Poszukiwany album

ODPOWIEDZ
Alicja
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:33
Lokalizacja: Serock

Poszukiwany album

#1

Post autor: Alicja »

Hej :) Przepraszam że Wam się tak wwalę zupełnie z innej beczki. Potrzebuję pomocy. Jak byłam mała słuchałam u Cioci świetnej piosenki na winylu... co najgorsze nie wiem jak nazywał się zespół ani jak nazywała się piosenka. Jedyne co pamiętam to okładkę płyty. Wyglądała ona tak że była na niej narysowana kobieta (od pasa w górę) o blond włosach. Nie miała na sobie biustonosza, jednak na piersi posiadała gwiazdkę... dla podpowiedzi wydaje mi się że utwory były wykonywane przez mężczyzn a podkładem były eleganckie solóweczki gitarowe... nie wiele pamiętam... ale jeśli ktoś z Was kojarzy co to może być byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź ;) pozdrawiam serdecznie :* :)
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#2

Post autor: pyniec »

Być może chodzi o album "Mother's Milk" zespołu Red Hot Chili Peppers
Okładka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mother%27s_Milk

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#3

Post autor: bysy »

Może była to jedna ze składanek w stylu "Top Hits" - popularne okładki z paniami, a może pamiętasz w jakim roku (latach) mogłaś to słyszeć?
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4

Post autor: Krzyś »

Alicja pisze:Hej :) Przepraszam że Wam się tak wwalę zupełnie z innej beczki. Potrzebuję pomocy. Jak byłam mała słuchałam u Cioci świetnej piosenki na winylu... co najgorsze nie wiem jak nazywał się zespół ani jak nazywała się piosenka. Jedyne co pamiętam to okładkę płyty. Wyglądała ona tak że była na niej narysowana kobieta (od pasa w górę) o blond włosach. Nie miała na sobie biustonosza, jednak na piersi posiadała gwiazdkę... dla podpowiedzi wydaje mi się że utwory były wykonywane przez mężczyzn a podkładem były eleganckie solóweczki gitarowe... nie wiele pamiętam... ale jeśli ktoś z Was kojarzy co to może być byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź ;) pozdrawiam serdecznie :* :)
podaj więcej szczegółów - w którym roku mogłaś tego słuchać, w jakim to mogło być języku, czy była to płyta zagraniczna, czy polska, czy na okładce był rysunek (jak tak, to w jakiej technice? taki jak w komiksach z krawędziami zaznaczonymi kreskami? a może wyglądający jak płótno olejne malarza-realisty?), czy też zdjęcie, czy okładka była kolorowa, czy czarno-biała, jakiego koloru były gwiazdki, czy były duże, czy małe, czy zasłaniały całe piersi, czy tylko sutki, czy kobieta zajmowała całą okładkę, czy też była fotografowana z większej odległości i np. zajmowała 1/8 wysokości okładki, jaki przeważał kolor na okładce, czy miała włosy koloru jasny blond, czy ciemny blond, a może prawie białe, czy miała odrosty, czy miała włosy kręcone (a jeśli tak to jak kręcone - jak z lokówki, czy może loki miały zdecydowanie większą średnicę, czy loki były regularne, czy nie bardzo), czy proste, czy miała na głowie artystyczny nieład, czy jakąś konkretną fryzurę, czy miała grzywkę, czy miała włosy długie/krótkie/warkocze/spinkę, czy był wydrukowany na okładce tytuł płyty/nazwa zespołu, jakiej wielkości czcionką były owe informacje wydrukowane (o ile były), czy panowie na płycie grali bardzo ostro (metal), czy może trochę mniej ostro (hard rock), czy może średnio ostro (rock), czy płyta była mała (single play), czy duża (longplay) itp itd... postaraj się napisać wszystko na temat okładki i płyty, co pamiętasz, sugerując się moimi pytaniami (:
(naga kobieta jest raczej częstym tematem na płytach)
generalnie z niczym mi się Twój opis okładki nie kojarzy, nie znam zbyt wielu okładek płyt, ale może przy dokładniejszym opisie ktoś skojarzy okładkę, albo ja spróbuję poszukać jej z nudów (na razie szukałem, ale bezskutecznie)

