Komplet stereo + gramofon

ODPOWIEDZ
psuja
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2016, 08:40

Komplet stereo + gramofon

#1

Post autor: psuja »

Witam wszystkich.
Z racji tego, że zbliżają się moje urodziny pragnę zrobić sobie prezent :)
Zawsze chciałem mieć zestaw stereo wieża segmentowa z tunerem, CD i koniecznie gramofonem (deck mile widziany).
Chciałem prosić o radę lub wskazanie palcem - KUP TO. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wypadłem z obiegu i zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę.
Sprzęt nie musi być super głośny. Salon 42 m2. Zależy mi na jakości dźwięku. Nie jestem audiofilem lecz gdy słyszę szum procesorowych wzmacniaczy to odechciewa mi się słuchania a gdy słyszę dźwięk gramofonu to dostaję gęsiej skórki :)
Chciałbym by sprzęt dobrze wyglądał, by wszystkie komponenty były od jednego kompletu, głośniki stojące na podłodze.
Sprzęt będzie służył głównie do słuchania rocka.
Budżet z głośnikami 1000-1500 zł. Czy da się coś znaleźć ? Segmenty wiadomo - używane, lecz głośniki preferowałbym nowe, chyba że macie jakieś pewne źródło używanych.
Dzięki za podpowiedzi
JK
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komplet stereo + gramofon

#2

Post autor: kielek »

Ciężko będzie znaleźć przyzwoite nowe podłogówki za 1000-1500 zł...o reszcie wtedy już nie piszę.
psuja
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2016, 08:40

Re: Komplet stereo + gramofon

#3

Post autor: psuja »

Używane tez mogą być. Myślałem, że w tej kwocie da rady posłuchać czarnych krążków...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komplet stereo + gramofon

#4

Post autor: kielek »

No to ok. Podziel budżet na poszczególne segmenty i podepnij się do odpowiednich wątków zakupowych.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Komplet stereo + gramofon

#5

Post autor: -Wolf- »

kielek pisze:Ciężko będzie znaleźć przyzwoite nowe podłogówki za 1000-1500 zł...o reszcie wtedy już nie piszę.
Moje Pylony są całkiem przyzwoite i można je nowe znaleźć za 1500 zł ;) No ale fakt, na resztę kasy już nie będzie :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
ODPOWIEDZ