#276

Post autor: janpol »

deadwax pisze:Kolejna rzecz: płyta Fish Face z czerwoną etykietą
Zerknąłem na mój egzemplarz "Fish Face" i stwierdziłem, że moja płyta z pierwszego (klubowego) tłoczenia ma niebieskie labele:
Z-SXL-0562a.jpg
Z-SXL-0562b.jpg
Nie znam historii „czerwonego wydania” ale numery matryc mojej płyty są identyczne z numerami matryc płyty podanymi przez deadwaxa:
A – ZS3X 562A C,
B – ZS3X 562B C,
w związku z tym, myślę, że kolor labela zależał wyłącznie od koloru papieru, który był w "zasięgu" producenta płyty.
Z ulotki przedstawionej na stronie 10 tego wątku wynika, że, „Fish Face” była ósmą płytą w serii klubowej a druga płytą wydaną w 1974 roku.
Jak wcześniej ustaliliśmy z panem Jackiem Karolakiem, do płyty nie był dołączony insert lub ulotka a jedyną informacją o płycie była notatka w Jazz Forum nr 30, z 1974 roku

Włodzimierz Janowski
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Poljazz 1972-1991

#277

Post autor: deadwax »

Pronit PLP-0078 Ela Adamiak i Andrzej Poniedzielski Live. Licencja PST przy współpracy Poljazz, zaznaczono zarówno na etykiecie jak i na odwrocie okładki.
Awatar użytkownika
czaszka
Posty: 81
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:01

Poljazz 1972-1991

#278

Post autor: czaszka »

Witam,
Posiadam dwa egzemplarze płyty The Quartet, numer katalogowy Z-SX0688. Okładka jednego z nich nieco różni się od tej powszechnie znanej- mianowicie brak na niej pomarańczowego wypełnienia.
Rewers i grzbiet wyglądają identycznie. Czy ktoś się może spotkał z taką wersją tego longplaya?
Poniżej zamieszczam zdjęcie, mogę wykonać skan wysokiej rozdzielczości.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

The Quartet

#279

Post autor: Jacek_Karolak »

Witam.
To rzeczywiście ciekawostka. Okładkę tej płyty wydrukowano w zakładzie rzemieślniczym. Sklejał też prywatny introligator. Pamiętam, że jeździliśmy do Zielonki. Między innymi. Podejrzewam, że ta okładka przemknęła się jakoś i nikt nie zauważył brakującego koloru. Ciekawostką tej okładki jest to, że są dwie jej wersje. Prawa i lewa. Ta okładka jest prawa. Zwróćcie uwagę na Witolda Szczurka. On jest praworęczny. Zdjęcia były robione w Akwarium i tylko od strony baru można było wykonać takie zdjęcie żeby mogli zmieścić się wszyscy muzycy. Ktoś odwrócił zdjęcie na lewą stronę i tak poszło w tłum. A że okładek nam wciąż brakowało, to wysyłaliśmy wszystko. Jak leci.
Oczywiście, że interesuje mnie skan choćby dla zapisania jako ciekawostka. żeby nie zaśmiecać Wojtkowi pamięci, możesz przesłać na moją pocztę. Tam się zmieści.
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
jazz4u
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2015, 21:42

Re: Poljazz 1972-1991

#280

Post autor: jazz4u »