(raczej to nie jest Mother's Milk, bo ta pani nie wygląda na blondynkę, i nie ma gwiazdek)

ps. sugestia dla Wojtka - może wydzielić posty dotyczące poszukiwań tytułu tej płyty do nowego wątku?
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Alicja
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:33
Lokalizacja: Serock

Re: Poszukiwany album

#5

Post autor: Alicja »

Dziękuję wyżej chłopcom za chęci pomocy w odszukaniu płytki :):**...
Krzysiu (jeśli mogę tak się zwrócić :) )... uuu Twoje profesjonalne podejście do odnalezienia płyty baaaardzo mile mnie zaskoczyło. Dziękuję za pomoc w określeniu tego co mogłoby być do tego potrzebne. Więc tak... postaram sie napisać w miarę zgodnie z tym co napisałeś, na tyle byś chociaż wizualnie mógł sobie odtworzyć tą okładeczkę.

Słuchałam tego mniej więcej w 2000 roku, wydaje mi się że było to po angielsku (choć kurcze może i po polsku ;/)... Kobieta jak w komiksach zwrócona lewym profilem do patrzącego na okładkę, jak najbardziej kolorowa... włosy blond "żółte" delikatnie pofalowane, gwiazdki wyłącznie na sutkach (srebrne)... ładna babeczka :) dodatkowo wydaje mi się ze na okładce mogły znaleźć się kolory- niebieski i czerwony... za dużo nie pamiętam... młoda byłam... hmmm tytuł płyty i zespół też był... kurcze...
Daleko mam do cioci i nie mam pewności czy na 100% ma gdzies jeszcze tą płytę... ale jakbym odnalazła ją jakoś w między czasie to obiecuję że tytuł i zespół podrzucę :)
Panowie grali ostro i fajnie śpiewali... jakbym mogła się cofnąć w czasie by przypomnieć sobie... chociaż fragment tekstu... Aj... Z góry dziękuję za pomoc :) i czekam na wiadomość :) Wesołych Świąt :)
Alicja
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:33
Lokalizacja: Serock

Re: Poszukiwany album

#6

Post autor: Alicja »

? jeśli ktokolwiek mógłby mi pomóc czekam na wiadomość :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukiwany album

#7

Post autor: Wojtek »

Chyba póki co nikt nie ma pomysłu co do tego co to może być.

Najpewniej ciocia wyjaśni :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Alicja
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:33
Lokalizacja: Serock

Re: Poszukiwany album

#8

Post autor: Alicja »

WYJAŚNIŁA!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DYd6gl8tP0g[/youtube]
FATUM - MANIA SZYBKOŚCI :) POLECAM i dzięki za zaangażowanie :)
Alicja
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:33
Lokalizacja: Serock

Re: Poszukiwany album

#9

Post autor: Alicja »

Obrazek

OKŁADKA :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukiwany album

#10

Post autor: Wojtek »

Już parę razy przewijał się ten album przez forum, aż dziw że nikt nie skojarzył ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rochlech
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2012, 16:40

Poszukiwany album

#11

Post autor: rochlech »

Niedoceniona grupa...aż strach pomyśleć co by było gdyby jeszcze dzisiaj żyli, grali wszyscy razem... jak dla mnie najlepsza polska kapela.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poszukiwany album

#12

Post autor: Analogowe ucho »

rochlech pisze:Niedoceniona grupa...aż strach pomyśleć co by było gdyby jeszcze dzisiaj żyli, grali wszyscy razem... jak dla mnie najlepsza polska kapela.
Niedoceniona?
To była kiczowata grupa, banalne melodyjki, że o tekstach piosenek nie wspomnę. Szkoda słów.
Recenzja wydawnictwa z ówczesnej prasy.

Obrazek
Obrazek

Wywiad z zespołem, w Abchazji i Suchumi bardzo się podobali. :lol: :lol: :lol: :lol:

Obrazek
ODPOWIEDZ