Dzień dobry, ja tu nowy i nie bardzo miałem czas wszystko przeczytać, ale może mogę pomóc. Oto moja część zbiorów BKCK/PSJ
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 1 DEEP PURPLE / OSSJAN - WKŁADKA Z-SXL 0545 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 2 ADDERLEY QUINTET / LABORATORIUM - WKŁADKA Z-SXL 0546 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 3 THE LESZEK ŻĄDŁO ENSEMBLE Z-SXL 0549 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 4 OSIBISA / GISMONDI,SERRANITO,PARIKH,KHAN - WKŁADKA Z-SXL 0550 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 5 PODRÓŻ NA POŁUDNIE - MOVING SOUTH Z-SXL 0551 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 6 KONCERT NA 5 SOLISTÓW I ORKIESTRĘ / NIEMEN PIOSENKI ROSYJSKIE Z-SXL 0553 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 6 KONCERT NA 5 SOLISTÓW I ORKIESTRĘ / NIEMEN PIOSENKI ROSYJSKIE Z-SXL 0553 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 7 STARS OF FAITH Z-SXL 0556 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 8 FISH FACE Z-SXL 0562 NIEBIESKI
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 9 OLD JAZZ MEETING '74 Z-SXL 0564 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka MIECZYSŁAW KOSZ 1 Z-SXL 0581 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka MIECZYSŁAW KOSZ 2 Z-SXL 0582 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SPPT CHAŁTURNIK / ANDRZEJ ROSIEWICZ Z-SX 0599 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 11 MR. THUNDER - ELVIN JONES QUARTET Z-SX 0604 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 12 SARAH VAUGHAN Z-SX 0605 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 13 STAŃKO - MAKOWICZ - UNIT Z-SX 0606 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 13 STAŃKO - MAKOWICZ - UNIT Z-SX 0606 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 15 GEOMUSIC 111 Z-SX 0614 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 16 ZŁOTA TARKA '76 Z-SX 0615 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka WILD BILL DAVISON Z-SX 0616 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 17 NOWE TWARZE - NOWE GŁOSY Z-SX 0629 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 18 1974 CALISIA 1976 Z-SXL 0640 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 19 SWING & BLUES Z-SX 0639 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 20 OLD JAZZ MEETING '77 Z-SX 0638 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 21 JAZZ NAD ODRĄ '77 - LAUREACI Z-SX 0648 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 22 JAM SESSION BUDY RICH COMBO Z-SX 0655 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 23 AQUARIUM LIVE NO.1 - LABORATORIUM Z-SX 0669 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 24 AQUARIUM LIVE NO.2 Z-SX 0670 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 25 AQUARIUM LIVE NO.3 EXTRA BALL Z-SX 0671 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 26 AQUARIUM LIVE NO.4 OLD TIMERS Z-SX 0672 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 27 SUN SHIP Z-SX 0686 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 28 THE QUARTET Z-SX 0688 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 29 OSSIAN Z-SX 0689 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 30 ONE MORE TIME Z-SX 0697 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 31 SWING SESSION - AQUARIUM LIVE NO. 6 Z-SX 0705 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 32 THE FREDONIA JAZZ ENSEMBLE Z-SX 0706 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 34 MY MOTHER'S LOVE JIMMY ROWLES PSJ 84 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 35 SŁAWOMIR KULPOWICZ TRIO PSJ 88 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 36 ANDRZEJ DĄBROWSKI PSJ 95 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 37 THE WAVE - TRIO MARKA BLIZIŹSKIEGO PSJ 92 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 38 THE PETER HERBOLZHEIMER RHYTHM - COMBINATION AND BRASS PSJ 83 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 39 EXTRA BALL - MOSQUITO PSJ 104 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 40 JEMEEL MOONDOC & MUNTU PSJ 106 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 41 BEDNAREK ZGRAJA - WALKING COLOUR PSJ 96 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 43 STAŃKO TOMASZ - W PAŁACU PRYMASOWSKIM PSJ 97 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka VOL. 44 KULPOWICZ SŁAWOMIR - INFORMATION PSJ 110 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO EXTRA BALL - AUTOGRAFY Z-SX 0687 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO EXTRA BALL Z-SX 0687 POMARAŃCZOWY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO STAN LALOWSKI - CONVENTION Z-SX 0708 POMARAŃCZOWY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI - AIR CONDITION PSJ 65 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO Z LOTU PTAKA PTASZYN / BLIZIŃSKI / WEGEHAUPT / DĄBROWSKI PSJ 91 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka PROMO BEALE STREET BAND PSJ 122 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR POLSKA PSJ 86 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR POLSKA PSJ 87 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR BRIJ NARAYAN - INDIE PSJ 89 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR OSSIAN PSJ 90 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka promo Ossian - okładka PSJ 90 Biały
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR FLAMENCO PSJ 93 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR SEIFERT ZBIGNIEW - KILIMANJARO PSJ 101/102 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR STAN (DARD) KENTON Z-SX 0631 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR SYNTHETIC EVANS (GIL EVANS ORCHESTRA) Z-SX 0636 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR BUDDY RICH AND THE KILLER FORCE - KILLING ME FORCEFULLY Z-SX 0643 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR DUKE ELLINGTON ORCHESTRA - LAST TIME Z-SX 0673 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR REMEMBERING DUKE'S WORLD Z-SX 0675 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR SKLEROPTAK - JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI Z-SX 0680 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR ACADEMY OF JAZZ - STAN GETZ + BOB BROOKMEYER SEXTET Z-SX 0681 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR CLARK TERRY BIG BAND Z-SX 0682 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR WOJCIECH KAMIŃSKI - WARSZTAT NR 1 Z-SX 0683 POMARAŃCZOWY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR WOJCIECH KAMIŃSKI - WARSZTAT NR 2 PSJ 81 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR NEPAL Z-SX 0690 POMARAŃCZOWY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR JAM SESSION W AKWARIUM NOC PIERWSZA Z-SX 0692 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR MARTIAL SOLAL Z-SX 0696 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR ANTROPOLOGY Z-SX 0699 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka SUBSKR STANISŁAW SOJKA - DON'T YOU CRY Z-SX 0694 CZERWONY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka STINKY WINKLES - HYSTERICAL WOMAN PSJ 94 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka STRING CONNECTION - WORKOHOLIC PSJ 107 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka GRAND STANDARD ORCHESTRA VOL. 1 PSJ 98 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka GRAND STANDARD ORCHESTRA VOL. 2 PSJ 113 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka MUDDY WATERS BLUES BAND - THE WARSAW SESSION -1 PSJ 79 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka MUDDY WATERS BLUES BAND - THE WARSAW SESSION - 2 PSJ 80 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka HARRIS SIMON PSJ 136 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka WOODY HERMAN 20.30 ZSX 618 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka GIL EVANS - KPP BKCK ZSX 636 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka BUDDY RICH - KPP BKCK ZSX 643 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka DUKE ELLINGTON - KPP BKCK ZSX 673 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka CLARK TERRY - KPP BKCK ZSX 682 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka THAD JONES & MEL LEWIS 2 - KPP BKCK ZSX 897 BIAŁY
aaa Biały Kruk Czarnego Krążka FREDONIA - KPP BKCK ZSX 706 BIAŁY
14 International Meeting of Jazz VO. COMPETITION LIVE PSJ 218 BIAŁY


Jak znajdę chwilę to poprzeglądam jeszcze inne (kolory oznaczają oczywiście barwę na labelu)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Poljazz 1972-1991

#281

Post autor: darkman »

O, kim jesteś nowy kolego? Bo masz ładny zbiorek z moich czasów, również klubowych, ale ja nie o tym..
Masz nick będący nazwą mojego labelu i z tą pisownią :D Wydałem kiedyś na nim bodaj jednego lub dwa Milesy i 4 płytowy box Live Poschiavo Sun Ra (granatowe/niebieskie płytki) w tzw drugim obiegu.
Przepraszam za off topic, ale mnie to zaintrygowało.
Własciwie znam tylko jedną osobę na Śląsku, która ma taki zbiór KP i zna ów 'mój' label. Możliwe, że to nie pradopodobny zbieg okoliczności, ale
czyżby Jacek Ś. ?

pozdrawiam i sorry za zakłócenie porządku obrad ;-
jazz4u
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2015, 21:42

Poljazz 1972-1991

#282

Post autor: jazz4u »

Nie, nie tu Tomek z Bydgoszczy, mam jeszsze "kilka" płyt winylowych wydanych w Polsce a związanch z muzyką jazzową i około jazzową, łącznie prawie 600. Mam nadzieję dozbierać całość jaka ukazała się w PRLu, takie moje małe muzeum. Niestety nie mam żadnego Milesa Davisa (JJ1983, JJ1988), ani też Raya Charlesa. jeżeli będzie zapotrzebowanie to wkleję kiedyś cały zbiór.
jazz4u
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2015, 21:42

Poljazz 1972-1991

#283

Post autor: jazz4u »

Do pana Jacka, czy wiadomo jak były numerowane poszczególne Białe Kruki, bo często wyższy nr matrycy ma niższy nr katalogowy i jakoś trudno to ułożyć
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Poljazz 1972-1991

#284

Post autor: Jacek_Karolak »

Opisz szczegóły i swoje wątpliwości. Czyżby chodziło o Muddy Watersa?
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Poljazz 1972-1991

#285

Post autor: Jacek_Karolak »

Drogi Sławku. Dostałem Twą wiadomość. Ale coś nie mogę Ci odpisać. Daj znać na jmk55_1@yahoo.com Podaj nr telefonu to sobie pogadamy. Liczę na współpracę. Piszę na otwartym forum żeby Wojtkowi głowy nie zawracać. Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
ODPOWIEDZ